reklama

Feriho v kampani nahradil španělský model z fotobanky. Pak zmizel z webu i on

Dominika Feriho (TOP 09) nahradil v grafice kampaně španělský model z fotobanky.
Zdroj: Spolu, Mamhlas.cz

Poslanec TOP 09 Dominik Feri se měl stát hlavní tváří kampaně pro mladé voliče. Kvůli závažným obviněním ze sexuálního obtěžování byla ale tvář mladého politika na malou chvíli nahrazena náhodným španělským modelem z fotobanky. Strana tím ale podle expertů porušila licenční ujednání. Nakonec ze stránek Mamhlas.cz zmizela i grafika s modelem, napsaly Hospodářské noviny.

reklama

Ferimu je politology připisován velký vliv na mladé voliče, na Instagramu ho sleduje přes milion uživatelů. Samotná kampaň Mám hlas byla postavena na jeho osobnosti influencera a žlutých vykřičnících, kterými během pandemie koronaviru upozorňoval na nová vládní opatření.

K tématu

O to bolestivější ránou pro koalici Spolu se stala vážná obvinění, podle kterých se měl politik dopustit sexuálního násilí na studentkách. Nedlouho poté, co Deník N a A2larm.cz zveřejnily svědectví několika žen, zmizela Feriho tvář ze stránek Mamhlas.cz cílených právě na mladší vrstvu voličů.

Místo poslance se tam ale na krátkou chvíli objevil muž s amplionem a mikinou s logem kampaně koalice TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Nešlo ovšem o žádného člena zmíněných stran, ale náhodného španělského modela z fotobanky Shutterstock, což Hospodářským novinám potvrdil i mluvčí TOP 09 Vladan Vaněk. Krátce po jeho oslovení pak měla ze stránek zmizet i grafika s tímto mužem. „Událost je velice čerstvá, zatím nebyl prostor kampaň upravit podle posledního vývoje,“ vysvětlil Vaněk.

Důvodem může být i to, že fotobanky běžně zakazují používání svých fotografií za účelem propagace erotiky, tabákových výrobků, drog nebo politických kampaní. Taková pravidla bývají explicitně řečena v licenčních ujednáních.

/ fotografií

„Záměna fotografie Dominika Feriho za španělského modela působí jako unáhlené rozhodnutí,“ řekl HN Patrik Rychlý, konzultant pro influencer marketing společnosti The Hive, jehož společnost totožnost modela z webu vypátrala.

„Politického kandidáta a populárního influencera v jednom bude náročné nahradit. Celá kampaň totiž měla zřejmě stát na jeho osobnosti a dosahu,“ domnívá se expert. Nyní na webu Mamhlas.cz visí jen logo kampaně.

K tématu

Tagy: kampaň TOP 09 volby Dominik Feri volby 2021 SPOLU koalice Spolu
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Španělé opět zaváhali. Zahodili penaltu, Poláci mají naději díky Lewandowskimu

Španělé opět zaváhali. Zahodili penaltu, Poláci mají naději díky Lewandowskimu

Není to tak dlouho, co Španělsko vládlo fotbalové Evropě. Jenže na letošním Euru to zatím nevypadá, že La Roja naváže na triumfy z let 2008 a 2012. I ve druhém utkání doma v Seville na šampionátu remizovala reprezentace z Pyrenejského poloostrova, tentokrát 1:1 s Polskem. Svěřenci trenéra Luise Enriqueho budou muset o postup zabojovat v duelu se Slováky. S nimi Poláci na úvod ME prohráli, díky následné remíze ale stále mají šanci na osmifinále.

Diktátorství nemá v EU místo, shodl se Kulhánek se Zemanem. Podpoří sankce vůči Bělorusku
Moře v Turecku zaplavil sliz: Ohrožuje turismus a zabíjí zvířata. Úřady si nevědí rady
Roztomilý omyl: Hummelsův syn slavil tátův „vlastňák“. Vysvětlím mu to, řekl stoper
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny

Názory

Domácí zpravodajství

Vakcíny fungují. Po druhé dávce očkování měl pozitivní test jen zlomek lidí
Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce
Další články
reklama
reklama