reklama

euro

Výpis příspěvků ke štítku „euro“

Nové tváře eura? Na bankovkách by měli být výrobci vakcíny proti covidu, navrhují Němci

4. ledna 2022 20:41

Zakladatelé německé společnosti BioNTech, manželé Ugur Sahin a Özlem Türeciová, kteří spolu s americkou společností Pfizer vyvinuli jednu z prvních vakcín proti COVID-19, by se mohli objevit na nové eurobankovce. Navrhuje to německý europoslanec Moritz Körner. Podle něj si to tito němečtí vědci tureckého původu zaslouží, protože vakcínou zachránili miliony životů. Informovala o tom německá média.

Okamura manipuluje v předvolebních novinách fakty. Lže o euru i kvalitních potravinách

5. října 2021 09:47

Šéf SPD Tomio Okamura posílá lidem předvolební noviny, ve kterých tvrdě manipuluje fakty. Tvrdí například, že jedině SPD a Trikolóra nechtějí přijmout euro. Pravdou je, že zachování české koruny prosazují i další strany. Šéf SPD také píše, že jediné jeho hnutí chce kvalitní české potraviny za přiměřené ceny. Podobný slib přitom mají v programu téměř všechny strany. Okamura redakci CNN Prima NEWS řekl, že jeho tabulka je správná. Podle něj nerozhodují sliby na papíře, ale reálné činy.

Babiš se pustil do Spolu, varuje voliče před eurem i migrací. Fiala mu poděkoval

1. října 2021 09:42
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) začal týden před volbami s útoky do koalice Spolu. Uskupení ODS, KUD-ČSL a TOP 09 je podle posledních průzkumů hlavním vyzyvatelem vládního hnutí ANO. Babiš sdílel na sociálních sítích příspěvek, ve kterém varuje občany před zavedením eura nebo přijímáním ilegálních migrantů. Předseda ODS Petr Fiala se proti tomu ihned ohradil a Babišovi poděkoval za potvrzení, že koalice Spolu je pro hnutí ANO momentálně hlavním soupeřem.

PŘEHLEDNĚ: Dražší úvěry i silnější koruna. Jak zásah ČNB ovlivní peněženky Čechů

1. října 2021 06:10

Bankovní rada České národní banky (ČNB) překvapila svým čtvrtečním rozhodnutím trhy i odborníky. Namísto očekávaného zvýšení své základní úrokové sazby o 0,25 či 0,5 procentního bodu ji nakonec zvedla z dosavadních 0,75 na 1,5 procenta. Zareagovala tak na zrychlující se tempo růstu cen v Česku. Jak nečekaný krok ovlivní finance českých domácností? Kdo na tom vydělá a kdo naopak prodělá?

reklama