Gazdík ředitelem gymnázia? Studentům vadí kumulace funkcí i zkrácený úvazek, sepsali petici

Studenti pražského gymnázia nechtějí za ředitele bývalého ministra školství Petra Gazdíka (STAN), a tak sepsali petici. Nelíbí se jim, že je zároveň poslancem, zastupitelem a nově i šéfem jejich školy. Petr Gazdík ale vzkazuje, že stihne všechno.

Petici podepsala během dvou dní více než třetina studentů. Vadí jim kumulace funkcí a zkrácený úvazek na čtyři dny v týdnu. „Gymnázium bylo sedm let řízeno jednou osobou na plný úvazek. Ředitel tady byl do té doby, než všichni žáci odešli,“ uvedl pro CNN Prima NEWS spoluautor petice, student Sebastián Sokol.

První školní den čeká Petra Gazdíka na gymnáziu 20. února. Po pondělí má za sebou nastupující ředitel schůzku s vedením školy i studenty. „Věříme, že se nám podařilo studenty přesvědčit o tom, že jejich obavy o budoucí fungování školy pod vedením pana Gazdíka nejsou na místě,“ sdělila redakci Ivana Janečková, zakladatelka školy a generální ředitelka společnosti Duhovka Group.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dost kaše a zeleniny, chceme k obědu burger. Žáci z Ostravy sepsali petici, jak pochodili?

„Studenty jsem ujistil, že obě své role budu díky flexibilní domluvě se školou zvládat. Z debaty s nimi jsem měl dobrý dojem,“ vzkázal v SMS zprávě CNN Prima NEWS Gazdík. Obavy studentů budoucí ředitel ale nerozptýlil. „Pan Gazdík náš názor nijak nezměnil,“ avizoval po schůzce Sebastián Kraml, spoluautor studentské petice.

Své o náročnosti postu ředitele gymnázia ví i předsedkyně jejich asociace Renata Schejbalová. „Jste ve výuce, chodíte na hospitace, řešíte ekonomické otázky, jednáte s rodiči, učiteli, řešíte například nějaké havárie, nenadálé situace. Chodím do práce na 7:00 a odcházím v rozmezí mezi 17:00 a 18:00,“ svěřila se redakci.

Havel kumulaci funkcí nezvládal

V podobné situaci jako Petr Gazdík byl půl roku i poslanec Ondřej Matěj Havel (TOP 09). Řediteloval i zasedal ve Sněmovně zároveň. „Smysluplně vykonávat obě pozice prostě nebylo slučitelné. Z toho důvodu jsem se nechal na pozici ředitele zastoupit,“ sdělil.

K nové funkci Petra Gazdíka se nechce hnutí Starostů a nezávislých vyjadřovat. Jejich koaliční partneři Piráti věří, že neohrozí fungování vládní koalice a schvalování zákonů. „V koaliční smlouvě máme slib, že každý z našich poslanců se bude věnovat práci poslance na plný úvazek a že si uspořádá další aktivity tak, aby to neohrozilo výkon funkce poslance,“ podotkl poslanec Jakub Michálek (Piráti).

Petr Gazdík tak bude jediným ředitelem školy ve Sněmovně. Opoziční hnutí ANO má v dolní komoře ředitele nemocnice a dva přednosty klinik.

Tagy: