reklama

Europoslanec Jiří Pospíšil měl pozitivní test na koronavirus

Český europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) je pozitivní na koronavirus. V sobotu to oznámil na svém profilu na Facebooku. Prý se nachází v domácí izolaci a čeká na pokyny krajské hygienické stanice.

reklama

„Právě mi byl potvrzený pozitivní výsledek na COVID. Nyní jsem v domácí izolaci a čekám na krajskou hygienickou stanici a na vytrasování kontaktů. Doufejme, že alespoň moje snaha nosit respirátor, abych nikoho nenakazil, nevyšla nazmar,“ napsal na Facebooku bývalý místopředseda ODS, exministr spravedlnosti.

Byl na zahradě nebo nosil respirátor

„Ty dva dny, které se zkoumají, jestli jsem někoho nenakazil, jsem byl úplně mimo. Jeden den jsem pracoval na zahradě, ten druhý jsem 90 procent času nosil respirátor, protože jsme s primátor Hřibem udělovali čestná občanství občanům,“ popsal pro CNN Prima NEWS Pospíšil.

Právě mi byl potvrzený pozitivní výsledek na covid. Nyní jsem v domácí izolaci a čekám na krajskou hygienickou stanici a...

Posted by Jiří Pospíšil on Saturday, September 26, 2020

Pospíšil, který byl na přelomu let 2012 a 2013 místopředsedou Poslanecké sněmovny, ještě popřál lidem pevné zdraví.

V červnu onemocněl COVID-19 náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Následně museli být ve čtrnáctidenní karanténě všichni pražští radní. V karanténě tehdy bylo několik desítek politiků i úředníků, kteří se tehdy účastnili spolu s Hlubučkem jednání městské rady.

K tématu

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama