CNN Prima News dostihy

dostihy

Výpis příspěvků ke štítku „dostihy“

Pláč na pardubickém závodišti: Lidé uctili památku trenéra Jandy. Taxis ověsili květinami

Stovky lidí přišly ve středu na pardubické závodiště uctít památku MVDr. Jiřího Jandy, legendy tamního dostihového sportu a dlouholetého trenéra závodních koní. Ten zemřel loni v listopadu po těžkých zdravotních komplikacích. Do živého plotu obávaného Taxisova příkopu lidé vpletli květiny a na hořící ohniště vedle něj vložili rukou psané vzkazy zesnulému.

Záběry z Pardubic odhalily krutý detail neštěstí. Děti skočily přímo pod kopyta splašeného koně

Záběry splašeného koně, který ve středu během dostihů v Pardubicích zranil několik lidí včetně dítěte, odstartovaly vlnu pobouřených komentářů na sociálních sítích. Komentující především upozorňují na fakt, že děti doslova vběhly pod kopyta nekontrolovaného zvířete. Jiní rozhořčeně dodávají, že jde o chybu rodičů, za kterou zaplatí zvíře. Po nešťastném incidentu musela sanitka do nemocnice odvézt jednu ženu a dítě. Další muž byl ošetřen na místě. Záběry z incidentu si můžete pustit v reportáži v úvodu článku.

Tragédie na dostizích: Splašený kůň v Pardubicích vběhl mezi diváky, mezi zraněnými je i dítě

Aktualizováno

Velkým neštěstím skončilo středeční odpoledne na pardubickém dostihovém závodišti. Splašený kůň, který ztratil jezdce, vběhl do prostoru s diváky. Zranění utrpělo několik přihlížejících. Sanitka převezla do nemocnice jednu ženu a také dítě. Další muž byl ošetřen na místě, uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Policisté případ vyšetřují, podle mluvčí Dostihového spolku Kateřiny Anny Nohavové jde o nešťastnou událost.

Váňa ke Kalouskově kritice Taxisu: Koně máme rádi jako své děti, neposíláme je lámat si vaz

Taxisův příkop, tedy nejobávanější překážka Velké pardubické, je opět ve středu pozornosti. V neděli při slavném závodě vyřadil hned sedm koní a jeden z nich za karambol zaplatil životem. Vážně se zranil i žokej Martin Liška. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek to například označil za odsouzeníhodné týrání. Na to ale reagoval osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, který řekl, že Kalousek vypouští hrůzostrašné věci a v sedle nikdy neseděl. „Máme koně rádi jako svoje děti,“ zdůraznil žokej.

Žokej popsal fatální kolizi na Taxisu: Nechápu, proč tam jeli všichni. Stuke byl výborný kůň

Zkušený žokej Marek Stromský si byl před nedělním závodem Velké pardubické vědom toho, že s dvanáctiletým koněm Starem musí být v klidu a držet se vzadu. Před jeho zraky se odehrál nešťastný incident na překážce Taxis, kde došlo k děsivé kolizi několika koní. Stuke si na Taxisu bohužel přivodil fatální zranění. Stromský celý karambol sledoval a nechápal, že všichni jeli na prostředek, řekl v rozhovoru pro iSport.cz.

Tragédie na závodech u Lázní Bohdaneč. Jezdkyně po pádu z koně zemřela, vše řeší policie

Tragický závěr měl první skokový závod na koních v Neratově u Lázní Bohdaneč. Jedna z jezdkyň podle informací CNN Prima NEWS spadla po čtvrté hodině odpoledne při překonávání překážky z koně a na následky zranění zemřela. Podle portálu jezdci.cz k incidentu došlo až po skončení závodu při tréninkových skocích. Okolnosti události vyšetřuje policie, na místě zasahoval i vrtulník.

Kadyrovův kůň zmizel ze stáje na Roudnicku. Plnokrevníka někdo ukradl, policie prosí o pomoc

Z hřebčína v Krabčicích poblíž Roudnice nad Labem v noci na sobotu zmizel plemeník Zazou, jehož cena je zhruba 400 tisíc korun, případem se zabývá policie. Majitelem koně je čečenský vůdce Ramzan Kadyrov, informaci potvrdila Radiožurnálu mluvčí ministerstva financí Michaela Lagronová. Jeden z nejprestižnějších dostihových hřebců v České republice je podle portálu jezdci.cz součástí zmrazeného majetku čečenského vůdce a blízkého Putinova muže Ramzana Kadyrova.