CNN Prima News fronta

fronta

Výpis příspěvků ke štítku „fronta“

Ukrajinský zdravotník popsal hrůzy války z fronty. Zažil bílý fosfor i „létající zkázu“

24. září 2022 13:04

Působí přímo na válečné frontě a snaží se zachránit vojáky s těmi nejhoršími zraněními. Zdravotník Oleg už se setkal s ledasčím. „Několikrát jsem byl svědkem útoku bílým fosforem, To pak jsou popáleniny třetího stupně a je to velmi bolestivé,“ říká v exkluzivním rozhovoru se spolupracovníkem CNN Prima NEWS a popisuje každodenní střet s krutou realitou války.

Šok i nadšení. Král s Williamem zavítali mezi lidi, ochranka překvapila radou

17. září 2022 12:14

Znovu byl otevřen přístup k frontě vedoucí k sídlu britského parlamentu, kde je vystavena rakev královny Alžběty II. Král Karel III. s princem Williamem nečekaně zavítali mezi lidi v dlouhé řadě těch, kteří čekají ve frontě na rozloučení s královnou. Ochranka panovníka pak překvapivě rozdávala rady. Do Londýna míří první smuteční hosté, kteří se budou účastnit státního pohřbu panovnice. Vnoučata Alžběty II. budou u její rakve v sobotu večer držet patnáctiminutovou stráž.

Výtržnost u rakve s Alžbětou: Muž odstrčil dívku a strhl vlajku, zpacifikovala ho ochranka

17. září 2022 10:26

Šokující incident se stal ve Westminsterském paláci v pátek večer. Kolem 22. hodiny se jeden muž, který jako ostatní vystál 13hodinovou frontu k rakvi královny Alžběty II., vrhl k pódiu. Při tom podle informací CNN Prima NEWS odstrčil 7letou holčičku. Muži se podařilo částečně strhnout královskou vlajku, během chvíle byl však zpacifikován. Motiv jeho činu zatím není známý.

Beckham při loučení s Alžbětou neudržel slzy. Vychovali mě jako silného royalistu, řekl

17. září 2022 08:49

K uctění památky zesnulé královny Alžběty II. se do Londýna sjíždí desetitisíce lidí. V dlouhé frontě, která má i osm kilometrů a čekací doba trvá i více než 20 hodin, stál i bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham. Čas strávený s veřejností si užíval s úsměvem, nakonec však neudržel slzy. Vzpomínal na setkání s panovnicí a prohlásil, že měl obrovské štěstí být v její blízkosti.

Obyvatelé Mariupolu odklízejí trosky a smiřují se s ruskou nadvládou

16. července 2022 07:21

I když Rusové na začátku července oslavili dobytí Luhanské oblasti, zdá se, že toto území stále nemají stoprocentně pod kontrolou. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu v reakci na to nařídil zesílení útoků proti ukrajinské armádě. Ukrajinci hlásí další úspěchy na jižní frontě. Obyvatelé Mariupolu se pomalu smiřují s tím, že region zůstane pod ruskou správou.

Dobýt Donbas? Bezpodmínečná priorita. Tak dlouhé boje jsme nečekali, řekl Lavrov

29. května 2022 07:04

Ruská armáda zesílila raketové útoky ve snaze dobýt ukrajinský Severodoněck. V jeho okolí ruské ostřelování zničilo veškerou kritickou infrastrukturu a poškodilo 90 procent domů, uvádí Kyjev. Mezitím ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poprvé od zahájení ruské invaze oficiálně vyjel mimo Kyjevskou oblast, aby navštívil vojáky na frontě na severovýchodě Ukrajiny. Zástupci zemí Evropské unie se v neděli neshodli na podpoře nového návrhu protiruských sankcí. A podle ruského ministra zahraničí je dobytí ukrajinského Donbasu pro Moskvu bezpodmínečnou prioritou.