reklama

My si tykáme? Emotivní hádka v Partii o údajné kriminálníky na kandidátce Spolu

Hosté nedělní Partie Terezie Tománkové se emotivně pohádali. Předseda SPD Tomio Okamura obvinil koalici Spolu, že má na svých kandidátkách kriminálníky. Následně začal lídryni Spolu v Praze Markétě Pekarové Adamové tykat, což si nenechala líbit a připomněla na oplátku teroristický čin podporovatele SPD Jaromíra Baldy.

reklama

„Nechci, aby byl pan Okamura ministrem vnitra. SPD má jako jediná strana na svědomí, že vygenerovala jediného teroristu za 30 let,“ začala vyhrocenou pasáž Partie Pekarová.

VIDEO: Pekarová Adamová Maláčové: Nestrašte lidi, nechte si to do pohádek

Narážela tím na teroristické útoky na vlaky, které v létě 2017 spáchal sedmdesátiletý důchodce Jaromír Balda, když s úmyslem vyvolat mezi lidmi strach z muslimů skácel dva stromy na koleje a způsobil nehody vlaků. V roce 2019 byl za tento čin pravomocně odsouzen.

VIDEO: Šéfka TOP 09: ČSSD za 8 let ve vládě skoro nic neprosadila

Slova Pekarové si však předseda SPD nenechal líbit. „Ten člověk nebyl naším členem. Vy zase v koalici Spolu máte kriminálníky,“ reagoval Okamura. „Jaké kriminálníky?“ ptala se předsedkyně TOP 09 Pekarová.

VIDEO: Maláčová: Okamura z EU vystoupit nechce, jen to říká

„Teď mi neskákej do řeči,“ reagoval tykáním Okamura, což Pekarovou viditelně rozčílilo. „My si tykáme? Odkdy si tykáme?“ ptala se. Načež Okamura začal vyhrocenou situaci lehce mírnit. „My si netykáme, uklidněte se paní Pekarová. Já na vás nechci útočit,“ řekl.

VIDEO: Neskákej mi do řeči, řekl Okamura šéfce TOP 09. My si tykáme?, reagovala Pekarová Adamová

Údajné kauzy Spolu

Poté se vrátil k údajným kriminálníkům v koalici Spolu. „V současné době hrozí 16 let vězení politikům ODS, ČSSD, je tam i jeden z KSČM za rozkrádání miliardových dotací. Jedná se o ROP Severozápad,“ sdělil.

VIDEO: Okamura byl pro adopci dětí homosexuály, teď objevil konzervativní žílu, hlásí Maláčová

Kauza ROP Severozápad je český politický skandál týkající se netransparentního rozdělování evropských dotací v NUTS 2 Severozápad (Ústecký a Karlovarský kraj).

VIDEO: Wagenknecht Ševčíkovi: Vy byste nás jako Babiš táhl do Moskvy, máte rusofilní řeči

„Nejmenoval jste TOP 09, děkuji za potvrzení, že nemáme žádné kriminálníky,“ odpověděla Pekarová. „Vy jste tam měli pana Kalouska, vzpomeňte na jeho kauzu s padáky,“ doplnil zase Okamura.

VIDEO: Střet Wagenknechta a Ševčíka: Lockdowny jsou nesmysl

Kauza se týká objednání padáků v roce 1993, kdy byl Miroslav Kalousek náměstkem na ministerstvu obrany. V kauze však nikdy nebyl z ničeho obviněn.

VIDEO: Bžoch: Wagenknecht nemá jiný program než antibabiš. Všechno pozavíral covid, ne vláda

Tagy:
Tomio Okamura Markéta Pekarová Adamová Partie Terezie Tománkové SPD volby 2021 SPOLU

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

Živě
ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě

Česko si připomíná výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konají se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskuteční večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných se ale veřejnost dozví, Pražský hrad seznam večer zveřejní na svém webu.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

reklama