Eva Perkausová byla na dovolené v Tunisku mile překvapena. Všechno dezinfikují

Eva Perkausová si dovolenou v Tunisku užívala plnými doušky.

Písčité pláže a slunečné počasí, to funguje jako magnet nejen na moderátorku SHOWTIME Evu Perkausovou, která se s ostatními českými turisty vypravila do Tuniska. Tam se mimo jiné natáčely i dva hollywoodské filmy. Ulicemi se procházela filmová Angelika a bojoval tam slavný gladiátor Russell Crowe.

Koronavirová krize, která v minulých měsících vyprázdnila tuniské pláže, tržnice, památky i městečka, vnáší do země zcela jinou atmosféru. Když místní lidé, kteří se společensky i kulturně čím dál více přibližují západním Evropanům, vidí první turisty, neskrývají nadšení.

„Turistů je méně ve všech letoviscích, jsou tady samozřejmě místní lidé, kteří jezdí na víkendy, ale ty pláže jsou čistší, klidnější, atmosféra je taková pohodovější,“ řekl provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Pro letošní dovolenou si ale Tunisko vybralo i mnoho českých turistů. Do této destinace zavítala i Češka Sabina Havrilčová z rehabilitačních důvodů. „Je tu ochota celého personálu a hlavně je tu krásně,“ dodala. „Syn je po operaci kyčle, takže nám pomáhali do bazénu i do moře,“ svěřila se další členka této rodiny Petra.

Tunisko patří i mezi oblíbené destinace filmových režisérů. Tamními uličkami procházela třeba Angelika. „Konkrétně ve vesničce Sidi Bou Said se natáčely záběry z filmu Angelika a Sultán, byly tady točeny i záběry ze Jeoffreyova paláce. A třeba v Elgemu, což je koloseum, se zase natáčely scény k filmu Gladiátor s Russellem Crowem,“ dodala delegátka Karolína Chelli.

Na své si v zemi severní Afriky ale přijdou i gurmáni. A když už, tak nemůže chybět typický Brik. „To je typický, klasický a národní teplý předkrm. Listové těsto a může být brambora, vejce, tuňák, petržel. Je to je moc chutný,“ řekl Oussama Med Ben Yedder, ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch, který se hned do jednoho briku s chutí pustil.

Různé místní pochoutky zkusila i moderátorka SHOWTIME Eva Perkasouvá, která se cestování ani v době koronavirové pandemie už nebojí. „Když začala všechna ta opatření, tak jsem zbystřila. Trošku jsem se obávala, ale postupem času jsem viděla, jak všichni cestují, a říkala jsem si, abych něco nepromarnila, tak taky vycestuju. Jsem trochu ten nezodpovědnější občan,“ říká s úsměvem Perkausová.

Moderátorka popsala, že v Tunisku jsou ale opravdu všichni místní lidé opatrní. „Nejen, že měří lidem teplotu a všechno dezinfikují, ale i celkově je opravdu zvýšená pozornost, takže ani nemám takové obavy, jaké bych za jiných okolností měla. Nikdo ale neví, co bude,“ dodala Perkausová.

Tagy: