reklama

Mrazivé detaily z případu zmizelé Andrey: Našli jen plomby. Sousedy šokoval postup policie

Pět let příbuzní Andrey Vlčekové doufali, že se mladá maminka dvou dětí najde živá a zdravá. Naděje ale v pondělí zvrátila Národní kriminální agentura (NAKA), která matce Andrey oznámila, že je její dcera po smrti. Ostatky zavražděné nalezli v plastovém sudu pod schody v domě jejího exmanžela. Těla se zbavil otřesným způsobem – rozpustil ho v kyselině. Známí se ale ptají, proč byl poměrně rozměrný sud nalezen až nyní.

reklama

Případ je po pěti letech uzavřen. Naposledy 34letou Andreu viděli v den, kdy svého syna odvedla do školky. Následně započalo rozsáhlé pátrání, bylo však po dlouhá léta bezvýsledné. Nakonec se ukázalo, že za únosem matky dvou dětí stál její bývalý manžel Miroslav. Vina mu byla prokázána, stejně jako únoscům, kteří se k činu přiznali, píše web Pluska.sk.

Ačkoli tělo nemohli policisté nalézt, vše se změnilo po prohlídce domu bývalého manžela. V něm po Andree vyšetřovatelé pátrali již několikrát, nikdy si však nevšimli sudu. „Pohřešované osoby patří k nejobtížnějším vyšetřováním v kriminalistice. Když se najde člověk s nožem v zádech, je jasné, že si to neudělal sám. U zmizení však není s čím pracovat,“ podotkl bývalý kriminalista Matej Snopko.

Doplnil, že jediné, co lze vyšetřovat, jsou konflikty mezi příbuznými, milenci nebo majetkové spory. Lidé z obce Bojničky, kde Andrea žila, však od začátku tušili, že za smrtí matky stojí její exmanžel. „Když byl muž propuštěn na kauci, bylo jasné, co bude dál. A to i přesto, že se proslýchalo, že si užívá blahobytu s novou partnerkou v exotice,“ řekli pobouření sousedé. V obci dosud bydlí rodiče zesnulé, vychovávají její dva syny. Místním se však vyhýbají.

Místní jí záviděli

Andrein exmanžel jí měl vyhrožovat. Žena proti němu vypovídala u soudu, prý se chtěl mstít. Požadoval, aby na něj přepsala i majetek. Předtím však žila „pohádkový“ život. Bohatého partnera jí místní z vesnice záviděli. „Byla krásná dívka a věděla to,“ vzpomínali místní. Dnes však řeší jedinou věc – jak je možné, že i přes mnohočetná prohledání domu ve Velkých Ripňanech nalezla policie ostatky ženy až začátkem června.

„Pokud zločin spáchala tato osoba, tak není dokonalý. S kyselinou je několik problémů – dá se těžko sehnat, nerozpustí celé tělo a nelze ji vylít do kanalizace,“ míní Snopko. Podle něj je kyselina při zbavování se těla velmi nezvyklá. Dosud ji slovenští kriminalisté evidovali ve dvou případech.

Po sérii testů odborníci jednoznačně potvrdili, že ostatky v sudu s kyselinou patří pohřešované ženě. Dům přitom policisté prohledávali v souvislosti s jiným činem, jednalo se tak o velmi náhodné nalezení. „Kyselina nerozpustí všechno, to se potvrdilo i v tomto případě. Dnes se dá prozkoumat i jediný vlas, zub nebo kapka krve,“ podotkl Snopko. V kádi s kyselinou vyšetřovatelé díky testům nalezli zubní výplně, které patřily zavražděné matce.

Bývalý kriminalista dodal, že zavraždit svou ženu byl velmi hloupý nápad. „Manžel je vždy prvním podezřelým,“ dodal s tím, že zapojení dalších lidí například do únosu nebo vraždy se následně pachateli stává velmi často osudným. Matku dvou dětí unesli Vojtech Olé, Mladen Depotovski a Jozef Péter. Olé se k činu přiznal a litoval jej. Soud ho shledal vinným a poslal ho na šest let a osm měsíců do vězení.

Péter byl z vazby propuštěn, Despotovski si trest odpykává, ale za jiný čin. Exmanžel zesnulé byl odsouzen na 12 let. Je však možné, že případ Andrey bude znovu obnoven. „Poté, co byly při prohlídce domu nalezeny její ostatky, bude zahájeno trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin úkladné vraždy. Její bývalý manžel bude trestně stíhán,“ informoval žalobce Daniel Lipšic.

Tagy:

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?

Za poslední dva týdny přibylo v Česku jediné podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak stoupla na 113. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásilo podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci dalších 143 lidí. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 304. Co patří mezi nejčastěji hlášené zdravotní komplikace?

Komentátor: Piráty si Babiš vybral cíleně, Spolu nechává být. Kampaně voliče nepřesvědčí
Volby 2021

Komentátor: Piráty si Babiš vybral cíleně, Spolu nechává být. Kampaně voliče nepřesvědčí

Volební kampaně jedou na plné obrátky, podle politického komentátora Petra Koláře však už názory voličů nijak výrazně neovlivní. Pokud v příštím týdnu nezačne mohutná vlna pandemie, preference stran a koalic nic nezmění. „Důležité například bylo, že si Babiš Piráty vybral za svůj hlavní cíl. Naopak koalici Spolu nechává zatím na pokoji. Možná spoléhá na budoucí koaliční spolupráci,“ uvedl redaktor MF DNES k preferencím v pořadu Nový den.

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama