reklama

Irák

Výpis příspěvků ke štítku „Irák“

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

30. listopadu 2021 17:08

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

Žijeme v zemi bohaté na ropu, práci ani peníze ale nemáme. Student popsal protesty v Iráku

24. listopadu 2021 21:47

V irácké části takzvaného Kurdistánu vyšli do ulic studenti, kteří protestují proti vládnímu zrušení školních příspěvků. Jeden z protestujících pro CNN Prima NEWS popsal aktuální situaci mladých lidí v zemi. Většina jich nemá šanci si v Iráku sehnat práci, dokončit studium tak může být jedinou šancí na lepší život.

Máme tady už sedm tisíc migrantů. Třetinu si jich rozeberte, vzkazuje Lukašenko EU

18. listopadu 2021 15:13

V Bělorusku je podle prezidentské mluvčí asi sedm tisíc uprchlíků. Předchozí odhady přitom hovořily o zhruba čtyřech tisících. Minsk navrhuje, aby jich Evropská unie přijala dva tisíce, zbývají chce Bělorusko poslat zpět do zemí původu. Z hlavního města mezitím odletělo do Bagdádu první repatriační letadlo s iráckými běženci.

Pětiletou dívku nechala zemřít žízní. Členku IS poslali Němci za činy v Iráku do vězení

25. října 2021 12:11

Německý soud v pondělí poslal na deset let do vězení Jennifer Wenischovou, bývalou členkou teroristické organizace Islámský stát (IS). Žena čelila obžalobě, že nechala v Iráku zemřít žízní pětiletou jezídskou holčičku. Informovala o tom agentura DPA. Státní zástupci žádali, aby byla žena odsouzena na doživotí za vraždu a válečný zločin.

Teroristé rozsévali zkázu v hlavním městě Iráku. Bomba na tržišti zabila nejméně 35 lidí

19. července 2021 19:19
Aktualizováno

Nejméně 35 mrtvých a šest desítek zraněných si v pondělí vyžádal výbuch bomby na tržišti na bagdádském předměstí. S odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura AP. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale v minulosti se k podobným akcím v této oblasti hlásila teroristická skupina Islámský stát (IS).

reklama