CNN Prima News pozitivní test

pozitivní test

Výpis příspěvků ke štítku „pozitivní test“

Bývalá světová jednička měla pozitivní test na doping. Cítím se podvedená, říká Halepová

Bývalá světová tenisová jednička Simona Halepová má kvůli podezření z dopingu předběžně zastavenou činnost. Mezinárodní jednotka pro bezúhonnost tenisu (ITIA) v pátek oznámila, že dvojnásobná grandslamová šampionka z Rumunska měla při US Open na přelomu srpna a září pozitivní test na zakázanou látku stimulující tvorbu hemoglobinu a červených krvinek, tedy s podobnými účinky jako EPO.

Co dělat, když se ve Španělsku nakazíte covidem? Země přišla s nepříjemným pravidlem

Španělská vláda zpřísnila pravidla pro zahraniční turisty, kteří se při cestování nakazí covidem. Hned po zaznamenání prvních příznaků musí totiž nosit roušku, omezit sociální kontakty či se po dobu 10 dnů vyhýbat rušným místům. Toto opatření platí i v případě, že daná osoba nemá na kontě pozitivní test na koronavirus. Na druhou stranu se blízké kontakty nakaženého již nemusejí uchýlit do izolace, ta již v zemi není povinná.

Šlamastyka před OH v Pekingu. Polovina hráčů hokejové reprezentace měla pozitivní test

Česká hokejová reprezentace zahájila soustředění na zimní olympijské hry v Pekingu. V pražské O2 areně se zatím pod dohledem hlavního trenéra Filipa Pešána mělo připravovat 12 hráčů. Z tuctu je však nyní mimo hru šestice hokejistů, která měla pozitivní test na koronavirus. I s ohledem na všechny okolnosti oznámí vedení reprezentace patrně již v sobotu jméno 25. hráče, který zaplní místo, jež zůstalo v předběžném výběru volné. Konečná nominace se uzavře v pondělí.

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.