reklama
CNN Prima News důchodci

důchodci

Výpis příspěvků ke štítku „důchodci“

Komentář: Vláda ušetřila miliardy na penzích, postaví pomník obětem covidu?

Vláda Andreje Babiše si infekci COVID-19 určitě nevymyslela jakožto zbraň hromadného ničení vůči tuzemským seniorům, aby ušetřila na důchodech. Ale udělala řadu osudových chyb, kvůli nimž se Česká republika proměnila v jednu z nepostiženějších zemí na světě, které se budou cizinci ještě léta vyhýbat. Kabinet na nevyplacených penzích navíc opravdu výrazně uspořil. A hlavně ještě uspoří. Postaví za část ušetřených peněz obětem covidu pomník?

ČSSD obchází ANO. Důchodovou reformu chce ve Sněmovně protlačit bez souhlasu Babiše

ČSSD se vrhla do boje za důchodovou reformu navzdory nesouhlasu vládního hnutí ANO. Jednu z nejdůležitějších reforem strana předloží bez shody na vládě a o změnu zákonů, které se reformy týkají, bude usilovat rovnou ve Sněmovně. Pokud ČSSD v jejím návrhu podpoří opozice, je šance na to, že by důchodová reforma mohla projít. Jde ale o velmi šibeniční termín.

Sledujte ZÁZNAM: Podaří se ČSSD prosadit důchodovou reformu ještě před volbami?

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) věří, že se do voleb podaří schválit její návrh důchodové reformy. Jde o jeden z nejzásadnějších zákonů, na kterém tato vláda pracuje. Ačkoliv za něj Maláčová otevřeně bojuje, vláda ho zatím ještě ani neprojednávala. Mělo by se tak dít právě během června až července. Jaký je stav reformy, představí Jana Maláčová v pondělí na tiskové konferenci v Lidovém domě. Brífink sledujte přímo v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Maláčová chce přidat důchodcům. Co na to Babiš a Schillerová?

Pro důchodce už od podzimu 200 až 300 korun nad rámec zákonného přilepšení slibuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Řekla to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Ministryně zároveň dál trvá na tom, že do říjnových voleb lze schválit důchodovou reformu. Jak se na takové plány tváří premiér Andrej Babiš (ANO) a šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO)?

Důchodová reforma se do voleb neschválí. Je to takové plácnutí do vody, říká Skopeček

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová předložila minulý týden vládě návrh důchodové reformy. Rozhodovat se má o velkých změnách. Šéfka rezortu práce chce reformu stihnout schválit do podzimních voleb. Podle místopředsedy sněmovního rozpočtového výboru Jana Skopečka (ODS) se to však do voleb stihnout nedá. „Je to takové plácnutí do vody, aby se řeklo, že Maláčová do voleb něco udělala,“ prohlásil Skopeček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama