reklama

euro

Výpis příspěvků ke štítku „euro“

Euro nám teď nic nepřinese. Šlo by o časovanou bombu, shodli se politici a ekonomové

Na přijetí eura není pro Česko vhodná doba, shodli se v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS politici i ekonomové. Lukáš Kovanda dokonce označil případný vstup do eurozóny za časovanou bombu. Ekonomický expert hnutí Přísaha Pavel Řežábek podotkl, že k přijetí eura se sice Česko zavázalo, ale čím později k tomu dojde, tím pro naši zemi lépe.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Jaký názor mají KSČM a Přísaha na přijetí eura?

Mělo by Česko v budoucnosti přijmout euro? Věc, na které v současné Poslanecké sněmovně nepanuje stoprocentní shoda. V pořadu Jak volí vaše peněženka na toto téma budou diskutovat poslanec Leo Luzar (KSČM) a odborný garant hnutí Přísaha Pavel Řežábek. Výkon obou řečníků poté zhodnotí dva ekonomové. Pořad můžete sledovat živě od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Volby ovlivní i otázka přijetí eura. Jaký mají postoj jednotlivé politické subjekty?

Při podzimních volbách do Poslanecké sněmovny by mohl důležitou roli hrát postoj politických stran k otázce přijetí eura. Češi se v názorech dělí na dva tábory, politici se však shodují na jednom – v dalších čtyřech letech euro v Česku nebude. Jaké však mají politické subjekty plány do budoucna? Některé strany euro zavrhují, jiné ho za určitých podmínek nevylučují.

Směnárník z Ústí nanosil do banky neuvěřitelných 90 miliard. Policie zločin neprokázala

Téměř 90 miliard korun nanosil v průběhu let do banky majitel malé ústecké směnárny. Peníze zde ukládal v eurech, ale následně si je vybíral zpět v dolarech. Původ těchto finančních prostředků je ovšem značně podezřelý. Je takřka vyloučené, že by takovou sumu nastřádal díky svému podnikání v Ústí. Kriminalisté případ prověřovali s podezřením, že se jedná o praní špinavých peněz z Ruska. Na podezřelou aktivitu upozornil Český rozhlas Radiožurnál.

Bude příští kabinet směřovat k euru? Opozice ještě nevládne a už se stačila rozhádat

Pokud by ve vládních lavicích po letošních sněmovních volbách usedli představitelé současné opozice, Česko čeká ostrá debata, zda přijmeme euro. Zatímco volební koalice Pirátů a STAN se k tomu jasně přihlásila, zástupci koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL o tom vedou hádky na sociálních sítích. Největším odpůrcem přijetí eura by zřejmě v široké vládní koalici byla ODS.

reklama