duha

Výpis příspěvků ke štítku „duha“

Duha nad Buckinghamem i poslední sbohem královně. Před palácem propukají davy lidí v pláč

8. září 2022 22:44

Po zveřejnění informace o smrti britské královny Alžběty II., která ve čtvrtek zemřela na zámku Balmoral ve Skotsku, začali lidé shromáždění před Buckinghamským palácem v Londýně zpívat národní hymnu. Zatímco byla vlajka spouštěna na půl žerdi, mnozí propukli v pláč, uvedla televize Sky News. Symbolicky se naproti budově poté, co královna zemřela, objevila dvojitá duha. Mnozí věří, že na počest ženy, která vedla Británii déle než 70 let.

Každý je úžasný! Lego jde s dobou a představuje své první LGBTQ figurky

21. května 2021 10:33

Lego v červnu uvede na trh vůbec první sadu s tématikou LGBTQ s názvem „Každý je úžasný“. Sada 346 dílků obsahuje jedenáct figurek, každou s přiřazenou duhovou barvou. Model je podle vyjádření Lega inspirován klasickou duhovou vlajkou, symbolem solidarity s LGBTQ komunitou, informoval web CNN. Společnost tak jde s dobou a snaží se být co nejvíce inkluzivní.

Kouzelná duha i povodňová bdělost a výstraha před bouřkami. Počasí si s námi hraje

22. srpna 2020 22:57

Počasí v sobotu kromě ochlazení a přeháněk či bouřek nabídlo v podvečer i nádherné výhledy. Zachytily je kamery meteorologů. „Poslední paprsky zapadajícího Slunce pronikly pod oblačnost a na kapkách deště vykouzlily duhu, někde i dvojitou,“ komentovali poeticky pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zároveň ale také v některých krajích platí výstraha před silnými bouřkami a povodňová bdělost.