Druhý život: Web CNN Prima NEWS nabídne jedinečný seriál o nelehkých osudech hokejistů

Liběna Hlinková (vpravo) a ředitel online zpravodajství Tomáš Večeřa s darovacím šekem na 40 tisíc korun, který od CNN Prima NEWS dostal Nadační fond Ivana Hlinky.

Rozhovor s Liběnou Hlinkovou

Česko na začátku května ovládne hokejové nadšení během mistrovství světa v Praze a Ostravě. Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS nabídne fanouškům nejen zpravodajský servis, ale i něco navíc. Ve spolupráci s Nadačním fondem Ivana Hlinky startuje v úterý 9. dubna unikátní osmidílný seriál Druhý život šampionů na webu CNNPrima.cz. Ten mapuje nelehké osudy bývalých hokejových hráčů, kterým skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT věnuje finanční dar ve výši 40 tisíc korun a každému z nich navíc také roční předplatné na videoplatformu prima+.

Nový online projekt jedinečným způsobem popisuje osudy bývalých hokejistů, kteří se dostali do náročné a složité životní situace. Někteří z nich jsou dávnými českými reprezentanty, jiní se opěvovanými hrdiny ani nestihli stát, protože je zasáhla krutá rána osudu.

ČTĚTE TAKÉ: Ivan nesnášel prohry, prozradila jeho žena Liběna Hlinková. Proti smutku jsem mu před olympiádou přibalila píšťalku

A právě tyto osobnosti dlouhodobě podporuje Nadační fond Ivana Hlinky, který zaštiťuje Liběna Hlinková, vdova po legendárním trenérovi, jenž dovedl českou reprezentaci k olympijskému zlatu.

„Těší mě, že se CNN Prima NEWS rozhodla přidat ke snaze pomáhat bývalým hráčům, kteří si podobné přilepšení a zviditelnění rozhodně zaslouží. Spousta z nich se v životě musí potýkat se skutečně náročnými překážkami,“ přibližuje Liběna Hlinková, která je ve zmíněném Nadačním fondu předsedkyní správní rady.

„Vážíme si úsilí paní Hlinkové pomáhat osobnostem, které se ocitly v nouzi, proto jsme se rozhodli přispět Nadačnímu fondu i my částkou 40 tisíc korun v rámci projektu Prima SVĚT. Česko je odjakživa hokejová země. Můžeme přát úspěch různým klubům, jakmile je to ale potřeba, zdejší hokejová komunita se dokáže semknout a pomoci dobré věci,“ vysvětluje ředitel online zpravodajství skupiny Prima Tomáš Večeřa.

Jedinečný projekt popsal i jeho autor redaktor Lukáš Hron. „Náš seriál seznamuje veřejnost s příběhy hokejových borců, které život donutil bojovat jinde než v obvyklých kulisách zimních stadionů. Ať už se perou se zdravotními problémy, s následky úrazu nebo s osamělostí, jedno je jim společné: Mají ze svých kariér zažité, že se nepřízni osudu jen tak nepoddají,“ shrnul.

Nelehké životní osudy

Podpořit dobrou věc mohou i diváci a čtenáři CNN Prima NEWS prostřednictvím odkazu na web Nadačního fondu Ivana Hlinky a přispět vybraným hokejovým osobnostem skrze transparentní účet.

Online zpravodajství CNN Prima NEWS přinese každý týden až do zahájení mistrovství světa dva příběhy bývalých hráčů. Podívejte se na několik příběhů, které hokejovým fanouškům připomeneme.

  • Vladimír Nadrchal je jeden z prvních českých gólmanů, kteří při hře nosili masku. Byl vyhlášen nejlepším brankářem MS 1958, je stříbrný z OH 1968 a bronzový z OH 1964. Dnes je 85letý sportovec odkázán na invalidní vozík, a jelikož nepobývá v bezbariérovém prostředí, žije v osamění „domácího vězení“.
  • Dominik Skořepa býval nadějný hokejista Mladé Boleslavi a reprezentant do 16 let. Osud mu zasáhl do cesty, když cestoval s otcem na trénink a jejich auto se střetlo s kamionem. Dominik má doživotní následky, ochrnul a strávil dlouhé měsíce v nemocnicích i rehabilitačních centrech. Byl na vozíku. Nyní však ve svých 26 letech zázračně chodí o holi. Jak se mu to podařilo?
  • Rudolf Potsch býval jedním z nejlepších obránců české historie. Má bronz z OH 1964 a stříbro z MS 1961, 1965 a 1966. Je devítinásobným mistrem republiky, legendárním tvrďákem známým svými bodyčeky. Jako trenér vychoval Dopitu i Hlinku. Nedávno mu selhaly ledviny, ztratil vědomí a po následném nekontrolovaném pádu zůstává upoután na vozík. Šestaosmdesátiletý bývalý hokejista žije ve 2. patře panelového domu a venkovní svět může pozorovat jen z okna.
  • Sebastian Weitz je dalším zástupcem mladého nadějného hokejisty. Kariéru odstartoval v pražské Slavii, byl v reprezentaci do 16 let. V patnácti letech mu však diagnostikovali leukémii, takže musel podstoupit transplantaci kostní dřeně. Zdá se, že se z nejhoršího oklepal, ale i nadále má 19letý sportovec v životě značná omezení a přemáhá ho obrovská únava.
  • Tomáš Zelenka je známý jako bývalý hráč Litvínova a Třebíče. V roce 2001 ochrnul na spodní polovinu těla po úrazu z hokejového zápasu. Ačkoli zůstal upoután na invalidní vozík, nyní ve svých 48 letech trénuje reprezentační mužstvo ve sledge hokeji.

Tagy:
pomoc projekt CNN Prima NEWS Tomáš Večeřa nadační fond hokej sport Liběna Hlinková Tomáš Zelenka Lukáš Hron ESG Vladimír Nadrchal Dominik Skořepa Druhý život šampionů Nadační fond Ivana Hlinky Sebastian Weitz Rudolf Potsch