euro

Výpis příspěvků ke štítku „euro“

Nerudová: Snad bude žena českou prezidentkou co nejdříve. Věřím, že jsem k tomu přispěla

Myslím, že už dnes žije budoucí první česká prezidentka. Přála bych si, aby byla zvolena co nejdříve. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Danuše Nerudová. Rovněž zmínila, že na svou loňskou kampaň vzpomíná jen v dobrém. Lídryně hnutí STAN do europarlamentu zároveň zhodnotila působení Petra Pavla ve funkci hlavy státu. Bude někdy znovu sama kandidovat na prezidentku? A proč by Česko podle Nerudové mělo přijmout euro?

Vláda jen nálepkuje ruskými šváby. Po spolupráci s SPD lidé volají, říká Balaštíková z ANO

Zemědělci se při svých protestech chovali korektně a slušně, nikoho neohrožovali tak, jako například v Dánsku nebo ve Francii. Vláda Petra Fialy ukazuje svoji slabost tím, že své kritiky umí jen nálepkovat a označovat za ruské šváby. Green Deal může zničit celou Evropu. Nejen to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedla poslankyně a stínová ministryně zemědělství za hnutí ANO Margita Balaštíková.

KOMENTÁŘ: Škoda rány, která padne vedle aneb Fiala se musí zlobivého Dvořáka zbavit

Každý rodič to někdy zažil. Brečící dítě sedí na zemi, mlátí gumovým zvířátkem o podlahu a křičí, že něco chce. Když to něco dlouho nedostává, mrskne hračkou do kouta, začne kolem sebe mlátit pěstičkami a notně přidá na hlase i na slzách. Rodiče ale mají jednu velkou výhodu – z období vzdoru dítko brzy vyroste a pak už se s ním většinou dá docela normálně vyjít. Premiér Petr Fiala (ODS) ovšem takovou možnost nemá. Zlobivé hnutí STAN vřískající, že chce euro za každou cenu, je k neutišení a ministr Dvořák mlátí hračkami o podlahu stále silněji.

Telička: ANO je stále plné kariéristů. Trump se neštítí ničeho. Právo veta v EU omezme

Pavel Telička vedl český vyjednávací tým při přístupových jednáních s Evropskou unií a zastával post prvního českého eurokomisaře. Před deseti lety byl za hnutí ANO zvolen do Evropského parlamentu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluví o proměně bruselské politiky, českých bojích o euro i o tom, proč se ve zlém rozešel s Andrejem Babišem.

ANO by mohlo převzít vládu už zítra, tvrdí Schillerová. Argumentuje známou hláškou hnutí

Hnutí ANO chce drtivě vyhrát volby do Poslanecké sněmovny, aby bez něj nešlo sestavit budoucí vládu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásila místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová. Volební průzkumy podle ní reflektují postoj občanů, kteří si uvědomují rozdíl mezi současným a minulým kabinetem. ANO je podle jejích slov připraveno převzít vládu již zítra. Ostrou kritiku premiéra Petra Fialy (ODS) ohledně „extremistické rétoriky hnutí“ prý poslankyně vnímá jako hloupé výkřiky.

Česko by mohlo mít euro už za dva roky, řekl Bartoš. „Blábolila Babiše“ vinil z nálepkování

Euro by v Česku mohlo být za dva až tři roky, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti). Dodal, že velký podíl na přiblížení se společné evropské měně má člen Pirátů Jakub Michálek. Co si o tom myslí ODS, prý neví. Předseda Pirátů se vyjádřil také ke slovům Andreje Babiše, který jeho stranu kritizoval, že byla proti zrušení HHC.

Niedermayer: Referendum o euru? Ptejte se lidí, zda chtějí platit daně. Nesmysl, namítl David

Europoslanci se ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS přeli o přínosech případného zavedení eura. Podle zástupců SPD včetně Ivana Davida by bylo vhodné, kdyby o otázce vstupu do eurozóny rozhodli čeští občané v novém referendu. Luděk Niedermayer z TOP 09 připustil, že pro zavedení společné evropské měny je třeba dostatečná politická dohoda. „Často se říká, že by byl dobrý nápad udělat referendum o tom, jestli lidé chtějí platit daně,“ reagoval na přání SPD. David se proti bonmotu a placení daní rázně ohradil.

Kovářová: Nechceme zachovávat pštrosí politiku k euru. Šlo nám o vzbuzení diskuze

Hnutí STAN nechce dál zachovávat pštrosí politiku k přijetí eura, uvedla v pořadu K věci ve vysílání CNN Prima NEWS místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN). Reagovala tím na postup ministra pro evropské záležitosti za STAN Martina Dvořáka, který v pondělí jmenoval zmocněnce pro euro, čímž rozladil ostatní vládní strany. Jeho cílem bylo podle Kovářové vzbudit diskuzi o přijetí společné evropské měny.

STAN „dostal čočku“ od všech. Na koaliční schůzi měli zuřit Pekarová i Stanjura, co zaznělo?

První dohodovací řízení vládní koalice vedené premiérem Petrem Fialou (ODS) se mělo podle zjištění Deníku N nést ve velmi vyhroceném duchu. Zástupci všech koaličních stran se měli opřít především do Starostů, a to kvůli obsazení pozice zmocněnce pro euro ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (za STAN). Podle svědectví zdroje Deníku N prý hnutí doslova „dostalo čočku“.

Vládu nepřekvapují jen Starostové, řekl Bek. Zmínil, kdy koaliční partneři zaskočili STAN

Vzájemné překvapování nemá nastávat na žádné straně. Starostové byli velmi zaskočeni akvizicí benzínových pump. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to řekl šéf resortu školství Mikuláš Bek (STAN). Ten mimo jiné vysvětloval nedávnou koaliční roztržku, kterou vyvolal ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) zřízením funkce zmocněnce pro přijetí eura. Podle Beka však během středečního jednání kabinetu žádné napětí znát nebylo.