reklama
CNN Prima News mateřství

mateřství

Výpis příspěvků ke štítku „mateřství“

Jana nemohla roky otěhotnět, pomohli až lékaři. Neodkládejte mateřství, vyzývají

Počít dítě není vždy tak snadné, jak si mnoho lidí myslí. Stále více párů tak vkládá naději do center asistované reprodukce s vědomím, že když to nejde přirozeně, pomohou lékaři. V Česku se s neplodností potýká přibližně 15 procent párů, mezi které patří i 37letá Jana s 40letým Romanem. Když ani po třech letech snažení miminko nepřicházelo, touha po velké rodině se nakonec rozplynula a zůstalo jediné přání – mít alespoň jedno zdravé dítě. Nakonec zvolili cestu umělého oplodnění.

Pizingerová poprvé na kameru ukázala malého Pepíčka. Poporodní kila ji netrápí

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová poprvé na kameru ukázala syna a promluvila o tom, jak zvládá mateřství. Poporodními kily se netrápí a doufá, že prvorozený syn Jakub bude mít s malým Pepíčkem skvělý vztah. Řekla to v pořadu SHOWTIME na CNN Prima NEWS. S Kapkou naděje také chystá každoroční koncert, který bude vysílat televize Prima 20. prosince.

Lékaři hlásí první prokázaný případ, kdy matka nakazila koronavirem plod

Francouzští lékaři informovali o prvním prokázaném případu, kdy se COVID-19 přenesl z dělohy matky na plod, uvedl list The Guardian. Virus se u novorozeněte rozšířil z krve do placenty, kde se replikoval a způsobil zánět. Děťátko se dokázalo zotavit. Ačkoliv odborníci evidovali už dříve několik podobných případů, nebyli až dosud schopni potvrdit tuto cestu přenosu kornonaviru.

reklama