CNN Prima News fantasy

fantasy

Výpis příspěvků ke štítku „fantasy“

OBRAZEM: Padouši ze Star Wars, hrdinové Avengers i robotika v akci. Co nabídl Comic-Con?

Hrdinové z Avengers, Jediové z Hvězdných válek, čarodějové a čarodějky ze všech možných ság, ale i padouši všeho druhu či plně funkční roboti. To je jen malá ukázka toho, co všechno nabídl letošní Comic-Con v Praze. Na místě se objevila i řada filmových či seriálových hvězd. Podívejte se na snímky a video přímo z události, kterou fanoušci sci-fi a fantasy zbožňují.

RECENZE: Nejlepší hra ze světa Harryho Pottera. I přes své chyby vás Hogwarts Legacy okouzlí

Detailně propracovaný svět čar a kouzel, akční souboje s plejádou nepřátel a desítky hodin kvalitní zábavy. Hra Hogwarts Legacy je zhmotněním všeho, co si všichni fanoušci Harryho Pottera už dlouhé roky přáli. Titul od amerického studia Avalanche Software myslí jak na čtenáře knižní předlohy od J. K. Rowlingové, tak na diváky filmové série. Hra ovšem není zcela bez chyb, sužují ji především technické nedostatky. Jak obstála v recenzi pořadu CNN Prima Gaming?

Hřib jako Avenger. Pražský primátor zahájil Comic Con v převleku Iron Mana

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) je znám jako fanoušek sci-fi a svoji oblibu dává náležitě najevo. Již potřetí totiž vystoupil na zahajovacím ceremoniálu pražského Comic Conu. A i tentokrát v dost okázalém stylu. Svátek milovníků fantasy a sci-fi totiž navštívil v převleku Iron Mana, jednoho z ikonických superhrdinů, kteří spolu tvoří tým Avengers.

Otec elfů a hobitů Tolkien byl génius i podivín. Mordor vymyslel podle první světové války

Před 130 lety se narodil John R. R. Tolkien, autor dnes už klasických fantasy Hobit nebo Pán prstenů. Jeho fascinující svět Středozemě s elfy, trpaslíky, čarodějem Gandalfem či skřety zpopularizovaly veleúspěšné Jacksonovy filmy, baví lidi po celé planetě i půl století po Tolkienově smrti. Teolog Pavel Hošek napsal o anglickém jazykovědci knihu, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS s laskavou nadsázkou tvrdí, že Tolkien byl génius i podivín.

Vzniká hra z období husitských tažení. Dělá na ní jediný Čech, spustil crowdfunding

Husitské tažení do Slezska se špetkou magie. Tak by se dala popsat chystaná počítačová hra 1428: Shadow over Silesia, která sleduje skutečné historické události na českém území. Na titulu dělá jediný Čech – vývojář Petr Kubíček. Redakci CNN Prima NEWS sdělil, že původně na hře pracoval ve volném čase a financoval ji z vlastních úspor, nyní ale odstartoval crowdfundingovou kampaň na Hithitu, aby vývoj českého titulu z husitského prostředí dotáhl do zdárného konce. Hře nebude chybět ani český dabing.