CNN Prima News dostihy

dostihy

Výpis příspěvků ke štítku „dostihy“

Zahynul nejvýdělečnější český kůň. Nejdřív o něj nikdo nestál, pak Subway Dancer dobyl svět

13. ledna 2023 10:51

Ze stáje Lokotrans přišla ve čtvrtek ráno smutná zpráva. Ve věku 11 let podlehl těžké kolice nejvýdělečnější rovinový kůň české historie valach Subway Dancer. Informoval o tom web Fitmin a Turf Magazín. Kůň roku 2018 má na svém kontě řadu úspěchů. Mezi ty nejvýraznější zřejmě patří třetí místo v Champion Stakes v anglickém Ascotu.

Taxis už je ke koním ohleduplnější. Kde na Velké pardubické číhá největší nebezpečí?

9. října 2022 06:44

Druhá říjnová neděle. To je čas, kdy zbystří celá republika a podívá se na sport, který ve zbytku roku ignoruje. A není žádným tajemstvím, že předním tahákem Velké pardubické vždy byla překážka číslo 4 – Taxisův příkop. Do dějin se opakovaně zapisoval tragickým písmem jako místo, které ukončuje život koní. Po loňských úpravách by si měl pošramocenou pověst vylepšovat a přenechat potenciální smrtelné úrazy spíše jiným překážkám. Všichni by si ale přáli, aby se o 132. ročníku jednoho z nejtěžších dostihů na světě mluvilo jen pozitivně.

Ikonické snímky královny: Umazaná od oleje či v koňském sedle, těžkosti zaháněla smíchem

9. září 2022 12:44

Ve čtvrtek britská monarchie přišla nejen o jeden z nejmilejších úsměvů, ale také o symbol jistoty, elegance a důstojnosti. Truchlící Velkou Británii snad těší alespoň myšlenka, že zesnulá královna Alžběta II. prožila naplněný život plný dobrodružství a setkání s nepřeberným množstvím zajímavých lidí. Redakce CNN Prima NEWS přináší výběr fotografií, které vykreslují šlechtičnu v rozdílných rolích.

Vyhrajte rodinné vstupenky na kvalifikační závod na Velkou pardubickou

12. června 2022 07:17

Historie Pardubického dostihového závodiště začíná v roce 1856 parforsním honem a první Velkou pardubickou, která se běžela v listopadu 1874. Od té doby prošlo závodiště mnohými změnami a stalo se moderním centrem dostihového sportu a společenských setkání s nejstarším dostih kontinentální Evropy - Velká pardubická. Na její start se dostanou jen ti nejlepší, kteří projdou kvalifikačním sítem. A Vy si dneska můžete zasoutěžit o vstupenky na její kvalifikační závod s naším partnerem soutěžte, kterým je Dostihový spolek Pardubice. „Mítink“ se koná v sobotu 18. června a my budeme soutěžit o tři rodinné vstupenky v hodnotě 400kč

Záhadná smrt šampiona. Hřebec zkolaboval na tréninku, komise řeší dopingový nález

7. prosince 2021 09:19

Tříletý hřebec Medina Spirit zkolaboval a uhynul po pondělním tréninku na dostihovém závodišti v americké Santa Anitě. Přesnou příčinu smrti vítěze letošního Kentucky Derby určí až pitva. Svěřenec trenéra Boba Bafferta měl ovšem po květnovém triumfu v prvním dostihu americké Trojkoruny pozitivní dopingový test a vyšetřování případu stále nebylo uzavřeno.

Nový Taxis už žokeje tolik neděsí. Kosti na Velké Pardubické lámala jiná překážka

11. října 2021 11:34

Taxisův příkop se při nedělní Velké pardubické představil v novém hávu, který nenahání takovou hrůzu. Úprava slavné překážky vedoucí k větší bezpečnosti pro koně i žokeje v dostihovém světě vzbudila kontroverze. Kritici zmiňovali, že náročný pardubický kros tím přijde o prestiž. Samotní jezdci si však nový Taxis při premiéře pochvalovali.

Ryzák Talent překvapivě ovládl Velkou pardubickou. Nový Taxis bez fatálního pádu

10. října 2021 16:07

131. ročník nejslavnějšího a nejnáročnějšího tuzemského dostihu Velká pardubická je minulostí. Překvapivým vítězem se v kurzu 25 ku 1 stal 11letý ryzák Talent s žokejem Pavlem Složilem mladším, kterému se při čtvrtém startu povedlo to, co jeho otci ne. Letos se skákalo přes upravený obávaný Taxisův příkop, jenž prošel změnou po loňském fatálním úrazu koně Sottoventa.