reklama

Olga Menzelová exkluzivně: Jirka tady pořád je. Po porodu Alberta jsem šla na pouť

Manželka zesnulého režiséra Jiřího Menzela Olga se nyní na nějakou dobu stáhla do ústraní a rozhovory moc nedává. Redaktorku pořadu SHOWTIME na CNN Prima NEWS ale přijala, a tak přinášíme exkluzivní rozhovor. Zavzpomínala na svého muže a jejich 22 společných let na místě, kam se opravdu jen tak někdo nepodívá. S manželem měli krásný vztah s vlastními pravidly.

reklama

Trvalo poměrně dlouho, než se Menzelová rozhodla, že pořadu SHOWTIME poskytne rozhovor. Nakonec na něj kývla a uskutečnil se v bytě, kde společně s režisérem žili. „Vždycky, když přijdu domů, řeknu ,Ahoj Jiřinko‘ a pozdravím, protože Jirka tady je, jsem o tom přesvědčená. Ten byt a genius loci, je tady Jirkova knihovna, to je Jirka. Dýchá ze všech pórů toho bytu,“ prohlásila Menzelová.

K tématu

Slavný režisér zemřel před čtyřmi měsíci a do bytu, kde do posledního momentu žil, se Olga vrací moc ráda právě kvůli vzpomínkám. „My jsme se s Jirkou za celý život děsně vyblbli. Pořád jsme dělali nějaké koniny a měli jsme opravdu veselý život,“ dodala.

Manžel by slzy nechtěl vidět

Menzelová zavzpomínala také u fotek. „To je Anička Chaplinová, dcera Charlieho Chaplina, se kterou Jirka žil, když točili Sněženky (film Slavnosti sněženek, pozn. red.), rok a půl nebo dva roky, a my jsme pak byli všichni ve Zlíně na večeři,“ popsala Menzelová.

Od smutku jí pomáhají hlavně děti a také fakt, že manžel by byl údajně první, kdo by jí vynadal, že slzy nechce vidět. Ty totiž u Menzelů nemají co dělat. „My jsme se celý život smáli jak blázni. Blbli jsme a jak jsme si teď prohlíželi album, narazila jsem na fotky, na které jsem úplně zapomněla, protože to album jsem neotvírala řadu let. I poslední tři roky, co byl Jirka nemocný, jsme se tak nasmáli. On byl výjimečný člověk,“ řekla vdova po zesnulém režisérovi.

Olga se o svého manžela starala s pomocí zdravotníků do poslední chvíle doma. Nechtěla, aby byl v nemocnici.

K tématu

Rok 2020 byl pro ni samotnou dost obtížný a plný změn. Jednou z nich bylo i odhalení, že má ročního syna Alberta. Toto tajemství si přitom chtěla střežit co nejdéle. „Já jsem chtěla mít klid. Pro mě bylo důležité, že nic nebylo za něčími zády,“ sdělila Menzelová.

Třetí porod

Své třetí dítě se rozhodla porodit na ostrově, který má moc ráda – na Mallorce – a navíc doma. Byl to prý jeden z nejkrásnějších zážitků. „Mě se často kamarádky ptají: ,A co jsi pak šla dělat?‘ A já říkám: ,Nic‘. Šla jsem spát, s Albertem jsme si zdřímli a pak jsme si dali snídani a za další dva dny jsem byla s holkami na pouti, dalších deset jsem plavala v moři a pak jela domů,“ vysvětlila.

A právě smyslem pro humor, který byl u Menzelových na denním pořádku, se rozhodla nedávno oživit i sociální sítě, kam umístila fotku s dalším miminkem. Humor je to, co Olga v životě vyhledává, když nastanou špatné momenty nebo situace. I tohle ji naučil manžel. „Já nemůžu být smutná a někde brečet, protože jsem měla kliku, že jsem žila 22 let s výjimečným člověkem a ovlivnili jsme se v mnohém,“ dodala na závěr rozhovoru Menzelová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst nakažených zpomaluje

V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst nakažených zpomaluje

Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v České republice překročil hranici 28 tisíc. K pondělí s nemocí zemřelo celkem 28 038 lidí, v posledních čtyřech dnech však vždy méně než 100 nakažených denně. V pondělí laboratoře odhalily 3 843 případů nových případů koronaviru, což je nejméně od 30. listopadu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Počasí

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Po uplynulém teplém víkendu do Česka opět proniká studený vzduch. Očekává se výrazné ochlazení a déšť, jenž bude od středních poloh přecházet ve sněžení. V noci na úterý už zasypal vyšší polohy sníh, až do pátku se pak mohou sněhové srážky vyskytnout i v nížinách. Oteplení by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo přijít až o víkendu.

Zdraví

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Nové informace k brazilské mutaci v Česku: Na Děčínsku odhalili méně agresivní variantu
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Sex není pud. Děti se o něm často učí z porna místo od rodičů, říká sexuoložka
Další články
reklama
reklama