euro

Výpis příspěvků ke štítku „euro“

Matovičova atomovka. Slovákům chce za jejich účast ve volbách darovat 500 eur

15. února 2023 14:36

Slovenské politické vody znovu rozvířil předseda nejsilnějšího hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) a expremiér Igor Matovič. Ten totiž přišel s návrhem darovat hned 500 eur (téměř 12 tisíc korun) každému Slovákovi, který se zúčastní nadcházejících předčasných voleb v září. Sám připustil, že jde doslova o „atomovku“. Ostatní slovenští politici označili jeho návrh za čirý populismus.

Teď je správný čas na nákup eur. Analytici varují před oslabením koruny o desítky haléřů

23. ledna 2023 11:01

Česká měna by v příštích měsících měla oslabit ze současných hodnot, které jsou k euru nejsilnější od krizového roku 2008. Mohla by tak klesnout o několik desítek haléřů z pátečních 23,90 Kč za euro. Vyplývá to z odhadů analytiků. Posilování koruny z posledních týdnů podle nich souviselo s návratem rizikového apetitu k exotičtějším měnám, jako je koruna. Roli hraje i vyšší úročení domácí měny.

Prezidentská anketa se Zimou: Adopci pro stejnopohlavní páry bych umožnil za přísných podmínek

9. ledna 2023 07:32

S adopcí pro stejnopohlavní páry bych neměl problém, pokud by tam byla kritéria, která by to velmi přísně posuzovala, protože adopce dětí se velmi přísně posuzuje i u heterosexuálních párů. To řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kandidát na prezidenta Tomáš Zima. Mluvil také o existenci více pohlaví či o svém zdravotním stavu. CNN Prima NEWS postupně přináší rozhovory se všemi kandidáty na Hrad. Každý host vždy zodpoví 12 konkrétních otázek. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu.

Umíte číst? Europoslanci z ODS a TOP 09 se pohádali kvůli zavedení eura

5. ledna 2023 16:42

V rámci koalice Spolu panuje dlouhodobě neshoda ohledně případného zavedení eura. Zatímco členové TOP 09 vstup do eurozóny výrazně prosazují, zástupci ODS jsou proti. Kvůli zavedení eura na sociálních sítích aktuálně emocionálně debatovali europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Luděk Niedermayer (TOP 09). Zahradil poukazoval na článek pojednávající o vývoji cen v Chorvatsku. Niedermayer se svého kolegy ironicky ptal, zda umí číst.

Euro či dolar. Zájem Čechů o zahraniční měny roste, politice silné koruny příliš nevěří

11. prosince 2022 10:26

Češi čím dál více věří cizím měnám. Zájem o účty v eurech či dolarech roste, otevírají si je nejen firmy, ale i domácnosti. Největší banka v zemi hlásí meziroční růsty kont v cizí měně o desítky procent. Růst potvrzují také data České národní banky (ČNB). A co na tento trend říkají experti? Podle nich jde bezpochyby o diverzifikaci možného rizika.

KOMENTÁŘ: Stojíme na prahu měnových válek. Obětí bude koruna a jiné „miniměny“

28. září 2022 06:28

Evropa čelí energetické krizi, v jejím východním koutě zuří válka, svět se potácí v inflačním pekle. A do toho všeho americká centrální banka potřetí v řadě dramaticky zvýší svou základní úrokovou sazbu. Reakce trhů na sebe nenechala dlouho čekat a dolar už Češi nakupují dráž než euro. A další tlak na korunu nejspíše ještě přijde.