CNN Prima News Eman Ghalebová

Eman Ghalebová

redaktorka FTV Prima, CNN Prima NEWS

Studovala Mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze, kde v současné době dokončuje magisterský titul a zároveň studuje obor Mezinárodní vztahy a evropská studia. Kromě angličtiny a češtiny ovládá také dokonale arabský jazyk. Nejvíce se zajímá o dění ve světě, zejména na Blízkém východě. Ve volném čase se věnuje výuce českého jazyka pro cizince a překladu.

Nejnovější příspěvky autora

Zahraničí

Erdogan je jediný, na kom se Zelenskyj a Putin shodnou. Turecko z jejich války profituje

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský protějšek Volodymyr Zelenskyj nenachází společnou řeč prakticky na žádné téma, přesto ale existuje státník, na jehož podpoře se oba váleční rivalové shodnou. Je jím turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, jenž v neděli potřetí obhájil svůj mandát. Gratulace a zájem o spolupráci ze strany Ruska i Ukrajiny potvrzují nejen Erdoganovu významnou roli v regionu, ale také jeho schopnost manévrovat v turbulentním prostředí války a vytěžit z něj politický kapitál.

Další příspěvky autora

Západu hrozí zničením, sám má milenku a děti s pasem USA. Solovjov čelí nepříjemným obviněním

Dvě děti s americkým občanstvím tají prominentní ruský propagandista, kritik Západu a novinář Vladimir Solovjov, tvrdí Protikorupční fond vězněného kritika Kremlu Alexeje Navalného. Podle jeho zjištění se Solovjovova milenka, bývalá basketbalistka Světlana Abrosimovová po porodu dětí v USA přestěhovala do luxusní vily v prestižní čtvrti v ruském městě Soči.

Umělá inteligence může ohrozit volby v USA, tvrdí experti. Popsali možnosti jejího zneužití

Umělá inteligence představuje vážné riziko pro nadcházející prezidentské volby plánované v USA na rok 2024. Obavy dle expertů oslovených zpravodajskou agenturou AP panují především ohledně zneužití chytrého softwaru k manipulaci a klamání voličů. Za problematickou odborníci označují například schopnost počítačových programů rychle vytvářet falešný obsah v podobě hyperrealistických obrázků, videí nebo zvukových nahrávek, a to s minimálními náklady.

Transgender řezník znásilnil školačku. Při zatčení měl na sobě dámské prádlo a silikonová prsa

Skotskem otřásl případ sexuálního napadení dítěte, které spáchal transgender řezník. Andrew Miller, také známý jako Amy George, přiznal před soudem, že se vydával za ženu, když v únoru nalákal malou školačku do svého vozidla. Holčičku pak držel v zajetí ve svém domě, kde ji opakovaně sexuálně zneužíval. Při zadržení policií měl na sobě dámské spodní prádlo a silikonová prsa. Na případ upozornil web Sky News.

Záběry jako z akčního filmu: Řidič se rozjel s policistou na kapotě. Nezastavila ho ani zbraň

Scénu jako z akčního filmu zažil policista v americkém městě Carroll. Při běžné dopravní kontrole zjistil, že spolujezdec řidiče je hledaný Dennis Guider. Na žádost, aby posádka z vozu vystoupila, nereagoval ani řidič, ani hledaný Guider. Oba muži se naopak snažili uprchnout. Policista neváhal, s namířenou zbraní vyskočil na kapotu vozu a pokusil se je zastavit, popisovala americká televize CNN.