CNN Prima News Emil Zátopek

Emil Zátopek

Výpis příspěvků ke štítku „Emil Zátopek“

Zátopkův kamarád: S Emilem jsme opilí nadávali komunistům. Ikoně i jeho ženě by bylo sto

19. září 2022 19:41

Sportovním legendám Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně by bylo přesně sto let. Vedle olympijských medailí, rekordů a potlesku zažili i pády, ústrky a několik ústupků totalitnímu režimu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to otevřeně popisují jejich kamarád Zdeněk Fator a fotografka Ivana Roháčková, které o Daně Zátopkové nedávno vyšla nová kniha.

Film Zátopek opanoval České lvy. Nejlepší herecký výkon předvedl Neužil

5. března 2022 23:19

Jako nejlepší celovečerní film ocenila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) film Zátopek o slavném československém atletovi. Hlavní role manželů Zátopkových v něm ztvárnili Martha Issová a Václav Neužil, který si odnesl také cenu za nejlepší mužský výkon v hlavní roli. Za ženský výkon v hlavní roli získala Českého lva Pavla Gajdošíková za film Chyby.

Ostuda při předávání medailí. Ledeckou vítali na ceremoniálu s haitskou vlajkou

8. února 2022 14:53

Čínští organizátoři olympiády v Pekingu zaměnili českou vlajku za haitskou. K incidentu došlo krátce před ceremoniálem, na kterém Ester Ledecká obdržela zlatou medaili za paralelní obří slalom na snowboardu. Událost zdokumentoval tým českých olympioniků na svém Twitteru. Během ceremoniálu už vše proběhlo v pořádku, i když vztyčení vlajky mohlo někomu připadat kvůli svérázné vojenské choreografii poněkud bizarní.

Famózní Ledecká obhájila zlato na snowboardu. Česko slaví první olympijskou medaili

8. února 2022 08:40

To, co si všichni fanoušci přáli, a tak trochu očekávali, se stalo skutečností. Skvělá Ester Ledecká na hrách v Pekingu s přehledem obhájila zlatou medaili v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Česká výprava tak registruje ve sbírce první cenný kov. Už v pátek Ledecká bude muset místo snowboardu obout lyže, čeká ji super-G. Také v této disciplíně je úřadující olympijskou šampionkou z Pchjongčchangu 2018.

Filmem roku 2021 je podle kritiků Okupace. Nejlepším hercem se stal Neužil

5. února 2022 23:12

Nejlepším filmem roku 2021 je podle českých filmových kritiků snímek Michala Nohejla Okupace. Film obdržel rovněž cenu za režii a scénář a Nohejl se stal i objevem roku. Satirické drama tak proměnilo čtyři ze svých šesti nominací. Ocenění pro nejlepšího herce připadlo Václavu Neužilovi za ztvárnění českého atleta a olympionika Emila Zátopka ve filmu Zátopek režiséra Davida Ondříčka.

Ledecká minulého století. Ikonická tvář hokeje i tenisu Drobný by oslavil 100 let

12. října 2021 11:38

Emil Zátopek nebo Věra Čáslavská patří mezi zcela výjimečně úspěšné a logicky často zmiňované persony dějin českého sportu. V jejich stínu trochu zůstává Jaroslav Drobný, který dokázal skloubit dva zcela odlišné sporty – v hokeji získal zlato na mistrovství světa a přivezl i stříbro z olympiády, v tenise ovládl turnaj turnajů Wimbledon. 12. října 2021 by se dožil 100 let.