CNN Prima News experti

experti

Výpis příspěvků ke štítku „experti“

PŘEHLEDNĚ: Jak si nenechat ukrást údaje k platební kartě? Pozor na veřejné wifi sítě

31. května 2023 15:09

Internetové podvody a hackerské útoky rostou na síle, a během letních prázdnin tomu nebude jinak. Kyberzločinci nejčastěji cílí na technicky méně zdatné a příliš důvěřivé osoby, využívají i veřejných wifi sítí, aby se dostali k citlivým údajům k platební kartě. Jak se jim bránit, na co si dát pozor a které formy ochrany jsou nejspolehlivější? Redakce CNN Prima NEWS se zeptala několika expertů na kyberbezpečnost a platební prostředí.

Impozantní panika. Rusové takovou nezažili od roku 1941, hodnotí expert obří dronový útok

30. května 2023 14:50

Chaos, který zavládl v Moskvě po úterním dronovém útoku, je impozantní. Největší paniku zažili tamní Rusové v roce 1941, zhodnotil vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr pro redakci CNN Prima NEWS. Podle něj si ruští obyvatelé uvědomili, že jsou opravdu ve válce. Novinář Jiří Just, který dlouhodobě žije v Rusku, poznamenal, že se k žádnému velkému úprku z Moskvy neschyluje. Mezi lidmi ale panovaly obavy z nepřátelských dronů už několik týdnů, a to především kvůli vzdušnému útoku na Kreml ze začátku května.

Umělá inteligence může ohrozit volby v USA, tvrdí experti. Popsali možnosti jejího zneužití

20. května 2023 21:12

Umělá inteligence představuje vážné riziko pro nadcházející prezidentské volby plánované v USA na rok 2024. Obavy dle expertů oslovených zpravodajskou agenturou AP panují především ohledně zneužití chytrého softwaru k manipulaci a klamání voličů. Za problematickou odborníci označují například schopnost počítačových programů rychle vytvářet falešný obsah v podobě hyperrealistických obrázků, videí nebo zvukových nahrávek, a to s minimálními náklady.

Od tragédie je dělí vteřiny. Přesně ví, co dělají, kritizuje hazardující řidiče z videa expert

1. května 2023 15:58

Do redakce Krimi zpráv diváci poslali hned několik ukázek řidičů, kteří za volantem zbytečně riskovali, čímž ohrozili všechny kolem sebe. Stačilo málo a staly se zbytečné nehody, které by znovu odnesli i nevinní. „Záznamy zachycují skutečně extrémně nebezpečné kousky. Jsou to lidé, kteří přesně vědí, že dělají přestupek,“ zhodnotil dopravní expert Roman Budský pro CNN Prima NEWS záběry, na které se můžete podívat ve videu přiloženém níže.

Internet se mění. Poznat lež bude náročnější, zvlášť pro „naivní důvěřivce“, varují experti

30. dubna 2023 22:39

Technologie postupuje dopředu příliš rychle a lidé jejímu tempu nestačí. S příchodem lepší umělé inteligence (AI) a kvalitních generátorů textu či obrazu hrozí, že se uživatelé internetu čím dál jednodušeji stanou oběťmi dezinformační scény. Obavy neplynou jen z šíření falešných zpráv, ale také z podvodů v e-mailech či na sociálních sítích. „Rozpoznat, co je pravda, co dezinformace a co lež, bude čím dál náročnější,“ uvedli IT experti oslovení redakci CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Investujte a spořte na důchod. Za peníze, které nemáte a ani vám je nepůjčí

5. dubna 2023 07:13

Z rad odborníků přechází zrak. Pokud chcete důstojný důchod, nespoléhejte se pouze na stát. Spořte a investujte, dnešní doba nabízí nespočet možností. Druhou stranu mince vám však experti už málokdy prozradí. Slavné 21. století je k mladým lidem, kupříkladu dnešním dvacátníkům, dosti nehostinné. O vlastní nemovitosti si mohou nechat zdát, na hypotéku nedosáhnou a na spoření mnohdy finance nezbývají. A to je jen špička ledovce. Kudy tedy vede cesta k příjemnému stáří?

Jako Putinův starší bratr. Si jasně určoval, kdo má hlavní slovo, hodnotí gesta experti

23. března 2023 08:32

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem v Moskvě nebylo pouze o výsledcích jednání. Experti na řeč těla se zaměřili zejména na gesta a jejich symboliku. Čínský prezident prý působil uvolněněji i dominantněji než šéf Kremlu. Si Ťin-pchinga navíc označili, vzhledem k jeho chování, za „Putinova staršího bratra“.

Mluvili česky nebo polsky, tvrdil Němcům o podezřelých z útoku na Nord Stream svědek

21. března 2023 09:39

Byli oblečení jako normální námořníci, přišlo mi, že spolu mluví polsky nebo česky. Těmito slovy jeden ze správců přístavu na baltském ostrově Rujána líčil německému týdeníku Der Spiegel události z loňského podzimu, jež se měly týkat sabotérů podezřelých z útoku na Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Zničeny tehdy byly tři ze čtyř větví plynovodu. S verzí, že za sabotáží měla stát „proukrajinská skupina“, však nesouhlasí Kyjev ani někteří experti.