reklama

Krádež u tenistky Cibulkové zachytila kamera. Zloději skládali věci do stříbrných kufrů

Policisté bratislavské krajské kriminální policie pátrají po skupině zlodějů, která si při víkendovém nočním lupu naplnila dva odcizené kufry cennostmi. Do bytu bývalé profesionální tenistky Dominiky Cibulkové je však zavedla náhoda i nezdar. Jejich cílem totiž byl sousední byt, který však hlídali psi. Policie nyní prosí o pomoc veřejnost.

reklama

Dosud neznámí muži v sobotu mezi 19:30 a 20:15 vnikli do prostoru obytného domu v Dunajské ulici v Bratislavě. V posledním patře na chodbě otevřeli okno a vylezli na šikmou střechu domu. Odtud se pokoušeli dostat skrze okno do jednoho z bytů. Poté, co rozřízli žaluzii a vypáčili okno, se jim to povedlo. Uvnitř bytu na ně však čekala nemilá ochranka – psi.

Skupina se jich zalekla a z bytu utekla, aniž by cokoliv vzala s sebou. Nezdar je však nedonutil utéct zpět na ulici, ale na terasu vedlejšího bytu. Ten shodou okolností patří Dominice Cibulkové – bývalé slovenské tenistce. Vypáčili dveře, které vedly z terasy do bytu, a vnikli do něj. Na kamerovém záznamu, který zveřejnila policie na sociálních sítích, je vidět, jak se pachatelé procházejí po šatně bytu.

Právě odsud vzali dva stříbrné kufry, do kterých uložili odcizené věci. Pachatelé pak z bytu odešli i se svým lupem neznámo kam. Policisté nespecifikovali, jaká škoda 32leté tenistce vznikla, jedná se však o „vysokou částku“. Za tento čin mužům hrozí odnětí svobody na deset až patnáct let.

Policisté žádají o pomoc veřejnost. Pokud si někdo v okolí bratislavské ulice Dunajská pachatelů s kufry stříbrné barvy a atypickými polepy všiml, má se ozvat na linku 158. Stejně tak žádají o pomoc taxikáře či majitele ubytovacích zařízení, kteří si mužů nebo kufrů všimli, aby se taktéž na uvedenou linku ozvali.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci Babiše: Jak bude vláda řešit rostoucí ceny energií?
Vláda

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci Babiše: Jak bude vláda řešit rostoucí ceny energií?

Energetická společnost ČEZ zdraží od ledna elektřinu i plyn. Generální ředitel Daniel Beneš odhaduje nárůst cen u elektřiny asi o třetinu a u plynu o polovinu až dvě třetiny. Jak to bude řešit vláda? Sledujte tiskovou konferenci, které se zúčastní předseda vlády Andrej Babiš, vicepremiér Karel Havlíček a místopředsedkyně vlády Alena Schillerová. Přímý přenos můžete sledovat ve 13:30 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama