reklama

Exprezident Klaus má covid. Odpůrce roušek a opatření bude v domácí léčbě

Bývalý český prezident Václav Klaus má koronavirus. Pro web Lidovky.cz to potvrdil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka, ten uvedl, že exprezident byl pozitivně testován odpoledne. Léčit se bude doma.

reklama

Exprezident byl podle webu odpoledne pozitivně testován na covid. „Po zhruba půlhodinovém vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici se přesunuje do domácí léčby,“ cituje web Macinku.

Desetitisícová pokuta

Není to tak dávno, co bývalý prezident Václav Klaus dostal od pražské hygienické stanice pokutu 10 000 korun za říjnové vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze. Klaus s rozhodnutím nesouhlasil a prostřednictvím svého právníka podal proti rozhodnutí odpor. Požadoval, aby s ním bylo přestupkové řízení zastaveno.

Klaus přišel 28. října před Obecní dům uctít památku vzniku Československa. U pamětní desky vystoupil s projevem, ve kterém kritizoval vládní opatření proti koronaviru. Během akce neměl nasazenu roušku, za což byl kritizován. Bez roušky přišel i na oslavy výročí událostí spojených se 17. listopadem na Národní třídě. Česká televize už dříve informovala o tom, že za toto porušení vládních nařízení by měl od pražské hygienické stanice dostat pokutu 3000 korun.

K tématu

Tagy: roušky Václav Klaus koronavirus koronavirová opatření exprezident ignorace domácí léčba odpůrce opatření

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama