reklama

EET

Výpis příspěvků ke štítku „EET“

Stanjura: Elektronická evidence tržeb je u ledu a měla by tam zůstat

6. října 2021 20:51

První a druhá vlna elektronické evidence tržeb byla kvůli koronavirové pandemii převedena do režimu dobrovolnosti. Zavedení třetí a čtvrté vlny bylo odloženo. Podle Zbyňka Stanjury (ODS) by se EET neměla obnovovat, ani až koronavirová krize odezní. „Je to byrokratická zátěž pro podnikatele. Došlo na naše slova,“ řekl Stanjura v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

Otázka pro politiky: Spor o kontroverzní EET. Kdo by ji zrušil a kdo s ní počítá?

2. října 2021 21:52

U mnohých občanů či podnikatelů nepopulární elektronickou evidenci tržeb (EET) zavedl tehdejší ministr financí Andrej Babiš (ANO) v roce 2016. Jednou z podmínek EET je, že zákazník, který platí v hotovosti, musí vždy dostat účtenku. Jak se ke službě, která je kvůli pandemii koronaviru do konce roku 2022 přerušena, staví nejsilnější politické strany?

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

17. září 2021 06:36

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.

EET se odkládá až do roku 2023, schválili poslanci. Návrh ODS na úplné zrušení neprošel

21. října 2020 17:45
Aktualizováno

Odklad elektronické evidence tržeb zřejmě bude prodloužen o dva roky, tedy do konce roku 2022. Schválila to ve středu téměř jednomyslně Sněmovna v souvislosti s epidemií koronaviru. Podle očekávání odmítla opětovnou snahu ODS zrušit EET ke konci roku úplně. O odkladu bude rozhodovat ještě Senát. Sejít se k tomu má příští čtvrtek, tedy 29. října.

Vláda znovu odložila spuštění EET. Až do roku 2023 ji nebude nikdo kontrolovat

16. října 2020 13:46
Aktualizováno

Vláda v pátek schválila odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022. Sdělilo to ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku. Ministerstvo navrhlo další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami.

Radka Maxová: Z ANO možná odejdu, postu europoslankyně se ale nevzdám

13. července 2020 12:02

Europoslankyně Radka Maxová působí v hnutí ANO od roku 2011, patří tedy k prvním členům. Nynější politika hnutí se jí ale nelíbí. Kritizuje, že se nepouští do kontroverzních témat nebo že nechá na vládní úrovni podporovat komunistickou stranou. V pořadu CNN Prima NEWS K věci s moderátorkou Marií Bastlovou probraly také otázku, zda se po případném odchodu z hnutí ANO vzdá svého postu.

Elektronická evidence tržeb bude přerušena jen do konce letošního roku

26. května 2020 16:08

Elektronická evidence tržeb (EET) bude přerušena jen do konce letošního roku. Sněmovna v úterý odmítla snahu Senátu o odklad EET pro další odvětví vyjma ubytovacích a stravovacích služeb a obchodu až do konce června 2023. Návrh na kratší odklad, který vláda zdůvodnila snahou nezatěžovat podnikatele po dobu epidemie koronaviru, nyní dostane k podpisu prezident.

Senát chce odložit rozšíření EET na další odvětví na konec června 2023

13. května 2020 14:54

Elektronická evidence tržeb (EET) by se měla podle Senátu fakticky rozšířit na další odvětví až koncem června 2023. Horní komora tak dnes na popud svého hospodářského výboru doplnila vládní předlohu, která má kvůli opatřením proti epidemii koronaviru přerušit užívání EET do konce letošního roku. Nyní bude na Sněmovně, zda na delší odklad spuštění EET pro řemeslníky, lékaře či advokáty přistoupí. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s tím nesouhlasila.

Znárodnění kvůli koronaviru? To je až poslední nástroj, říká rektorka Nerudová

9. května 2020 01:00

Zrušení závěrečných vln EET, do kterých spadají řemeslníci či lékaři, má dalšího zastánce. Vedle opozice či Senátu jím je i rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Ta je součástí občanské iniciativy Koro-NERV-20, která přichází s návrhy, jak zmenšit dopady pandemie koronaviru na českou ekonomiku. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS Nerudová říká, proč by měla vláda nechat v kapsách lidí peníze z DPH a zda je vláda ochotná ekonomům podávat informace.

reklama