CNN Prima News MS ve fotbale

MS ve fotbale

Výpis příspěvků ke štítku „MS ve fotbale“

Žádný vtip. Slovenští amatéři z páté ligy poměří síly s účastníkem fotbalového MS

16. srpna 2022 10:49
Aktualizováno

Přátelské utkání s Katarem nebude za normálních okolností pro většinu fotbalových reprezentací žádným prestižním trhákem. Jenomže národní tým ze státu v Perském zálivu letos hostí mistrovství světa, což automaticky znamená, že si na největší akci poprvé v historii zahraje. A zápas s účastníkem „mundialu“ očima mančaftu z páté slovenské ligy? To už je dost raritní záležitost.

Žádný sex během šampionátu v Kataru. Svobodní fanoušci pohlavním stykem riskují vězení

22. června 2022 15:17

Všichni jsou vítáni, řekl organizační šéf nadcházejícího fotbalového šampionátu v Kataru Nasser Al-Khater. Prezident FIFA Gianni Infantino dodal, že se chystá nejlepší šampionát všech dob. Ne každý si ho ale užije tak, jak by si přál. Britský web Daily Star přišel s tím, že nemanželský sex fanoušků – kterých do dějiště dorazí desetitisíce – může být potrestán až sedmi lety za mřížemi.

Myslí si, že jsme stroje. Stadiony v Kataru vznikaly i díky nucené práci, tvrdí studie

10. dubna 2022 06:31

Výčet faktorů, kvůli kterým zůstává letošní mistrovství světa v Kataru kritizovanou událostí, je rozsáhlejší. Ale nejčastěji skloňovaným tématem zůstává zacházení s dělníky, kteří v minulých letech budovali megalomanské stadiony. Hnutí Amnesty International zveřejnilo závěry vyšetřování podmínek pro zahraniční síly a tvrdí, že nablýskané zázemí pro šampionát bylo vykoupeno nucenou prací.

Fotbal už jednou vztahy mezi USA a Íránem léčil. Jak to bude s pikantní bitvou v Kataru?

5. dubna 2022 06:49

Vztahy mezi Spojenými státy a Íránem mají k ideálu předaleko. Už to není tak horké jako na začátku roku 2020, kdy reálně hrozilo vypuknutí konfliktu, stále ale ještě nelze mluvit o zakopané válečné sekyře. O to bude zajímavější sledovat fotbalové mistrovství světa v Kataru, na kterém si rozhádané státy proti sobě zahrají. Svým způsobem půjde o návrat o 24 let zpět.

Pětadvacetkrát na ozařování, hráčům ani slovo. Slavný fotbalový trenér bojuje s rakovinou

4. dubna 2022 10:47

Ani hráčům dlouho nic neřekl, do nemocnice chodil zadními dveřmi, aby nepoutal pozornost. Slavný fotbalový trenér Louis van Gaal, který v současnosti vede nizozemskou reprezentaci, v neděli večer oznámil, že bojuje s agresivní formou rakoviny prostaty. I přesto, že trpí vážnou nemocí, plánuje u národního týmu zůstat a uspět s ní na letošním mistrovství světa v Kataru.

Italové stále živí naději na fotbalové MS. Kvůli Íránkám nevpuštěným na stadion

1. dubna 2022 16:20

Byl to jeden z největších fotbalových šoků za poslední roky. Itálie v baráži o mistrovství světa v Kataru drtivě tlačila na Severní Makedonii, nicméně gól dát nedokázala. A tak stačila jedna akce balkánské reprezentace, která jí zajistila postup do finále a „skvadru azzurru“ ponechala v obrovském zklamání. Úřadující evropští šampioni si podruhé za sebou nezahrají světovou událost. Nebo bude nakonec všechno jinak?

Po Jabulanim nebo Brazuce přichází Al Rihla. Čím se míč pro MS liší od předchůdců?

30. března 2022 20:28

Fotbaloví fajnšmekři při myšlenkových návratech k uplynulým šampionátům rádi vzpomínají nejen na hezké góly, ale také na předměty, které po nezapomenutelných střelách skončily v bráně. S Eurem 2004 se pojí Roteiro, s mistrovstvím světa 2010 zase Jabulani. Co všechno předvedou s míčem reprezentace na letošním „mundialu“ v Kataru, zatím nikdo neví. Ale teď už je jisté, že se bude kouzlit s Al Rihlou.

Katar a pak… Messi neví, co bude dělat po mistrovství světa. Hodně věcí se změní, říká

28. března 2022 11:33

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi připustil, že po podzimním mistrovství světa v Kataru bude přemýšlet o své budoucnosti. Sedminásobného vítěze Zlatého míče, kterému bude v červnu 35 let, čeká pátý světový šampionát. Argentinský trenér Lionel Scaloni uvedl, že by si fanoušci měli užívat Messiho výkonů, dokud mohou.