CNN Prima News experti

experti

Výpis příspěvků ke štítku „experti“

Japonský expert: Nechceme další Hirošimu, hrozba války s Čínou je blíž než kdy dříve

5. srpna 2022 23:16

Už nikdy více. Tak zní přání Japonců, kteří si každý srpen připomínají svržení atomových bomb na města Hirošima a Nagasaki. Letošní 77. výročí ale doprovází velké obavy. Ruská invaze na Ukrajinu a především vojenské cvičení v přímořských čínských městech drží celou Asii v napětí. „Lidé se tu bojí války jako už dlouho ne. Jak konvenční, tak jaderné,“ popsal pro CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a analytik Daiči Tokojama.

Role, nebo skutečná ikona boje? Expertka popsala, jak Zelenskyj využívá herecké schopnosti

31. července 2022 08:30

Od konce února se zrak milionů lidí z celého světa upíná nejen k Ukrajině, ale také na prezidenta Volodymyra Zelenského. Neústupně žádá o podporu ze Západu, zároveň soucitně promlouvá ke svému národu. Jde u bývalého herce a komika o další roli, nebo označení „ikona boje“ vyjadřuje jeho podstatu? Řeč těla i komunikaci prezidenta Ukrajiny v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozebrala expertka Noemi Zárubová-Pfeffermannová.

Problémem nemusí být jenom cena plynu. Expert varuje, proč se musíme podzimu i zimy bát

29. července 2022 17:52

Státy Evropské unie se kvůli očekávanému omezení dodávek plynu z Ruska dohodly na omezení spotřeby pro nadcházející topnou sezonu. Plán počítá s dobrovolnými úsporami ve výši 15 procent. Podle bývalého ředitele Pražské plynárenské Pavla Janečka to sice v aktuální krizi pomůže, nadcházející zimy se ale i přesto musíme bát. Janeček to řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Evropská centrální banka po 11 letech zvýšila úrokové sazby. Experty zaskočila svou razancí

21. července 2022 15:19

Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta. Ke zvýšení úroků přikročila poprvé od roku 2011. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci v eurozóně. Rozsah zvýšení sazeb je přitom výraznější, než banka původně avizovala.

Expert k tragické nehodě Audi R8 v Jičíně: Agresivní mistři světa. Chápou jen tvrdé tresty

26. června 2022 20:24

V Česku neumíme trestat agresivní řidiče, kteří se chovají skutečně nebezpečně. Jsou přesvědčení, že jsou mistry světa, vědomě tím ale ohrožují ostatní účastníky silničního provozu, řekl redakci CNN Prima NEWS dopravní expert Roman Budský z platformy VIZE 0. Komentoval tak tragickou nehodu v Jičíně, při které přišel o život řidič Audi R8. Dopravní odborník Jiří Žák podotkl, že se mnoho řidičů v krizových situacích až příliš spoléhá na elektronické systémy v autech. „Fyzikální zákony jsou ale neúprosné. Někdy to skončí dobře, někdy tragicky,“ dodal.

Katastrofa po všech stránkách. Česká armáda stále spoléhá na zastaralé sovětské obrněnce

3. června 2022 08:08

Česká armáda potřebuje modernizaci arzenálu jako sůl. Dodnes používá zastaralé obrněnce a tanky ještě z dob Sovětského svazu, určité mezery má i v dělostřelectvu. Obzvlášť bojová vozidla pěchoty BVP-2 jsou ve všech ohledech katastrofální a výrazně zaostávají za západní technikou, řekl pro CNN Prima NEWS vojenský analytik Lukáš Visingr. „Tato vozidla měla už dávno opustit naši výzbroj,“ zdůraznil.