CNN Prima News Filip Neusser

Filip Neusser

Výpis příspěvků ke štítku „Filip Neusser“

Náhrada za Hniličku v Národní sportovní agentuře končí brzy. Neusser ještě jednal s Fialou

Šéf Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser ještě ve středu jednal s Petrem Fialou, ale příliš mnoho dalšího už by toho ve funkci – ve které je jen rok – stihnout neměl. Podle webu Blesk.cz je jen otázkou času, kdy bude konec 41letého Neussera oznámen. Nahradit by ho měl předseda Českého veslařského svazu Ondřej Šebek. Neusser se ale proti informacím deníku Blesk ohradil. Za lež označil zprávy, že od premiéra dostal vytýkací dopisy a že má brzy skončit.

Svět se bouří proti transgender sportovkyním. Vůči ženám to není fér, dokládají analýzy

Ožehavé téma, které láká k vyjádření i celebrity působící mimo sport. Vždy, když se objeví případ transgender osoby – zejména biologického muže poměřujícího síly se ženami – je z toho velké haló. „Pokud nemá dojít ke vzbouření sportovkyň a nedejbože bojkotu závodů z jejich strany, musí se pravidla upravit tak, aby měly všechny rovné podmínky,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Čeští hokejisté a polští fotbalisté nechtějí hrát s Rusy. Ovečkin odmítá válku

Prezident českého hokejového svazu Tomáš Král chce zrušit reprezentační zápasy s Ruskem. Kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu nenastoupí k březnovému utkání play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Rusku ani polská fotbalová reprezentace. Na Twitteru to oznámil šéf polského svazu (PZPN) Cezary Kulesza. K situaci na Ukrajině se již vyjádřil také hokejista Alexandr Ovečkin, který je známým podporovatelem Vladimira Putina. Národní sportovní agentura (NSA) nebude ruským sportovcům vydávat povolení ke vstupu do Česka.

Finále Ligy mistrů i závod formule 1. Sport se distancuje od Ruska, Neusser chce tresty

Aktualizováno

Finále fotbalové Ligy mistrů se místo v Petrohradu odehraje 28. května v Paříži. UEFA změnou pořadatele zareagovala na ruskou invazi na Ukrajinu. Formule 1 následně zrušila ze stejného důvodu zářijový závod v Soči. Předseda české Národní sportovní agentury Filip Neusser vyzval k vyloučení ruských sportovců z evropských a světových šampionátů.

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

Odměny pro české medailisty v Pekingu odtajněny. Hokejisté mohou dostat až 16 milionů

Čeští sportovci získají v případě úspěchu na zimních olympijských hrách v Pekingu 2,4 milionu korun za zlato, 1,8 milionu za stříbro a 1,2 milionu za bronz. Navrhla to Národní sportovní agentura (NSA), která může částky definitivně potvrdit až po schválení letošního státního rozpočtu. Odměny by měly být stejné jako na letních olympijských hrách v Tokiu i poslední zimní olympiádě v Pchjončchangu. Hokejové týmy si mohou za případné senzační zlato přijít na 16,02 milionu korun.

Nechtěná olympiáda. Do Pekingu se politikům nechce, proč se hry konají v Číně?

Zimní olympijské hry v čínském Pekingu začnou již za měsíc, část států se je ale rozhodla bojkotovat. Kvůli porušování lidských práv v zemi do Číny pojedou za některé země pouze sportovci bez politické reprezentace. K bojkotujícím zemím by se mohlo připojit i Česko. Proč vůbec Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vybral kritizovanou Čínu jako pořádající zemi?

Úspěšná olympiáda s hořkou dohrou? Čeští reprezentanti řeší daňový chaos v odměnách

I přes roční odklad si mnozí čeští reprezentanti splnili své sny a z letošních olympijských her v Tokiu se vrátili s cenným kovem. Za úspěšnou reprezentaci země si navíc měli vysloužit finančně velmi příznivé odměny, jenže právě s nimi je nyní problém. Slíbená částka sedí, to samé se však nedá říci o odvodech a rozdělení. Na kolik peněz si olympionici z Tokia skutečně přijdou?

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na úterním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to v úterý opět odmítl.