Překvapivé rozuzlení rvačky učitele a žáka v Ostravě. Policii případ nezajímá

Incident ve škole

Potyčku mezi učitelem a studentem, která vyústí v pohlavek a kopanec, ukazuje video kolující na sociálních sítích. Incident, při kterém pedagog ostravské střední školy fyzicky zaútočil na dvaadvacetiletého žáka, vyvolal velké emoce. Policie se ale případem nezabývá. Prý není důvod.

Nejspíše už neudržel nervy na uzdě a nedokázal se dál ovládat. Asi to lze říct na adresu učitele ostravské střední školy. Ten je jedním z aktérů videa, které se objevilo na sociálních sítích. Facka a kopanec měly být podle dostupných informací důsledkem toho, že mladík v hodině vyrušoval, pouštěl nahlas hudbu z reproduktoru, který pak nervózní učitel vyhodil z okna a mladík za to chtěl na oplátku vyučujícímu zničit školní notebook.

Vyjádření učitele nebo žáka se redakci CNN Prima NEWS získat nepodařilo a ani Vítkovická střední průmyslová škola nechce incident podrobně komentovat. „Neradi bychom zabrušovali do nějakých podrobností, protože pak bychom se museli bavit třeba o prospěchu a docházce, a to my určitě nechceme,“ sdělila její mluvčí Eva Kijonková.

Policie incident neřeší

Podle informací CNN Prima NEWS je dvaadvacetiletý žák v prvním ročníku. V minulosti měl údajně na jiné škole vážné výchovné problémy. „Policie se tímto případem nezabývala, nepřijali jsme žádné oznámení,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

To, že žáci a studenti mají obecně čím dál menší respekt z učitelů a že je mnohdy provokují, je známá věc. Škola to vyřešila jednoduše. Zařídila, aby se učitel s žákem dále ve škole nepotkávali.

Tagy: