reklama
CNN Prima News důchodová reforma

důchodová reforma

Výpis příspěvků ke štítku „důchodová reforma“

Mladí si na stáří musí spořit. Stát jim důstojné penze nezajistí, varuje ekonomka

29. září 2021 17:56

O penzijní reformě nemůže rozhodnout žádná nadstranická odborná komise, to musí vždy prosadit politici. Mladí lidé by si na stáří měli spořit, protože státní penze jim nezajistí adekvátní životní standard. Jakákoli změna v důchodovém systému bude bolet a neobejde se bez změny daní. To zaznělo v diskusi na CNN Prima NEWS mezi Danuší Nerudovou, rektorkou Mendelovy univerzity a předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody, a Vítem Samkem, místopředsedou Českomoravské konfederace odborových svazů.

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

28. září 2021 07:54

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

Na důchody nebude. Musíte si začít šetřit sami, apeluje Skopeček z ODS

9. září 2021 06:34

Na důchody nebude –⁠ a kdo tvrdí opak, lže. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec ODS a lídr koalice Spolu ve Středočeském kraji Jan Skopeček, který je zároveň ekonomickým odborníkem strany. Podle Skopečka je jedinou cestou z důchodové pasti motivace lidí k tomu, aby si více spořili. Kolik a komu doporučuje spořit a co z návrhu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové považuje za rozumné?

Zastavme rozvrat státu. Pryč s Matovičem, skandovali Slováci na demonstraci

26. června 2021 19:34

V sobotu se ve 13:00 sešly před Ministerstvem práce, sociálních věcí a rodiny v Bratislavě stovky Slováků. Odborový svaz KOVO, jehož cílem je prosazování důstojných pracovních a sociálních podmínek jeho členů, zde uspořádal veřejné protestní shromáždění pod názvem „Zastavme rozvrat sociálního státu“. Rozvášněný dav mimo jiné vykřikoval „pryč s Matovičem“.

ČSSD obchází ANO. Důchodovou reformu chce ve Sněmovně protlačit bez souhlasu Babiše

7. června 2021 13:37

ČSSD se vrhla do boje za důchodovou reformu navzdory nesouhlasu vládního hnutí ANO. Jednu z nejdůležitějších reforem strana předloží bez shody na vládě a o změnu zákonů, které se reformy týkají, bude usilovat rovnou ve Sněmovně. Pokud ČSSD v jejím návrhu podpoří opozice, je šance na to, že by důchodová reforma mohla projít. Jde ale o velmi šibeniční termín.

Sledujte ZÁZNAM: Podaří se ČSSD prosadit důchodovou reformu ještě před volbami?

7. června 2021 12:30

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) věří, že se do voleb podaří schválit její návrh důchodové reformy. Jde o jeden z nejzásadnějších zákonů, na kterém tato vláda pracuje. Ačkoliv za něj Maláčová otevřeně bojuje, vláda ho zatím ještě ani neprojednávala. Mělo by se tak dít právě během června až července. Jaký je stav reformy, představí Jana Maláčová v pondělí na tiskové konferenci v Lidovém domě. Brífink sledujte přímo v tomto článku.

Špidla chválí Maláčovou: Má výrazné výsledky a je dobrá šéfka. Prozradil i svůj důchod

2. června 2021 06:33

Jana Maláčová (ČSSD) má výrazné výsledky a je schopnou šéfkou. Tak hodnotí působení současné ministryně práce a sociálních věcí její kolega, expremiér a bývalý předseda strany Vladimír Špidla. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dále řekl, že aktuální důchodová reforma má podle něj šanci na úspěch. Prozradil i výši svého důchodu.

reklama