reklama

Dva útočníci přepadli muže v Praze a ukradli mu nákup. Policisté po nich pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po dvou podezřelých, kteří v pražských Kobylisích přepadli pětatřicetiletého muže. Ukradli mu nákupní tašku včetně osobních věcí. Poškozený naštěstí skončil jen s pohmožděninami a natrženým rtem. Útočníkům hrozí až deset let ve vězení. Policisté také zveřejnili kamerové záznamy.

reklama

Incident se odehrál v pražských Kobylisích. „Poškozený šel domů z nákupu, když k němu z ničeho nic přistoupil jeden z mužů, udeřil ho rukou do hlavy a spolu s druhým ho strhli na zem. Následně mu odcizili nákupní tašku, ve které měl mimo jiné i osobní věci, a z místa rychle utekli,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že zloději muži způsobili pohmožděniny a natrhli mu spodní ret.

Hrozí jim deset let vězení

Po zlodějích policisté pátrají od 19. prosince, nyní zveřejnili kamerové záznamy, na kterých je dvojice vidět před samotným přepadením. „Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová.

Pokud jste zloděje na záběrech poznali, ozvěte se na linku 158.

K tématu

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama