CNN Prima News Finanční správa ČR

Finanční správa ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Finanční správa ČR“

Konec šikany lidí i firem? Budoucí šéf „berňáku“ má podle Stanjury obnovit jejich důvěru

30. května 2022 16:16

Příští šéf Finanční správy má změnit přístup berních úřadů, stát jejich prostřednictvím nemá šikanovat občany a firmy, uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) pro CNN Prima NEWS. Jeho resort chce výběrové řízení na nového generálního ředitele Generálního finančního ředitelství vypsat nejpozději do září, ale až po změně zákona.

Stovky úředníků mohou přijít o práci. Státní správa zeštíhlí kvůli zrušení EET

7. března 2022 08:02

Stovky úředníků, které měly na starosti elektronickou evidenci tržeb, čeká změna. Vláda Petra Fialy (ODS) slíbila EET zrušit, což sníží počet úřednických míst. Změna se bude týkat hlavně Finanční správy. Kolik úředníků přijde o práci, zatím vláda neuvedla. Všichni nutně končit nemusí, mohou se přihlásit na jiné místo, uklidňuje ministerstvo financí. Celní správa už postupně všechna pracovní místa související s EET ruší.

Otázky a odpovědi ohledně paušální daně. Na co se živnostníci musí připravit v roce 2022

2. ledna 2022 06:04

Desítky tisíc živnostníků v Česku již využívá paušální daň, která jim uleví od papírování kolem povinných odvodů a v řadě případů také ušetří až desetitisíce korun. Aktuálně se mohou nový žadatelé hlásit ke vstupu do paušálního režimu. Co však čeká ty, kteří paušální daň již využívají a chtějí nadále pokračovat? Minimálně se zvýší měsíční částka o 525 korun. Jaké jsou odpovědi na nejčastější otázky ohledně paušální daně?

Plán zrušit EET podnikatelé vítají. Zbytečné náklady pro stát i pro plátce, tvrdí

11. listopadu 2021 21:40

Řemeslníci, kadeřnice nebo daňoví poradci. Půl milionu podnikatelů se podle plánů vlády Andreje Babiše (ANO) mělo od ledna 2023 zapojit do třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb (EET). Jenže ta pravděpodobně vůbec nepřijde, nově vznikající kabinet Petra Fialy (ODS) plánuje EET zrušit. Oslovení podnikatelé tento postup vítají.

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

11. července 2020 11:28

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Žádná daňová přiznání, žádné přehledy pojistného. Poslanci odsouhlasili paušální daň

10. července 2020 10:51

Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun by mohli od příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Vládní návrh zákona v prvním čtení podpořila Sněmovna. Pro živnostníky by to znamenalo, že v roce 2021 by platili paušální daň ve výši 5 740 korun měsíčně. Musí se ale vejít do daného limitu 800 tisíc korun. Zároveň by trojí odvody vyřešili jednou platbou v jediném formuláři.