DPP

Výpis příspěvků ke štítku „DPP“

Zemětřesení v DPP. Vypsal konkurz na všechny členy představenstva včetně Witowského

Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal výběrová řízení na všechny pozice ředitelů, což se týká i celého představenstva včetně generálního ředitele Petra Witowského. Učinil tak na pokyn vedení Prahy, která podnik stoprocentně vlastní. Sdělil to mluvčí města Vít Hofman. Policisté kvůli podezření na korupci v DPP v červnu obvinili několik lidí včetně tehdejšího primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), který byl zároveň členem dozorčí rady DPP, a dnes již bývalého člena představenstva Mateje Augustína.

V pražské MHD bude na cestující mluvit Vočko ze Simpsonů. Změna přišla po 30 letech

Názvy zastávek a další informace bude v pražských autobusech a tramvajích nově hlásit herec a dabér Jan Vondráček, který po 26 letech vystřídá Dagmar Hazdrovou. V anketě o tom rozhodlo více než 200 tisíc cestujících. Změnu Pražané zaznamenají už letos na podzim. Herec proslul mimo jiné jako hlas Vočka ze seriálu Simpsonovi, propůjčil svůj hlas také Bradleymu Cooperovi nebo Chrisovi O’Dowdovi

První obviněný v Hlubučkově kauze je ve vazbě. Žalobce ji chce ještě pro další dva

Aktualizováno

Soud v pátek poslal do vazby prvního z obviněných v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Novinářům to řekl dozorující státní zástupce Adam Borgula, který obviněného nejmenoval. Vazbu žádá ještě pro další dva stíhané lidi. Jedním z nich je bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN), což potvrdil jeho advokát Lukáš Trojan. Podle žalobce hrozí, že by obvinění mohli uprchnout, nebo působit na dosud nevyslechnuté svědky či spoluobviněné.

Na povrch vyplouvá pravá podoba Starostů. Piráti by mohli vyprávět, říká Balšínek

Skupina osob obviněných z korupce v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP) si vybírala zakázky, u nichž nikdo pořádně nevěděl, kolik mohou stát. Web iDNES.cz zveřejnil svědectví ohledně kauzy, která se točí kolem dnes již bývalého náměstka pražského primátora a člena hnutí STAN Petra Hlubučka. Politický komentátor Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že „vyplouvá na povrch pravá podoba Starostů“.

Jak pomoci maminkám? Zkraťme rodičovskou a zvyšme limit u DPP na 20 tisíc, radí Nerudová

Jak podpořit rodiče v krizových letech, které nás čekají? Podle bývalé rektorky Mendeleovy univerzity a ekonomky Danuše Nerudové by maminkám pomohlo, kdyby si mohly více peněz přivydělat na tzv. dohody o provedení práce bez nutnosti platit odvody. V tom s ní souhlasí i další ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček. Nerudová by zároveň zkrátila dobu, po kterou lze být na rodičovské, což je dnes až čtyři roky.

Pomoz si sám, vzkázal agresivní řidič vozíčkáři v Praze. Pak napadl i školačky

Série sprostých nadávek i několik kopanců. Takto vyústila hádka mezi řidičem pražského autobusu a vozíčkářem. Invalida potřeboval pomoc s vystoupením z MHD, řidič mu ale odmítl sundat plošinu. Za muže se postavily školačky, které si agresivního řidiče začaly natáčet. Ten po nich vystartoval, podle dívek uštědřil několik kopanců i vozíčkáři. Případem se zabývá dopravce.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.