CNN Prima News MS ve fotbale

MS ve fotbale

Výpis příspěvků ke štítku „MS ve fotbale“

Pocta, nebo dehonestace národních barev? Fotka Messiho v arabském plášti rozdělila internet

Mistrovství světa v Kataru skončilo v neděli netradičním způsobem. Během slavnostního předávání trofeje mistrů světa oblékl katarský emír Tamím bin Hamad Al Thání argentinského hráče Lionela Messiho do tradičního arabského pláště zvaného „bišt“. Fotografie mistra světa v arabském obleku vyvolala mnoho reakcí a otázek ohledně významu tohoto oděvu a načasování.

OBRAZEM: Jak Messi s Argentinou konečně ovládl svět. Nejinfarktovější možnou cestou

Fotbal je krásná hra. Jestli na to někdo zapomněl, finále mistrovství světa v Kataru mu to připomnělo nejlepším možným způsobem. V dobrém smyslu bláznivý zápas mezi Argentinou a Francií (4:3 po penaltách) nakonec Lionelu Messimu přinesl poslední zbývající kousek puzzle do jeho bohaté skládačky. Podívejte se v galerii, jak se geniální hráč narozený před 35 lety ve městě Rosario stal poprvé světovým šampionem.

Nejlepší finále v historii pro Argentinu. Messi si splnil sen, thriller rozsekly penalty

Všechno bylo dlouho jasně nalajnováno, Lionel Messi s Argentinou ve finále fotbalového mistrovství světa proti Francii neochvějně mířil za vytouženou trofejí. Jihoameričané vedli od prvního poločasu 2:0, jenže v 80. minutě se začaly dít věci. Kylian Mbappé nejprve proměnil penaltu, pak fantastickou trefou vyrovnal a postaral se o pořádnou zápletku. Infarktové prodloužení přineslo po gólu na obou stranách, a zápas tak vyvrcholil penaltami. Messi se dočkal, Argentinci po rozstřelu vyhráli 4:3.

Teď, nebo nikdy. Messi jde smazat poslední dluh, může se stát větším bohem než Maradona?

Má titul sedminásobného držitele Zlatého míče, desetinásobného šampiona španělské ligy, čtyřnásobného krále Ligy mistrů nebo historicky nejlepšího argentinského střelce. Ale libozvučné označení „mistr světa“ Lionelu Messimu zatím chybí. V neděli odpoledne ve finále šampionátu v Kataru proti Francii má poslední šanci toto změnit. „Nemůže být lepší chvíle,“ říká pro CNN Prima NEWS obdivovatel malého velkého muže a bývalý český reprezentant David Rozehnal.

Osudy stadionů v Kataru: Projdou dramatickými změnami, po kontejnerovém kolosu zbyde pláň

Pokud by se všichni Katařané rozmístili v jednu chvíli na sedačky osmi stadionů pro probíhající fotbalové mistrovství světa, zbylo by ještě 50 tisíc volných míst. To vypovídá o tom, jak malá země vlastně tuto obrovskou akci uspořádala. Čelila a čelí kvůli tomu kritice, nicméně nelze jí upřít důležitou věc – myslela na to, co bude s honosnými arénami po šampionátu. Alespoň v tomto ohledu tak udržitelnost MS nedostala na frak, jak to v případě velkých sportovních akcí bývá.