CNN Prima News Gavin Newsom

Gavin Newsom

Výpis příspěvků ke štítku „Gavin Newsom“

Drsná pravidla pro automobilky: Vozy v Kalifornii budou jezdit jen na elektřinu a vodík

26. srpna 2022 08:31

„Zlatý stát“ vstoupí do nové automobilové éry. Ve čtvrtek kalifornská komise pro čisté ovzduší (CARB) nařídila automobilkám plnění ročních cílů pro prodej nových bezemisních vozidel. Podle nových pravidel bude muset být už v roce 2026 nejméně 35 procent z celkového počtu prodaných vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon. Od roku 2030 se má tento podíl zvýšit na 68 procent. V roce 2035 má být prodej nových vozů se spalovacími motory zakázán úplně.

Za požáry v Kalifornii může rodinná oslava. Aktérům hrozí vězení i milionová pokuta

8. září 2020 17:46

Za požáry v americkém El Doradu v jižní Kalifornii může údajně rodinná oslava a s ní spojený ohňostroj. Podle tamních úřadů způsobilo požár „pyrotechnické zařízení tvořící kouř“. Rodině, která se sešla kvůli odtajnění pohlaví dítěte, hrozí trestní stíhání a úhrada všech nákladů spojených s bojem proti požárům. Částka by se měla pohybovat v milionech dolarů.

Požáry v Kalifornii: 200 lidí evakuovaly helikoptéry, byl vyhlášen stav nouze

7. září 2020 11:28
Aktualizováno

Od poloviny srpna už v Kalifornii vypuklo na tisíc požárů, při nichž shořelo více než 800 tisíc hektarů půdy. Při jednom z nich o víkendu více než 200 lidí evakuovaly vrtulníky z místního tábořiště v Kalifornii, když okolní lesy zachvátil požár. Guvernér Gavin Newsom už v pátek vyhlásil výjimečný stav. Sezóna požárů většinou končí v říjnu nebo listopadu.