Obrovské pozdvižení na Oscarech: Kdo z řad celebrit trpí alopecií jako Smithova manželka?

Will Smith s manželkou Jadou Pinkett Smith

Will Smith dal facku komikovi

Velký poprask způsobil při předávání filmových Oscarů americký herec Will Smith. Ten během slavnostního večera vlepil přímo na pódiu facku moderátorovi a komikovi Chrisu Rockovi. Smithovi se nelíbil vtip o oholené hlavě jeho manželky, která trpí alopecií. Jde o autoimunitní onemocnění.

Moderátor svým vtipem o velmi krátkém sestřihu vlasů Smithovy manželky přestřelil. Aspoň tak to vnímal hvězdný herec. Jeho manželka Jady Pinkettová-Smithová totiž trpí alopecií. Konfliktu si všimli i čeští herci.

„Will Smith fór pochopil, zasmál se, jeho žena ho ale nepochopila, nějak se prý zatvářila a on to na to konto musel řešit jinak, než by to řešil,“ myslí si herečka Sandra Pogodová.

„Ta žena z toho může mít i problém, já dokonce znám tuhle nemoc u více lidí. Nevím, jestli to není nějaká civilizační choroba, ale vím, že člověka to trápí,“ popisuje herec a zpěvák Milan Peroutka.

Alopecie je neinfekční autoimunitní onemocnění, které způsobuje vypadávání vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé, od dědičnosti až po stres. Nadace Pramen pomoci u nás pomáhá lidem s alopecií, hlavně pak dětem. Ztrátu vlasů prý nesou těžce.

„Ta nemoc je vyřazuje i z činností, které třeba dřív dělaly rády, chodily na kroužky, chodily na sporty, na zpívání,“ vysvětluje předsedkyně Michaela Losová.

O vlasy, vousy i obočí přišel v posledních měsících také bývalý moderátor televize Prima Tomáš Drahoňovský. Nejprve zaregistroval malé plešaté flíčky, nemoc se ale rychle šířila. „Má to výhody: Nemusím se nikde holit. Ale i nevýhody. Třeba tu, že mi scházejí chlupy v nose. Pokud mi tedy třeba při běhu teče ‚nudle‘, je venku fakt rychle,“ popsal Drahoňovský, který aktuálně pracuje pro plzeňský pivovar.

​Z řad zahraničních celebrit postihla zákeřná nemoc i supermodelku a moderátorku soutěže Amerika hledá topmodelku Tyru Banksovou. Ta se několikrát nechala slyšet, že se potýkala s velkým stresem a právě to byl zřejmě spouštěč vypadávání vlasů.

Tagy: