reklama

GALERIE: Zaplněné ulice New Yorku i oslavy na pláži. Podívejte se, jak svět vítal nový rok

Jako první mohli nový rok 2022 přivítat lidé na opačné polokouli. Díky posunu času tak oslavy zahájili v Tichomoří, Austrálii či ve východní Asii. Bujaré slavnosti posléze propukly i v Evropě, v Americe a zkrátka po celém světě. Prohlédněte si fotogalerii, jak v různých státech světa lidé nový rok vítali.

reklama

Pompézní oslavu Silvestra se rozhodli uspořádat v americkém New Yorku. Uprostřed proslulého Times Square se sešly tisíce lidí, aby mohly nový rok slavnostně přivítat. Město připravilo také program, na pódiu vystoupili různí umělci a také končící starosta New Yorku Bill de Blasio, který měl žoviální náladu a dokonce na pódiu zatančil.

Nový rok mnohdy jen v tričku a plavkách vítali v jihoamerické Brazílii. Ohňostroj tak řada lidí sledovala na pobřeží Atlantského oceánu, konkrétně na věhlasné pláži Copacabana v Riu de Janeiru.

Pozadu nezůstali ani Rusové. Slavnostní ohňostroj tak byl nad Kremlem a Chrámem Vasila Blaženého. Slavné Rudé náměstí bylo kvůli covidovým restrikcím téměř prázdné, ale v ulicích Moskvy poblíž náměstí lidé slavili ve velkém. Podobné to bylo i v Petrohradě. Pro Rusko je Nový rok zároveň nejvýznamnější událostí roku.

Příchod nového roku lidé slavili i v totalitní Severní Koreji. Na Kim Ir-senově náměstí se sešly davy Severokorejců, kteří sborově vítali nový rok

Jako první vítali nový rok v Tichomoří či Austrálii. V největším australském městě Sydney tak propukly jedny z prvních oslav Silvestra. Jak plynul čas, začaly Nový rok slavit i další země. Například v Iráku si tak příchod roku 2022 užívali lidé pod palmami. V Dubaji ve Spojených arabských emirátech pojali oslavy ve velkém stylu. Ohňostroj byl i na nejvyšší budově světa – Burdž Chalífa.

Zastínit se nenechaly ani evropské země. I přes covidové restrikce se okázalé oslavy konaly v hlavním městě Velké Británie. Ve francouzské Paříži pak lidé vyšli po ikonické třídě Champs-Élysées.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama