CNN Prima News důchodkyně

důchodkyně

Výpis příspěvků ke štítku „důchodkyně“

Dobře už bylo. Ať mladí nespoléhají na státní důchod, říkají ekonomové a navrhují další změny

10. května 2023 05:34

Je zcela zásadní vyslat signál mladé generaci, aby se nespoléhala na státní důchod – měla by začít spořit bokem. Dobře už bylo, řekli ekonomové v reakci na 11 bodů z chystané důchodové reformy, jejíž podklady má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Podle Danuše Nerudové je řada oznámených vládních kroků na místě, stále ale chybí výraznější motivace lidí, aby si spořili bokem, například ve třetím důchodovém pilíři. Vladimír Pikora naopak poukázal na alternativní řešení, které je ale zároveň nejsložitější ze všech diskutovaných. „Dlouhodobě schází strategie, abychom měli vyšší přidanou hodnotu – aby naše ekonomika dokázala uživit více důchodců,“ řekl redakci.

Za bydlení, léky a jídlo dá téměř celý důchod. Ceny jsou neúnosné, stěžuje si vdova Miroslava

1. března 2023 07:31

Většina důchodců plán vlády na nižší valorizaci důchodů vnímá negativně a má obavy z budoucnosti. Seniory děsí především vysoké ceny energií, potravin i léků. Paní Miroslava přiznává, že už teď ji náklady na život stojí skoro celý důchod. Vláda chce zákonné navýšení důchodů snížit z průměrných 1 770 korun na 760 korun, tedy zhruba o tisícovku měsíčně. Důchodci mají kvůli inflaci znovu dostat přidáno v červnu.

Důchod 13 tisíc, zálohy na elektřinu 19. Seniorku z Varů drtí krize, kotel vypnula

26. listopadu 2022 13:13

Současné vysoké ceny energií a výše záloh těžce dopadají na velkou část obyvatel. Jednou ze skupin, které aktuální situace ohrožuje možná nejvíc, jsou senioři. A mezi nimi pak zvlášť ti, kteří žijí osamoceně. Přestože se ve svých výdajích maximálně uskromňují, nejsou si jisti, jestli to bude stačit. Takový je i případ paní Evy z Karlových Varů.

Policie odvolala pátrání po seniorce, která se nevrátila do pečovatelského domu

27. května 2022 16:55
Aktualizováno

Pražští policisté odvolali pátrání po seniorce, která se ve čtvrtek večer nevrátila do pečovatelského domu. Pohřešovaná žena byla nalezena v sobotu v Satalicicích, kde si jí všimli kolemjdoucí. Do péče si 82letou ženu převzali záchranáři, kteří ji odvezli do nemocnice k zjištění jejího zdravotního stavu. Potvrdil v neděli dopoledne CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Rybanský.

Seniorka dlužila kamarádkám miliony. Když je měla vrátit, ženy se prý pokusila otrávit

25. srpna 2021 21:18

Případ jako z kriminálního filmu v současnosti řeší specializovaný trestní soud v Penzinku na Slovensku. Devětašedesátiletá důchodkyně Tereza si od třech kamarádek půjčila v přepočtu přes tři miliony korun. Když mělo dojít na vrácení peněz, žena se je údajně pokusila otrávit atropinem. Hrozí jí výjimečný trest, píše web Noviny.sk.

Dvojice mužů oloupila stařenku, strhli jí i řetízky z krku. Poté ji zamkli v bytě

19. února 2021 18:22

Pražští policisté obvinili dvojici mužů z loupežného přepadení 89leté důchodkyně. Měli se vydávat za její známé, a když je žena pustila do bytu, ukradli jí podle vyšetřovatelů šperky, peníze a neváhali jí ani strhnout řetízky z krku. Ženu okradli o bezmála 100 tisíc korun. Pachatelům nyní hrozí až desetiletý trest. Za majetkovou trestnou činnost už byli oba v minulosti trestně stíháni, jeden z nich ve Velké Británii.