Elektrokoloběžky se stávají životu nebezpečnými. Zvlášť pod vlivem alkoholu

Tisíce elektrických koloběžek zaplavily v posledních letech centra evropských měst. Přinášejí ještě větší problémy než před časem vozítka Segway, které vedení Prahy kvůli konfliktům s chodci vykázalo do okrajových částí. V německém Kolíně nad Rýnem po víkendu řeší, jak se postavit ke koloběžkám.

Stejně jako v Praze lze i v Kolíně nad Rýnem narazit na elektrokoloběžky na každém rohu. Lidé je často využívají k cestě do práce, školy i za zábavou, oblíbili si je i turisté. Jsou rychlejší než chůze, pohodlnější než jízda na kole a pohodovější než jízda autobusem. Přesto není jízda na nich neškodná.

Jen během posledních dnů došlo v centru čtvrtého největšího německého města k osmi nehodám na elektrických koloběžkách. Podle kolínského deníku Express utrpělo všech osm „řidičů“ vážná zranění hlavy, obličeje či končetin a museli být ošetřeni v nemocnicích.

Ve zlepšujícím se počasí k tomu zřejmě přispěla i jízda pod vlivem alkoholu. U sedmi z osmi havárií nechali policisté účastníkům odebrat krev v nemocnici a skutečně: Několik jezdců a zraněných z elektrokoloběžek mělo značnou hladinu alkoholu v krvi.

Například v sobotu 7. května před devátou hodinou večerní zjistili policisté u 29letého muže po nehodě více než dvě promile v krvi. Řidič utrpěl pouze řeznou ránu na ruce, přesto putoval do nemocnice.

Horší následky měla nehoda čtyřicetiletého turisty z Bavorska o desítky hodin později. Policisté ho našli ležícího vedle jeho elektrického skútru ve Starém Městě v Kolíně nad Rýnem. Podle prvotní analýzy policejního videozáznamu se muž zachytil o šachtu a utrpěl tržnou ránu v obličeji.

Nejhůře dopadl 35letý muž, který po kolizi se zaparkovaným osobním automobilem, do kterého sám narazil, musel podstoupit urgentní operaci hlavy.

Tagy: