EET

Výpis příspěvků ke štítku „EET“

Hádka o pivo v Partii: Pití k jídlu? Co když si dám tři, zkoušel Stanjura Schillerovou

15. ledna 2023 12:29

Co když si dám k obědu tři piva? Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a šéfka poslanců ANO Alena Schillerová se pohádali kvůli DPH v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Stanjura obhajoval svůj plán zjednodušit systém DPH na příkladu piva, které spadá do všech třech kategorií této daně, navíc je devět možností, které musí prodávající posuzovat.

Hádka o konec EET: Hloupé, míní Schillerová. Obrali jste nás o miliardy, vmetla jí Pekarová

27. listopadu 2022 12:24

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se ostře střetla s bývalou ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO) kvůli elektronické evidenci tržeb. Zatímco předsedkyně Poslanecké sněmovny si zrušení EET pochvaluje, Schillerová vidí za pádem kontrolního nástroje jen samá negativa. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásila, že se zrušením EET se bude stále častěji objevovat požadavek na platbu hotovostí. Schillerová si navíc postěžovala, že už nyní jsou jí odmítány platby kartou.

Vlajková loď Babišovy vlády bude definitivně potopená. Poslanci schválili zrušení EET

25. listopadu 2022 13:02

„Vlajková loď“ Babišovy vlády bude definitivně potopená. Poslanci v pátek na mimořádné schůzi schválili zrušení elektronické evidence tržeb (EET) ve třetím čtení. Podnikatelé tak od nového roku evidenci nebudou muset obnovit, podle vládní pětikoalice je zbytečně zatěžovala. Proti zrušení hlasovalo opoziční hnutí ANO. Návrh zákona zamíří do Senátu.

Sněmovna chce potopit vlajkovou loď Babišovy vlády. Zruší poslanci EET?

25. listopadu 2022 09:07

Sněmovna v pátek schvaluje sporný vládní návrh na úplné zrušení elektronické evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku. Proti zániku evidence tržeb vystupuje opoziční hnutí ANO, jde totiž o „vlajkovou loď“ bývalé vlády Andreje Babiše. Zamítnutí předlohy na mimořádné schůzi svolané z podnětu koaličních poslanců ale s největší pravděpodobností neprosadí. Jednání dolní komory sledujte živě v tomto článku.

Konec EET se blíží, návrh je ve třetím čtení. Skončí šikana podnikatelů, libuje si koalice

11. října 2022 21:26

Poslanci v úterý po dlouhém jednání poslali do třetího čtení návrh na zrušení elektronické evidence tržeb (EET). Tomu se ve Sněmovně snažilo zabránit hnutí ANO, zákonodárci vládní pětikoalice ale avizovali, že „vlajkovou loď hnutí a symbol vlády Andreje Babiše potopí“. Povinnost evidence chtějí zrušit do konce roku.

Čeká Sněmovnu další „noční“? ANO bude EET bránit, vláda chce vlajkovou loď hnutí potopit

11. října 2022 14:10

Zrušení elektronické evidence tržeb (EET) je krok špatným směrem, řekla v úterý na tiskové konferenci před jednáním Sněmovny šéfka poslanců ANO Alena Schillerová. Ta chce evidenci zachovat alespoň na dobrovolné bázi. Dolní komoru tak zřejmě čeká další noční jednání. Zástupci koalice Spolu totiž avizovali, že „vlajkovou loď a symbol Babišovy vlády“ potopí a jsou připraveni jednat do noci.

Sledujte tiskové konference poslaneckých klubů: Podpoří zrušení EET?

11. října 2022 11:15

V úterý odpoledne začne další řádná schůze Sněmovny. Na té by poslanci měli řešit například zrušení elektronické evidence tržeb nebo navýšení schodku státního rozpočtu. Zatímco k EET by se měli dostat už v úterý, jednání o rozpočtu se očekává příští týden. Od 11:30 probíhají ve Sněmovně tiskové konference poslaneckých klubů. Živě je můžete sledovat v úvodním videu tohoto článku.

Daňový paskvil zůstane. Rozdílné sazby DPH na čepované pivo koalice nezmění

19. září 2022 20:55

Absurdní opatření v podobě rozdílných sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) u piva zůstane. A to i přes dřívější kritiku stran současné vládní koalice. Výtkami před vládním angažmá nešetřil ani současný ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), podle kterého se mělo pivo sjednotit do jedné sazby. Jeho ministerstvo ale pro CNN Prima NEWS potvrdilo, že aktuálně žádnou změnu nechystá.

Zrušení EET je krok zpět. Scházíme z cesty do moderního světa, shodli se ekonomové

24. června 2022 15:36

Elektronická evidence tržeb (EET) by se musela dobře uchopit, aby byla úspěšná. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl ekonom společnosti Deloitte David Marek. S ekonomem České spořitelny a členem Národní ekonomické rady vlády Petrem Zahradníkem se shodli, že v cestě k co nejrychlejší digitalizaci státu je vládní návrh na zrušení EET krokem zpět.