CNN Prima News mateřství

mateřství

Výpis příspěvků ke štítku „mateřství“

Císařského řezu se Nikol bála a považovalo ho za selhání. Teď je šťastná, že ho absolvovala

Třiatřicetiletá Nikol žije s manželem a třemi dětmi blízko Frýdku-Místku. Starší dvě děti přivedla na svět přirozenou cestou, i když oba porody byly velmi náročné. Jejím přáním bylo vyhnout se císařskému řezu, ze kterého měla velké obavy. U třetího dítěte se ale sekci nevyhnula, protože miminko nespolupracovalo. Pro CNN Prima NEWS popsala, jak se cítila po operaci, jak zvládala péči o malou a proč se obávala císařského řezu, který předtím považovala za selhání. Nikol tak otevírá téma, které řeší mnoho žen.

Místo radosti pláč. Kojení nám nešlo, nenáviděla jsem to, popisuje Sabina poporodní úzkosti

Pětatřicetiletá Sabina Š. je maminkou ročního chlapečka. Přestože mateřství pro ni mělo být to nejkrásnější období, u Sabiny se rozvinula poporodní úzkost. Nebylo to až tak velké překvapení, protože úzkostmi trpěla už v minulosti a nějakou dobu užívala také antidepresiva. Jenže po porodu se vše rychle zhoršilo a musela vyhledat odbornou pomoc. Aby toho nebylo málo, onemocněl jí partner. „První dva týdny po porodu mám jako v mlze, byla jsem úplně mimo, řešila jen kojení, které nám nešlo, a malý nepřibíral, nenáviděla jsem to,“ popisuje své mateřské začátky Sabina, která nakonec našla odvahu říct si o pomoc.

Veronika Arichteva: První synův záchvat vzteku jsem nezvládla. Pořád se oba učíme

Veronika Arichteva je respektující mámou. Syna Luku se snaží vychovávat tak, aby byli spokojení oba. Za sebou už mají i první křest ohněm, jak označuje první chlapcův záchvat vzteku. Tomu prý nechybělo kopání, vřískání ani válení se po zemi, což je situace, kterou velmi dobře zná většina maminek. Herečka přiznává, že situaci nezvládla podle svých představ. Ale v pořadu Mámy sobě dodává, že pro dětské vztekání má pochopení a pořád se učí.

Mateřství bez filtrů a příkras. Zato s péčí a radostí. To je pořad Mámy sobě

Velmi důkladná zkouška odolnosti. Tak by se ve stručnosti dalo charakterizovat mateřství. Pro každou z nás má jinou podobu. Nicméně i mámy, prověřené tak náročným procesem, jako je těhotenství zakončené porodem, jsou pořád jenom lidi. A tak ve vší radosti a odhodlání mají v přijímání nové role své pevné místo obvykle i nejistota a taky trochu strach. Je fajn si to přiznat. Ale ještě víc PRIMA je vědět, že je nás spousta a že si umíme vzájemně pomoct. I proto je tu nový pořad Mámy sobě.

Přelomové vítězství. S těhotnými hráčkami kluby nesmí zametat, dokázala islandská hvězda

Když je fotbalista pod smlouvou, zraní se a nemůže dlouhé měsíce hrát, stále dostává plat v plné výši. Proto islandská hráčka Sara Björk Gunnarsdóttirová nemlčela, když otěhotněla a její klub Olympique Lyon přestal posílat peníze. S odstupem se dočkala i díky spolupráci s unií FIFPro vítězství u tribunálu, které znamená pro další hráčky revoluci.

Pagáčová prozradila, z čeho má největší hrůzu. Dělá to můj muž, když mě chce naštvat, říká

Herečce Patricii Pagáčové se loni v květnu narodila dcera Bibiana. Ačkoliv má jako novopečená maminka méně času, stále se snaží najít prostor i pro své oblíbené kratochvíle, mezi něž patří i jízda na koni, jóga a procházky se psy, kterým se dlouhodobě věnuje i v rámci charitativní činnosti. Herečka v pořadu Show Jana Krause přiznala i další věci, které jí na mateřství vadí.