reklama
CNN Prima News experti

experti

Výpis příspěvků ke štítku „experti“

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Experti by Pešána podrželi. Pokud ho má někdo někdy nahradit, tak Varaďa, míní

Ano, nebo ne? Měl by Filip Pešán zůstat u seniorské hokejové reprezentace, kterou poprvé jako hlavní trenér vedl na nedávno skončeném mistrovství světa v lotyšské Rize a neprošel s ní přes čtvrtfinále? Zásadní otázka i s ohledem na to, že olympijské hry za účasti hráčů ze zámořské NHL začnou už za osm měsíců. CNN Prima NEWS přináší odpovědi expertů, olympijských vítězů i renomovaného trenéra.

Detaily střelby na Plzeňsku: Majitel domu zasáhl lupiče do hrudníku. Co ukáže balistika?

Jak přesně došlo k zastřelení zloděje majitelem domu ve Vochově na Plzeňsku? Posun ve vyšetřování lze sice očekávat až za několik týdnů, co se nyní řeší, je ale jasné. Policie si totiž v těchto případech zajišťuje balistickou expertizu. Aktuální informace však hovoří o tom, že majitel domku lupiče zasáhl přímo do hrudníku, po které muž začal silně krvácet.

Dostane AstraZeneca stopku i v Irsku? Tamní zdravotníky znepokojují případy z Norska

Také irští zdravotníci doporučili, aby bylo v zemi přerušeno očkování proti nemoci COVID-19 vakcínou od firmy AstraZeneca. Důvodem jsou sobotní zprávy z Norska o několika závažných případech krevních sraženin u lidí, jimž byla nedávno vakcína podána, informovalo v neděli na svých stránkách irské ministerstvo zdravotnictví. Kvůli zprávám o výskytu krevních sraženin u několika očkovaných osob pozastavilo v minulých dnech očkování vakcínou britsko-švédské firmy rovněž Dánsko a další země. Souvislost mezi zdravotními problémy a tímto preparátem ale zatím nebyla prokázána.

Trpíte následky po covidu? Čeští odborníci představili cviky, které vám pomůžou

Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost – nejčastější důsledky prodělané infekce COVID-19. Odborníci z Olomouce však dali dohromady sadu cviků, které uzdraveným pomohou dostat se zpět do formy. Příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink i doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, ale i příznivě ovlivnit obezitu či nadváhu, které jsou nejen v případě covidu rizikovými faktory.

Situace v ČR je kritická, dominantně se bude šířit britská mutace, tvrdí imunolog

Situace je velmi závažná až kritická, varuje imunolog Zdeněk Hel před šířením britské mutace koronaviru v ČR. Následující týdny se podle něj britská varianta viru stane v Česku dominantně přenášeným typem. Dobrou zprávou prý ale je, že současné vakcíny před britskou mutací chrání. Tou špatnou je, že proti jihoafrické mutaci bude účinnost vakcín nižší.

reklama