Filmový svět v slzách. Zemřela italská herečka Sandra Milová, múza režiséra Federika Felliniho

Ve věku 90 let zemřela italská herečka Sandra Milová. S odkazem na rodinu o tom v pondělí informovala agentura ANSA. Milová patřila k nejznámějším tvářím italského filmu a televize druhé poloviny 20. století a média ji označují za múzu režiséra Federika Felliniho.

Milová, vlastním jménem Salvatrice Elena Grecová, se narodila v roce 1933 v Tunisku. Filmovou herečkou se stala v polovině 50. let a za svou kariéru hrála ve zhruba sedmi desítkách italských filmů. Obsazovali ji známí režiséři jako Roberto Rosselini, Sergio Corbucci, Dino Risi či Luciano Salce.

ČTĚTE TAKÉ: Skandál v Itálii. Premiérčin poslanec měl na Silvestra postřelit muže, využil imunitu

Nejintenzivnější vztah však měla s režisérem Federikem Fellinim, který ji obsadil do filmů Giulietta a duchové či 8 a půl. Vedle profesního vztahu byla Milová skoro dvě desítky let i milenkou známého režiséra. „Felliniho jsem obrovsky milovala,“ řekla herečka loni v rozhovoru s deníkem La Repubblica.

V menších produkcích Milová hrála i v posledních letech. V roce 2020 na sebe přitáhla pozornost tisku, když se přivázala před sídlem italské vlády v centru Říma. Chtěla tímto způsobem upozornit na obtížnou ekonomickou situaci, kterou během pandemie covidu zažívali kvůli opatřením proti šíření koronaviru pracovníci ve filmu a kultuře. Tehdy ji přijal premiér Giuseppe Conte.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Zpověď Terezy Ramby o dětech i zklidnění. Prozradila také, jak se s manželem skoro nevídali

Tagy:
Itálie film režisér herec Tunisko Dino Risi Sandra Milo Roberto Rosselini Sergio Corbucci Luciano Salce