reklama

DPP

Výpis příspěvků ke štítku „DPP“

Omezování spojů a přeplněná MHD? I proto lidé ztrácí důvěru v opatření, tvrdí odborníci

18. března 2021 10:13

V pražské hromadné dopravě platí od minulého týdne další omezení spojů. Přestože kvůli epidemii znatelně ubylo cestujících a vedení města tvrdí, že nepozoruje žádné problémy, odborníci před tímto rozhodnutím varují. Je to podle nich bezohledné a občany občasné jízdy v přeplněné MHD demotivují od všeobecného dodržování pravidel.

Přecpané metro, vlaky i tramvaje. Už jsme posílili, změny nechystáme, vzkazuje Praha

8. prosince 2020 15:52

Přeplněné tramvaje, nacpané vlaky a dlouhé intervaly jsou realitou v dopravě napříč Českem. A to vše ve chvíli, kdy by od sebe lidé měli dodržovat minimálně dvoumetrové rozestupy. I přesto dopravní podniky, především v Praze a Brně, tvrdí, že spoje posílily a intervaly zkrátily. K tomu, aby situaci okamžitě řešily, je už vyzývá i vláda.

Živí rodinu, ale zůstal úplně bez příjmu. Stát mu pomůže jen se zdravotním pojištěním

14. dubna 2020 15:03

Ve velmi svízelné situaci se ocitl Daniel, otec malé dcerky, který doposud pracoval na dohodu jako trenér v kickboxerských klubech. Poté, co koronavirová krize uzavřela také sportoviště, zůstal ze dne na den bez příjmu. Protože si ale neplatil sociální pojištění, stát mu nyní příliš nepomůže. „Musíme to přečkat, pomáhají nám úspory,” říká Daniel, který nedávno dokončil vysokou školu.

reklama