reklama
CNN Prima News důchodová reforma

důchodová reforma

Výpis příspěvků ke štítku „důchodová reforma“

Zastavme rozvrat státu. Pryč s Matovičem, skandovali Slováci na demonstraci

V sobotu se ve 13:00 sešly před Ministerstvem práce, sociálních věcí a rodiny v Bratislavě stovky Slováků. Odborový svaz KOVO, jehož cílem je prosazování důstojných pracovních a sociálních podmínek jeho členů, zde uspořádal veřejné protestní shromáždění pod názvem „Zastavme rozvrat sociálního státu“. Rozvášněný dav mimo jiné vykřikoval „pryč s Matovičem“.

ČSSD obchází ANO. Důchodovou reformu chce ve Sněmovně protlačit bez souhlasu Babiše

ČSSD se vrhla do boje za důchodovou reformu navzdory nesouhlasu vládního hnutí ANO. Jednu z nejdůležitějších reforem strana předloží bez shody na vládě a o změnu zákonů, které se reformy týkají, bude usilovat rovnou ve Sněmovně. Pokud ČSSD v jejím návrhu podpoří opozice, je šance na to, že by důchodová reforma mohla projít. Jde ale o velmi šibeniční termín.

Sledujte ZÁZNAM: Podaří se ČSSD prosadit důchodovou reformu ještě před volbami?

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) věří, že se do voleb podaří schválit její návrh důchodové reformy. Jde o jeden z nejzásadnějších zákonů, na kterém tato vláda pracuje. Ačkoliv za něj Maláčová otevřeně bojuje, vláda ho zatím ještě ani neprojednávala. Mělo by se tak dít právě během června až července. Jaký je stav reformy, představí Jana Maláčová v pondělí na tiskové konferenci v Lidovém domě. Brífink sledujte přímo v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Maláčová chce přidat důchodcům. Co na to Babiš a Schillerová?

Pro důchodce už od podzimu 200 až 300 korun nad rámec zákonného přilepšení slibuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Řekla to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Ministryně zároveň dál trvá na tom, že do říjnových voleb lze schválit důchodovou reformu. Jak se na takové plány tváří premiér Andrej Babiš (ANO) a šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO)?

Zaorálek: Od příštího týdne umožníme akce pro tisíc lidí venku a 500 uvnitř

Zástupci ČSSD představili na pondělní konferenci své plány. Ministryně práce Jana Maláčová chce prosadit důchodovou reformu, která by měla zajistit spravedlivý důchod lidem, kteří celý život pracovali. Ministr kultury Lubomír Zaorálek zase představil další postup při rozvolňování kultury. Od příštího týdne by mělo být možné pořádat akce pro 1 000 lidí venku a pro 500 uvnitř.

Důchodová reforma se do voleb neschválí. Je to takové plácnutí do vody, říká Skopeček

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová předložila minulý týden vládě návrh důchodové reformy. Rozhodovat se má o velkých změnách. Šéfka rezortu práce chce reformu stihnout schválit do podzimních voleb. Podle místopředsedy sněmovního rozpočtového výboru Jana Skopečka (ODS) se to však do voleb stihnout nedá. „Je to takové plácnutí do vody, aby se řeklo, že Maláčová do voleb něco udělala,“ prohlásil Skopeček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami

Někteří členové v týmu prezidenta byli skeptičtí k bonusu pro důchodkyně, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) po jednání s prezidentem Milošem Zemanem a jeho expertním týmem na zámku v Lánech. Podotkla, že to bylo asi proto, že nejsou ženami. Ministryně tak pokračuje ve svém tažení za ženská práva, které odstartovala ve čtvrtek svou otázkou na sociální síti Facebook, zda ženy patří do politiky.

Sledujte ŽIVĚ: Maláčová se sešla se Zemanem. Jak to bude s důchody či kurzarbeitem?

Prezident Miloš Zeman a jeho expertní tým se v sobotu na zámku v Lánech sešli s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Mezi témata by mohla kromě otázek spojených s epidemií koronaviru patřit reforma důchodů či prosazení takzvaného kurzarbeitu, který Sněmovna tento týden poslala do závěrečného kola schvalování. Původně byl brífink ministryně práce naplánovaný na 13. hodinu, podle informací CNN Prima NEWS ale bude mít zpoždění.

reklama