reklama

Irák

Výpis příspěvků ke štítku „Irák“

Teroristé rozsévali zkázu v hlavním městě Iráku. Bomba na tržišti zabila nejméně 35 lidí

Aktualizováno

Nejméně 35 mrtvých a šest desítek zraněných si v pondělí vyžádal výbuch bomby na tržišti na bagdádském předměstí. S odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura AP. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale v minulosti se k podobným akcím v této oblasti hlásila teroristická skupina Islámský stát (IS).

Lukašenko plní slib a vozí do Evropy migranty. Litevci už staví na hranicích tábory

Litevské úřady začaly stavět u hranic s Běloruskem stanové tábory pro nelegální migranty. Tamní veřejnoprávní televize přinesla informaci, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko začal vozit do země uprchlíky z Iráku a zároveň organizuje jejich převoz z Minsku k litevským hranicím. Začal tak zřejmě plnit svou hrozbu, že Evropu zaplaví uprchlíky a drogami.

Lahve s kyslíkem v irácké nemocnici vybuchly. 82 obětí včetně pacientů na ventilaci

Aktualizováno

Bilance obětí sobotního požáru v bagdádské nemocnici pro pacienty s COVID-19 vzrostla na 82, zraněných je 110. Informovalo o tom v neděli irácké ministerstvo vnitra. Původní informace hovořily o třech desítkách a později o šesti desítkách mrtvých. Oheň zřejmě vypukl kvůli špatnému uskladnění lahví s kyslíkem, z nichž jedna explodovala, uvedla agentura AFP. Premiér kvůli katastrofě odvolal ministra zdravotnictví.

reklama