reklama
CNN Prima News mateřství

mateřství

Výpis příspěvků ke štítku „mateřství“

Frühlingová o panickém záchvatu: Chci ten zážitek vymazat, bylo to hnusné. Co jí pomohlo?

5. října 2021 14:34

Zpěvačka Iva Frühlingová zažila úspěchy doma i v zahraničí. Prosadila se ve světě modelingu i na hudební scéně. Vše ale změnila panická ataka, která ji na pět let stáhla do ústraní. „Ten zážitek bych nejraději vymazala, bylo to skutečně hnusné. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Je to něco, z čeho se člověk úplně nedostane. Díky tomu jsem si ale ujasnila, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala,“ prozradila v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Kvalita vajíček s věkem klesá. Stále více žen si je nechává pro jistotu zamrazit

18. září 2021 19:55

Stovky žen si nechávají každoročně zamrazit svá vajíčka na klinikách asistované reprodukce. Důvody jsou různé. Některé si tak chtějí „pojistit“ mateřství, které odkládají, jiné podstupují zákrok kvůli zdravotním potížím, například z důvodu léčby rakoviny. Co všechno musí žena, která si chce nechat zamrazit svá vajíčka, podstoupit a jaké jsou šance na otěhotnění? Na to se CNN Prima NEWS zeptala odborníka na asistovanou reprodukci Štěpána Machače.

Partnerka miliardáře Janečka propaguje kojení na veřejnosti. Dělala to i Madona, říká

8. srpna 2021 22:41

Kojení nejen na veřejnosti je v dnešní době stále ošemetné téma. Ač se kojících maminek spousta lidí zastává, pro některé je pohled či fotka miminka přitisknutého na matčino prso vulgární. Tabu se v současnosti snaží bořit i mnoho známých osobností. Jednou z nejvýraznějších je kněžka a budoucí manželka matematika a miliardáře Karla Janečka Lilia Khousnoutdinová.

Jana nemohla roky otěhotnět, pomohli až lékaři. Neodkládejte mateřství, vyzývají

13. ledna 2021 12:55

Počít dítě není vždy tak snadné, jak si mnoho lidí myslí. Stále více párů tak vkládá naději do center asistované reprodukce s vědomím, že když to nejde přirozeně, pomohou lékaři. V Česku se s neplodností potýká přibližně 15 procent párů, mezi které patří i 37letá Jana s 40letým Romanem. Když ani po třech letech snažení miminko nepřicházelo, touha po velké rodině se nakonec rozplynula a zůstalo jediné přání – mít alespoň jedno zdravé dítě. Nakonec zvolili cestu umělého oplodnění.

Pizingerová poprvé na kameru ukázala malého Pepíčka. Poporodní kila ji netrápí

30. listopadu 2020 21:53

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová poprvé na kameru ukázala syna a promluvila o tom, jak zvládá mateřství. Poporodními kily se netrápí a doufá, že prvorozený syn Jakub bude mít s malým Pepíčkem skvělý vztah. Řekla to v pořadu SHOWTIME na CNN Prima NEWS. S Kapkou naděje také chystá každoroční koncert, který bude vysílat televize Prima 20. prosince.

Lékaři hlásí první prokázaný případ, kdy matka nakazila koronavirem plod

14. července 2020 17:31

Francouzští lékaři informovali o prvním prokázaném případu, kdy se COVID-19 přenesl z dělohy matky na plod, uvedl list The Guardian. Virus se u novorozeněte rozšířil z krve do placenty, kde se replikoval a způsobil zánět. Děťátko se dokázalo zotavit. Ačkoliv odborníci evidovali už dříve několik podobných případů, nebyli až dosud schopni potvrdit tuto cestu přenosu kornonaviru.

reklama