Fotbalovou sezónu dobrovolníkem v útulku: Hvězdný Tom Brady tak trávil čas se svými dětmi

I když je Tom Brady hvězdou nejvyšší profesionální ligy amerického fotbalu, není asi nikdo, kdo by ho neznal i u nás. Tom letos v únoru ukončil svou třiadvacetiletou profesionální sportovní kariéru (nutno říct, že po několikáté, ale zřejmě tentokrát opravdu). Je považován za nejlepšího rozehrávače všech dob. A svůj „důchod“ oslavil adopcí koťat z útulku, na povrch pak ale vyplavalo ještě větší překvapení.

Novinkou se pochlubil na svých sociálních sítích a fanoušci jásali o to víc, když se dozvěděli, že jsou siamské kočičky zachráněné z Humane Society of Tampa Bay. Podle příspěvků na sítích to vypadá, že v adopci má prsty jeho dcera Vivian, kterou má s krásnou topmodelkou Gisele Bündche. Gisele má mimochodem také velmi blízko ke zvířatům, sama má několik psů a často ji doprovází, vztah ke zvířatům tak dcera Vivian nejspíš má právě díky mamince.

„Takto teď vypadají moje rána,“ napsal Tom na svůj Instagram a připojil poděkování svému bývalému spoluhráči z Bucs Loganu Ryanovi a jeho ženě Ashley, kteří jeho a dceru Vivian zasvětili do charitativní činnosti právě pro útulky.

A právě Ashley byla ta, která na Toma práskla, že jeho dobrý skutek nebyl zdaleka jen adopce. Napsala na svůj Instagram komentář k Tomově prohlášení o ukončení kariéry:

„Myslím, že je čas připojit se i se svým příběhem o Tomu Bradym a nejedná se o „ten“, že získal 7 vítězství v Super Bowlu, nejedná se o známou situaci 28–3 (Super Bowl, kdy Tomův tým prohrával 3–28 a on ho dovedl k vítězství, pozn. autorky) nebo o jeho poslední podání jako Patriota (když hrál za New England Patriots, pozn. autorky). Ty všichni známe.

Je to příběh o tátovi, který celou fotbalovou sezónu se svými dětmi pracoval jako dobrovolník v útulku. Ten, kde spolu se svými dětmi pojmenovával štěňata a z láhve krmil koťata. Ten, ve kterém se každý druhý týden tiše objevoval v útulku, aby udělal něco navíc pro svou rodinu. Dva tátové (Logan a Tom) prostě byli „jen“ tátové a zářili hrdostí, kdykoli jejich děti řekly: prosím, můžeme zůstat o něco déle?“ V tomto příběhu dvě malé holčičky vybudovaly svá přátelství díky lásce ke zvířatům, která je pojila, a přispěly tak k tomu, aby byl svět lepším místem.

Tyto fotky jsou ze srpna a potom jsme jich už moc nenafotili. Alespoň ne veřejně. Nešlo totiž o publicitu, fundraising nebo uznání. Šlo o to být člověkem. Bylo to o tom, že Tom vzal něco, co jeho holčička nejvíc miluje, a proměnil to v příležitost trávit čas spolu. Bylo to o tom, že Tom oslovil svého přítele (myšleno Logana, pozn. autorky), zeptal se ho, jak se zapojit, pomohl své komunitě tím, že dal něco mnohem smysluplnějšího než peníze… svůj čas.

Nejlepší rozehrávač všech dob, bezpochyby. Ale nejvíc jsem pyšná na člověka, kterým jsi mimo hřiště, TB! Gratuluji!“

Těmito slovy vzdala Ashley Tomovi hold. Doufáme, že takovýchto „tichých“ gest dělají slavní více a jen o nich prostě nevíme, doufáme, že je na světě více Tomů a malých Vivian, kteří dělají správné věci, protože chtějí, a ne protože to je pěkné na sítích, v televizi a novinách. Chceme více Tomů a více těch hvězd, které ukáží, že mít módní plemeno psa nebo kočky už dávno není moderní. In je pomáhat. Děkujeme těm, kteří svou popularitu proměňují v dobré skutky.

Tagy:
Instagram charita útulek péče o zvíře adopce fotbal Super Bowl Tom Brady New England Patriots Gisele Bündchenová Logan Ryan