CNN Prima News experti

experti

Výpis příspěvků ke štítku „experti“

Odbornice vysvětluje: Logopedie je více než náprava výslovnosti. Kdy vyhledat experta?

Většina rodičů vyhledává pomoc klinického logopeda pro své děti až před jejich nástupem do první třídy, zejména pokud mají potíže s výslovností hlásek „R“ a „Ř“. Pod pojmem logopedie se však skrývá mnohem více než jen napravování výslovnosti. Jedná se o rozmanitý obor, jehož pojetí může být velmi širokospektré. Kdy je vhodné obrátit se na logopeda? A proč je třeba přistupovat k rozvoji řeči holisticky? Odpovídá speciální pedagožka Lucie Bajgerová.

Ficova ochranka udělala zásadní chybu, upozornil expert. Zmínil noční můru bodyguardů

Ochranka slovenského premiéra Roberta Fica udělala podle bezpečnostního poradce Lumíra Němce závažnou chybu. Expert ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že ačkoli ze zveřejněných záběrů z incidentu rozhodně není vidět vše potřebné, styk politika s veřejností na vzdálenost, jako tomu bylo u Roberta Fica, je velmi rizikový. Jeho slova potvrdili také bodyguard Zdeněk Charvát a bezpečnostní expert Zdeněk Zahradník.

Vše kolem tragické záměny na Bulovce: Jak k ní došlo, kdo pochybil a lze čekat trest?

Případ, který se stal v pražské Fakultní nemocnici Bulovka v pondělí 25. března, otřásl nejen zdravotnickým prostředím. V důsledku záměny pacientek měla zdravá žena potratit. Otázek, které se kauzy týkají, začalo rychle přibývat. Odborníci pro CNN Prima NEWS popsali, kde mohly vzniknout chyby, o jaké se jedná, čemu dotčený personál čelí a jaké odškodné by pacientka mohla získat.

Šnobr: Změnit dodavatele plynu je šílený proces. Moc to dramatizujete, opáčil Gavor

Věrnost u energií se v tomto okamžiku nevyplatí. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl expert na energetiku Michal Šnobr. Pokud chceme ušetřit, je podle něj lepší od dodavatele odejít. Dodal ale, že absolvovat takovou změnu je „šílené“, a to především kvůli „kličkám“ v administrativě. Podle výkonného ředitele Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiřího Gavora to ale Šnobr dramatizuje.

Potřebují lidé hibernovat jako zvířata? Experti odhalili výsledky studií zaměřených na spánek

Cítíte se v zimních měsících více unavení, máte větší touhu vrátit se do postele a prospat další hodiny? Nejste sami. Jak odhalil výzkum amerických odborníků, nejméně třetina Američanů v zimě spí více, než je u nich běžné. Vědci se zabývali také otázkou, jaký vliv má sezónnost na lidský spánek. Ačkoliv se předpokládalo, že žádný nebo malý, studie spánku v Berlíně odhalila opak. Všichni účastníci výzkumu v zimě spali více ve fázi REM než v létě, uvádí CNN.

Zásah české policie na fakultě ohromuje i bývalé izraelské vojáky, říká bezpečnostní expert

Bezpečnostnímu expertovi Petru Bártovi se ozývají kolegové z celého světa, vysoce oceňují předvánoční zákrok české policie proti útočníkovi z filozofické fakulty. I podle Bárty byla reakce na přepadení jedné z budov Univerzity Karlovy unikátní. Pro CNN Prima NEWS prohlásil, že postup proti brutálnímu střelci vstoupí do metodických příruček.

Mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř. Expert popsal hrůzný plán střelce na univerzitě

Prosincový masakr na Filozofické fakultě UK mohl mít ještě daleko více obětí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to naznačil lektor střelby a taktiky Zdeněk Charvát, který pochválil pohotový zásah policie. Mimo jiné se rozpovídal o vybavení a výcviku běžných strážců zákona i o tom, co policii v současnosti schází. Kromě problému s objednávkou útočných pušek je to například nedostatek výcvikových prostor včetně vlastních střelnic.

Nákupní horečka je doping štěstím, tvrdí experti. Jak se vyhnout závislosti?

Speciální prodejní akce typu Black Friday, výprodeje, výhodné nákupy a nekonečné slevy. Nejčastěji jsou těmto kampaním zákazníci vystavováni na konci roku, zejména ve chvílích, kdy se blíží Vánoce. Domnělé výhodné nákupy mohou lidem přinášet pocit štěstí, utrácení peněz s sebou však nese i negativní důsledky. Kdy „rozumné“ pořizování věcí hraničí se závislostí? A jak předejít zbytečné nákupní horečce? Nejen to popsali odborníci redakci CNN.

Nejen kouření. Plicím škodí i to, v jaké lokalitě Češi žijí, varují experti a volají po změně

Že má kouření neblahý vliv na organismus, je známý fakt. Málo se však ví, že zdraví plic může negativně ovlivnit i místo, kde v Česku dotyčný žije. Řeč není pouze o krajích, ale i o konkrétních oblastech či městských částech. Pneumologové například varují před bydlením a přílišným pohybem v blízkosti rušných dopravních křižovatek a hlavních silnic. Znečištěné ovzduší odborníky znepokojuje a volají po zpřísnění dosavadních norem.

Přemýšlí vaše dítě o sebevraždě? Expert popsal, jaké kroky tragédii předcházejí

Sebevražda je druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladistvých, a to hned po autonehodách. Čím si jedinec před tím, než si dobrovolně sáhne na život, prochází? A proč dnešní generace mladých tak často uvažuje o sebevraždě? Odpovědi na zásadní otázky hledal první díl podcastu GENERACE DEPRESE, který moderovala Terezie Tománková. Jedním z hostů byl i Jiří Horáček, přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK a vedoucí Centra pokročilých studií mozku a vědomí Národního ústavu duševního zdraví.