duha

Výpis příspěvků ke štítku „duha“

Při práci na fotbalovém MS v Kataru zemřel známý novinář. Někdo ho zabil, tvrdí jeho bratr

Fotbalové mistrovství světa v Kataru zasáhla nečekaná tragédie. Při pokrývání pátečního utkání Argentina–Nizozemsko během prodloužení zemřel americký sportovní novinář Grant Wahl. Podle svědka citovaného CNN zkolaboval v zóně pro novináře. Před nedávnem na sebe upozornil, když se na stadion marně pokoušel dostat v duhovém tričku na podporu LGBT menšin. Bratr zemřelého se domnívá, že mu někdo ke smrti pomohl.

Duha nad Buckinghamem i poslední sbohem královně. Před palácem propukají davy lidí v pláč

Po zveřejnění informace o smrti britské královny Alžběty II., která ve čtvrtek zemřela na zámku Balmoral ve Skotsku, začali lidé shromáždění před Buckinghamským palácem v Londýně zpívat národní hymnu. Zatímco byla vlajka spouštěna na půl žerdi, mnozí propukli v pláč, uvedla televize Sky News. Symbolicky se naproti budově poté, co královna zemřela, objevila dvojitá duha. Mnozí věří, že na počest ženy, která vedla Británii déle než 70 let.

Každý je úžasný! Lego jde s dobou a představuje své první LGBTQ figurky

Lego v červnu uvede na trh vůbec první sadu s tématikou LGBTQ s názvem „Každý je úžasný“. Sada 346 dílků obsahuje jedenáct figurek, každou s přiřazenou duhovou barvou. Model je podle vyjádření Lega inspirován klasickou duhovou vlajkou, symbolem solidarity s LGBTQ komunitou, informoval web CNN. Společnost tak jde s dobou a snaží se být co nejvíce inkluzivní.

Kouzelná duha i povodňová bdělost a výstraha před bouřkami. Počasí si s námi hraje

Počasí v sobotu kromě ochlazení a přeháněk či bouřek nabídlo v podvečer i nádherné výhledy. Zachytily je kamery meteorologů. „Poslední paprsky zapadajícího Slunce pronikly pod oblačnost a na kapkách deště vykouzlily duhu, někde i dvojitou,“ komentovali poeticky pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zároveň ale také v některých krajích platí výstraha před silnými bouřkami a povodňová bdělost.