reklama

Festival Hrady se otevírá většímu počtu návštěvníků. Do prodeje dává další lístky

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ se hlásí ve své „odlehčené verzi“ Hrady CZ Light. Otevírá se většímu počtu návštěvníků a do prodeje dává další lístky. Vzhledem k aktuálním vládním opatřením se maximální kapacita festivalu zvyšuje na sedm tisíc osob a odpadne také nutnost rozdělit areál festivalu na dva sektory.

reklama

Letošní Hrady CZ odstartují v pátek a sobotu 20. a 21. srpna na Hradci nad Moravicí a prázdniny uzavřou 27. a 28. srpna na Bezdězu. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty špiček české i slovenské hudební scény, kterým budou vévodit Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21 nebo No Name. Vstup na Hradec nad Moravicí a Bezděz bude v rámci festivalové vstupenky zdarma. Ještě nyní jsou k dispozici vstupenky na Hrady CZ Light v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Na obou hradních zastávkách dále zahrají Mig 21, Pokáč, Xindl X, UDG, Support Lesbiens a Sebastian. Rozsah festivalu koncipovaný do dvou zastávek i nadále koresponduje s navýšením kapacity návštěvníků.

„Oba areály byly vybrané tak, aby jejich terén umožnil i určitou rezervu prostoru v případě navýšení povolené kapacity návštěvníků. Máme radost, že k tomu došlo a že festival může proběhnout bez rozdělení areálu na sektory. Budeme tak moci fanouškům festivalu Hrady CZ nabídnout takový komfort jako na minulých ročnících,“ říká spoluorganizátor Michal Šesták.

Hrady CZ Light se odehrají opět v areálech s výhledem na památky Hradec nad Moravicí a Bezděz. V případě Hradce nad Moravicí je to louka v podhradí a na Bezdězu pak areál za obcí s výhledem na gotický hrad.

Karnevaly jsou na festivalu tradicí

Festivalové koncerty se letos odehrají vždy na jednom pódiu, chybět nebude tradiční páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek, které se bude konat vždy od 19 hodin. „Karnevaly jsou na festivalu Hrady CZ tradicí, vyzýváme návštěvníky, ať se nebojí dorazit v maskách a slibujeme, že neodejdou s prázdnou – připraveny jsou opět skvělé ceny,“ říká organizátor Viktor Souček.

Lidé se budou moci při vstupu na festival prokázat jakýmkoli negativním testem, potvrzením o prodělané nemoci či potvrzením o ukončeném očkování nejméně 14 dní starém. V areálech festivalu pak bude platit dodržování obecných hygienických pravidel.

Festival Hrady CZ Light si i nadále udržuje vysoký komfort ubytování, návštěvníci mohou za úplatu opět využít VIP kemp PLUS v ceně s postaveným stanem pro dvě osoby vybavený karimatkami a spacáky. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Lístky na festival Hrady CZ Light lze zakoupit v síti Ticketstream na www.hradycz.cz/vstupenky.

Lístek na pátek lze ještě do dne před akcí zakoupit za zvýhodněnou cenu 750 korun, na sobotu 850 korun, permanentku na oba dny pak za 1 350 korun. Na místě bude vstupné stát 800 korun na pátek, 900 korun na sobotu a permanentka 1 450 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory.

Dvoudenní ubytování ve VIP Hradních kempech na dva dny lze aktuálně pořídit za 650 korun na osobu, ve VIP kempech PLUS za 1 200 korun, na místě pak za 700 a 1 250 korun. Lístky a ubytování lze také zakoupit společně v balíčku permanentka + VIP kemp za 1 750 korun nebo permanentka + VIP kemp PLUS za 2 300 korun, na místě pak za 1 850 korun s VIP kempem a 2 400 korun s VIP kempem PLUS. Součástí ceny všech vstupenek v předprodeji je i pojištění proti koronaviru a možnost bezplatné sobotní návštěvy přilehlé památky. Více na www.hradycz.cz.

Kontakt PR a tiskový servis: Martina Chvojka Reková, martina.rekova@4press.cz,

Klára Bobková, klara.bobkova@4press.cz, tel. +420 731 514 462

Organizátoři: Nedomysleno, s.r.o., www.nedomysleno.cz, Riff Raff, s.r.o., www.riffraff.cz

Festival Hrady CZ Light se letos odehraje na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (20.–21. 8.) a na Bezdězu v Libereckém kraji (27.–⁠28. 8.).

INTERPRETI NA FESTIVALU HRADY CZ LIGHT: Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21, No Name, Pokáč, Visací zámek, Xindl X, UDG, Support Lesbiens, Sebastian

Line-up festivalu Hrady CZ Light:

Hradec nad Moravicí 20. – 21.8.

Pátek

18:00 –⁠ 19:00 No Name

19:10 –⁠ 19:40 vyhlášení nejhezčích karnevalových masek

20:00 –⁠ 21:00 Tomáš Klus

21:30 –⁠ 22:30 Mig 21

23:00 –⁠ 00:00 Mirai

Sobota

12:30 –⁠ 13:30 Xindl X

14:00 –⁠ 15:00 UDG

15:30 –⁠ 16:30 Sebastian

17:00 –⁠ 18:00 Pokáč

18:30 –⁠ 19:30 Support Lesbiens

20:00 –⁠ 21:00 Visací zámek

21:30 –⁠ 22:30 Divokej Bill

23:00 –⁠ 00:00 Rybičky 48

Bezděz 27.–⁠28. 8.

Pátek

18:00 –⁠ 19:00 No Name

19:10 –⁠ 19:40 vyhlášení nejhezčích karnevalových masek

20:00 –⁠ 21:00 Tomáš Klus

21:30 –⁠ 22:30 Mig 21

23:00 –⁠ 00:00 Mirai

Sobota

12:30 –⁠ 13:30 Pokáč

14:00 –⁠ 15:00 UDG

15:30 –⁠ 16:30 Xindl X

17:00 –⁠ 18:00 Sebastian

18:30 –⁠ 19:30 Support Lesbiens

20:00 –⁠ 21:00 Visací zámek

21:30 –⁠ 22:30 Divokej Bill

23:00 –⁠ 00:00 Rybičky 48

Tagy:

Hlavní zprávy

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?
Cestování

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně
Volby 2021

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama