Falešnému Neymarovi odzvonilo. Drzou kopii, která napálila fanoušky, střídá uzdravený lídr

Brazílie před osmifinále mundialu dostala pořádnou injekci pozitivna. Do zápasu s Jižní Koreou totiž zasáhne největší hvězda, jejíž pochroumaný kotník v posledních dnech nadělal všem fanouškům „kanárků“ pořádné starosti. Opět přichází čas skutečného Neymara poté, co během zranění způsobil v Kataru pořádný rozruch jeho dvojník.

Na jednu ze zásadních otázek fotbalového šampionátu už existuje odpověď. „Odpoledne bude trénovat, a pokud potrénuje dobře, nastoupí do osmifinále,“ řekl novinářům v neděli trenér Brazilců Tite ohledně stavu ofenzivního tahouna Neymara. Šikula z Paris Saint-Germain se podle videí z tréninku dobře bavil a skutečně by se tak měl na jeviště mistrovství světa vrátit v pondělí večer v zápasu s Jižní Koreou (20:00).

Vynechal dva skupinové zápasy poté, co si v prvním – proti Srbsku – pochroumal vazy na kotníku. Ti, kteří „kanárkům“ přejí, si oddechli, že problémy historicky druhého nejlepšího střelce brazilského národního týmu, po Pelém, nebyly vážnějšího rázu. A může tak přímo na hřišti pomoct ke kýženému zisku pozlacené trofeje, pro kterou si jdou Brazilci spolu s Francií jako největší papíroví favorité.

V dějišti šampionátu by se tak nyní měl o rozruch starat opravdový Neymar. Protože v posledních dnech, kdy se „originál“ pohyboval spíše v ústraní, se v Kataru vyskytla falešná megastar. Dvojník, který při letmém pohledu byl od své předlohy k nerozeznání – například i díky tetováním.

Takže když skutečný Neymar během duelu se Švýcarskem rehabilitoval na hotelovém pokoji a jeho kopie vyrazila na tribunu Stadionu 974, nastal poprask. Drze nakráčela přímo mezi brazilské fanoušky, kteří se začali mačkat a ve spěchu tahali ze svých kapes mobilní telefony, aby si pořídili fotku s někým, o kom si mysleli, že je aktuálně nejslavnější fotbalista jejich země.

Toto nebylo jediné vystoupení „podvodníka“ v Kataru. Jiné záběry ukazovaly, jak se prochází ulicemi Dauhá a byl okolo něj ohromný mumraj. Pak byl také spatřen, jak vystupuje z autobusu, napálil ženu, které se frajersky podepsal, stylově zapózoval na selfie a pak narazil na někoho, kdo začal nepříčetně křičet. Fanoušek ukazoval na kraťasy dvojníka, na kterých nebylo vedle známého loga napsáno jméno společnosti Adidas, ale „Obibos“.

Rovněž vyrazil do obchodu firmy Puma, která reálného Neymara sponzoruje. Falešný fotbalista se opět stal magnetem na příznivce a personál tak musel kvůli návalu prodejnu zavřít.

Rádoby Neymar se ve skutečnosti jmenuje Sosia Doney a na Instagramu ho sleduje milion lidí. Těsně před šampionátem se mu povedlo se slavnou personou, která ho inspiruje, setkat. Skrze její zranění se pak na nějakou dobu dokonce těšil větší pozornosti.

Teď však opět přichází čas toho Neymara, který vyniká fotbalovými schopnostmi.

Tagy: