CNN Prima News nadační fond

nadační fond

Výpis příspěvků ke štítku „nadační fond“

Druhý život: Web CNN Prima NEWS nabídne jedinečný seriál o nelehkých osudech hokejistů

Česko na začátku května ovládne hokejové nadšení během mistrovství světa v Praze a Ostravě. Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS nabídne fanouškům nejen zpravodajský servis, ale i něco navíc. Ve spolupráci s Nadačním fondem Ivana Hlinky startuje v úterý 9. dubna unikátní osmidílný seriál Druhý život šampionů na webu CNNPrima.cz. Ten mapuje nelehké osudy bývalých hokejových hráčů, kterým skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT věnuje finanční dar ve výši 40 tisíc korun a každému z nich navíc také roční předplatné na videoplatformu prima+.

Když je školkovné překážkou: Rodinám v nouzi pomáhá fond Sto skupin. Jak podpora funguje?

Je školkovné pro rodinný rozpočet příliš nákladné? Nezisková organizace Sto skupin – která napříč Českem zakládá a provozuje školičky, tedy dětské skupiny pro nejmenší od jednoho roku – nabízí rodičům pomocnou ruku. Od června minulého roku spustila nadační fond, který má jednoduchý cíl: za symbolickou cenu nabídnout rodinám, které potřebují pomoc, místo ve školičce v její síti skupin. Jak si o pomoc zažádat, po jak dlouhou dobu mohou rodiče podporu čerpat a kolika rodinám již nezisková organizace pomohla? To pro CNN Prima NEWS přiblížila Anežka Laská ze Sto skupin.

Angličtí fotbalisté truchlí: Zemřel 17letý talentovaný mladík, na hřišti se mu udělalo zle

S nečekanou ztrátou se vyrovnává fotbalový klub Wycombe Wanderers z třetí nejvyšší anglické ligy. Nadějný 17letý sportovec Adam Ankers zemřel v pondělí poté, co se po zápase za tamní akademii dostal do nemocnice, protože se mu udělalo špatně. Otec talentovaného fotbalisty a skalního příznivce anglického celku uvedl na sociálních sítích, že rodina je zdrcená. Se zesnulým spoluhráčem se rozloučili i zástupci týmu. O smutné zprávě píše web DailyMail.

Desítky milionů. Obětem střelce z fakulty se vyplatila první částka, sbírky pomalu končí

Dohromady desítky milionů korun. Taková je částka, kterou se podařilo vybrat od spuštění sbírek na pomoc obětem střelce z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK) a v Klánovicích. Dárcovská platforma Znesnáze21, která již vyplatila první částku mimořádné pomoci jedné z obětí střelby, avizovala, že jí spuštěné sbírky v řádech dnů skončí. Zhruba do konce měsíce pak budou moci zájemci zaslat finanční dar na Nadační fond Univerzity Karlovy.

Po střelbě na fakultě lidé darovali přes 70 milionů. Jsme zaskočeni, říká vedení univerzity

Vedení Univerzity Karlovy je zaskočené vlnou solidarity a sounáležitosti. Na středeční tiskové konferenci to řekla rektora univerzity Milena Králíčková. Podle ní bude potřebovat pomoc celá řada zaměstnanců a studentů školy. Zároveň se také ustanovila pracovní skupina, která se bude věnovat prevenci a ochraně zdraví měkkých cílů. Vedení také uvedlo, že při zásahu byla zničena více než stovka dveří. Jejich oprava bude stát miliony.

4 z 10 deváťáků v ČR trpí těžkou depresí. Ke změně má pomoci fond Twisten Foundation, věří SAZKA

Konec roku je už tradičně dobou dobrých skutků. A nejméně jeden takový si na své konto připsala i společnost SAZKA, která zorganizovala dosud největší charitativní esportovou akci u nás, No Rivals. Ta v chodovské PLAYzone Aréně zaznamenala nevídaný úspěch, když dárci přispěli téměř dva miliony korun. Sázkařská jednička na českém trhu přitom přidala dalších 1 250 000 Kč a celkovou sumu, přesně 3 111 492 Kč, odeslala nadačnímu fondu Twisten Foundation, která se věnuje prevenci, osvětě a celkové pomoci mladistvým v duševních nesnázích.

Obrovská vlna solidarity: Ve sbírce pro rodinu v Klánovicích se vybralo na osm milionů

Lidé z celé republiky přispívají nejen pozůstalým obětí střelby na filozofické fakultě, ale rovněž i rodině muže a jeho dvouměsíční dcerky, kteří byli zavražděni necelý týden před tragédií na univerzitě. Sbírku inicioval okruh přátel této rodiny. Vybrané prostředky by měly posloužit k úhradě nezbytných terapeutických sezení a běžných potřeb. Přispět můžete i vy. Peníze na pomoc rodinám obětí i zasaženým lidem vybírá rovněž Nadační fond Univerzity Karlovy.

Blízký umírá, rodina je bezradná. Jak v podobné situaci pomáhá poradenská linka?

Přemýšlet o smrti a posledních týdnech či měsících života nepatří mezi běžná témata. Když k takové situaci dojde – ať už se týká přímo pacienta, nebo jeho nejbližších – mnohdy neví, jak si poradit. Nejen z toho důvodu existují specializované neziskové organizace, nadační fondy a poradenské linky. Jednu takovou již jedenáct let provozuje Nadační fond Umění doprovázet. Co je jejím cílem a kdo si může zažádat o pomoc?

Tragická střelba na fakultě spojila Česko. Na pomoc obětem v Praze došly miliony korun

Aktualizováno

Tragické události jsou důkazem toho, jak Češi dokážou zapomenout na veškeré sváry, semknout se a pomoci. Střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, která si vyžádala nejméně čtrnáct obětí, není výjimkou. Na platformě Znesnáze21 vznikla sbírka na pomoc obětem a pozůstalým rodinám s jasným cílem: vyjádřit solidaritu a podpořit je v nejhorších chvílích. Během několika hodin Češi poslali miliony korun a další sbírky vznikají. Nadační fond Univerzity Karlovy obdržel již více než devatenáct milionů korun.

Na léčbu, pomůcky a lepší život. Zakladatelé sbírek jsou dojatí. Komu vaše štědrost pomohla?

V těžkých chvílích požádali o pomoc veřejnost a jejich prosby byly vyslyšeny. Ať už zakladatelé sbírek na platformě Znesnáze21 mysleli na nemocné děti, strádající zvířata, či důstojnou vzpomínku na zesnulé, lidé pomohli. Cílové částky se podařilo vybrat i díky čtenářům CNN Prima NEWS, kteří svou štědrostí dojali nejen neštěstím postižené rodiny, ale i samu organizaci. Proto nejen jim adresují nejnovější informace o osudu těch, kterým finančně přispěli.

Myšlenky na konec války: Češi pomáhají zapojit Ukrajinu, nová sbírka cílí na obnovu země

Zapojme Ukrajinu – tak se jmenuje nová sbírka na podporu obnovy kritické infrastruktury, kterou zničily ruské raketové útoky. Pořádají ji crowfundingová platforma Donio společně s Nadačním fondem pro Ukrajinu, který je provozovatelem sbírky Dárek pro Putina, jenž válkou postižené zemi pomáhá skrze dodávky zbraní. Domnívají se, že přišel čas myslet na konec konfliktu a následnou obnovu válkou zničené země.