Irák

Výpis příspěvků ke štítku „Irák“

Amerika se chystá vytrhnout kořen zla. Úder na Írán je jen otázkou času, tvrdí expert Visingr

Ještě jsme s vámi neskončili. Tak Američané komentují situaci poté, co v pátek podnikli odvetné údery na pozice proíránských milicí v Sýrii a Iráku. Jak se bude dál vyvíjet konflikt na Středním východě, který se ještě vyhrotil po nedávném zabití tří amerických vojáků? Bezpečnostní expert Lukáš Visingr pro CNN Prima NEWS odhaduje, že se Washington možná brzy rozhoupá k nečekaně ráznému řešení.

Drsná americká odplata za mrtvé vojáky. Zasáhli jsme, co jsme měli, chlubí se Pentagon

Páteční americké letecké údery v Iráku a Sýrii mířily na cíle spojené s lednovým útokem na americké vojáky v Jordánsku a byly vedeny tak, aby se vyhnuly civilním obětem, citují média mluvčího Bílého domu pro národní bezpečnost Johna Kirbyho. Podle Pentagonu americká munice zasáhla to, co zasáhnout měla. Washington operaci označuje za první fázi své odpovědi na smrtelný útok proti svým vojákům z minulého týdne. Americká stanice CNN podotkla, že se do operace zapojily také bombardéry B-1.

USA zahájily odvetné údery po zabití vojáků v Jordánsku. Ostřelují cíle v Iráku a Sýrii

Spojené státy zahájily údery na cíle v Iráku a Sýrii. Jde o odvetu za útok dronem, který v neděli zabil tři americké vojáky na základně na severovýchodě Jordánska. S odvoláním na nejmenované americké činitele to uvádí světová média. Agentura AP píše o náletech na desítky cílů, syrská státní média hlásí mrtvé a zraněné po „americké agresi“. Americká armáda uvedla, že bylo zasaženo 85 cílů. Syrská organizace pro lidská práva na síti X informovala, že zahynulo nejméně 13 proíránských bojovníků. Prezident USA Joe Biden sdělil, že reakce bude pokračovat podle toho, jak USA uznají za vhodné.

UFO nás na základně trápilo roky. Nešlo to vysvětlit, tvrdí americký voják o záhadné „medúze“

Nedokázali jsme si to vysvětlit, naše teorie selhávaly, řekl podle webu Daily Mail bývalý člen amerického námořnictva Michael Concoski k údajnému UFO, které se mělo objevovat na americké vojenské základně v Iráku. Podle něj se na místě, na kterém sám sloužil, neidentifikovatelný létající objekt objevoval se železnou pravidelností. Záběry z roku 2018 na začátku letošního ledna zveřejnil amatérský novinář a ufolog Jeremy Corbell.

Nové záběry UFO? Nad americkou základnou měla proletět záhadná „medúza“, měnila směr i barvu

Amatérský novinář zaměřující se na neidentifikovatelné létající předměty Jeremy Corbell v úterý zveřejnil zcela nové záběry, které mají zachycovat UFO. Video bylo podle Corbella pořízeno už v roce 2018 na americké vojenské základně v Iráku a získal jej od zdroje ze zpravodajské komunity. Autenticitu záběrů zatím nikdo nepotvrdil, podle některých by se mohlo jednat i o sondu.

S Moskvou se navzájem potřebujeme, tvrdí Fico. Útok Ruska přirovnal k vpádu USA do Iráku

Ukrajina není schopna v konfliktu s Ruskem žádné smysluplné vojenské protiofenzivy, stala se zcela závislou na finanční pomoci Západu s nedozírnými důsledky pro Ukrajince v příštích letech, tvrdí slovenský premiér Robert Fico. Pozice ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského je otřesena, zatímco ruská hlava státu Vladimir Putin svou politickou podporu zvyšuje a posiluje, napsal slovenský premiér v komentáři v listu Pravda.

Pán obzoru, který ničí kilometry vzdálené Rusy. Obří pušku potěžkal reportér CNN Prima NEWS

Vypadá pomalu jako protitanková puška. Jde ovšem o zbraň, s níž se zabíjí kilometry vzdálení nepřátelé. Obří odstřelovací puška zvaná „Pán obzoru“ se v rukou ukrajinských specialistů stala senzací poté, co ostřílený sniper zlikvidoval okupanta, který byl téměř čtyři kilometry daleko. Překonal tak světový rekord o stovky metrů. Jak tato 15kilogramová zbraň funguje v praxi? V rukou ji potěžkali reportéři CNN Prima NEWS přímo na Ukrajině.

Skupina útočníků se zmocnila tankeru izraelského miliardáře. Úder může souviset s válkou

Neznámí útočníci se u pobřeží jemenského města Aden zmocnili tankeru napojeného na Izrael. S odkazem na soukromou bezpečnostní společnost Ambrey a provozovatele lodi to uvedla agentura AP. K útoku se sice bezprostředně nepřihlásila žádná skupina, ale v posledních dnech se odehrály nejméně dva další námořní incidenty spojené s válkou mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamás. Představitel americké obrany, který hovořil pod podmínkou anonymity, útok potvrdil.