reklama
CNN Prima News guvernér

guvernér

Výpis příspěvků ke štítku „guvernér“

Česko čeká vyšší inflace. Česká národní banka zhoršila odhad vývoje ekonomiky

4. listopadu 2021 16:10

Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká růst HDP o 1,9 procenta a příští rok o 3,5 procenta. V předchozí srpnové prognóze přitom počítala letos s růstem o 3,5 procenta a příští rok o 4,1 procenta. Po jednání bankovní rady o tom ve čtvrtek informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Pro rok 2023 ČNB odhad zlepšila na 3,8 procenta z předchozích tří procent.

Guvernér schytal při inauguraci facku. Útočníka naštvalo, že jeho ženě píchl vakcínu muž

25. října 2021 06:58

Nový guvernér severozápadní íránské provincie dostal při inauguraci facku. Útočníkův motiv dosud nebyl zcela objasněn, podle některých íránských médií ho ale rozhořčilo, že jeho manželce podal vakcínu proti COVID-19 muž, informuje agentura AP. Incident přitom označila za neobvyklé narušení bezpečnosti. Inaugurace se mimo jiné účastnil íránský ministr vnitra.

Zrušil povinné roušky, brojil proti omezením. Covid si našel texaského guvernéra

18. srpna 2021 12:16

Texaský guvernér Greg Abbott se přidal na seznam amerických politiků, kteří byli v době pandemie pozitivně testovaní na koronavirus. Podle vyjádření jeho kanceláře se uchýlil do izolace a dostává lék proti covidu od firmy Regeneron. Nákaza se u něj potvrdila v úterý poté, co se předchozího dne zúčastnil politické akce, kde nikdo z hostů neměl nasazené roušky, informuje CNN.

Guvernér Floridy zakázal školám nařídit povinně roušky. Někteří rodiče ho za to žalují

9. srpna 2021 00:23

Guvernér státu Florida Ron DeSantis čelí dvěma žalobám kvůli nařízení o nošení roušek ve školách. DeSantis totiž odebral školám právo rozhodnout o jejich plošném zavedení mezi žáky. Rozhodnutí je to podle něj pouze v kompetenci rodičů, nikoliv institucí. Někteří rodiče to ale považují za nebezpečné a protiústavní – bojí se o zdraví svých dětí.

Zbraním nakloněný Texas: Zákon lidem umožní získat pistoli bez průkazu a prověrky

25. května 2021 23:03

Americký stát Texas se chystá zrušit jedno z posledních velkých omezení týkajících se zbraní. Konkrétně by Texasané mohli nosit skrytou zbraň bez průkazu a bezpečnostní prověrky. V pondělí zákonodárný sbor ovládaný republikány tento zákon schválil a poslal ho guvernérovi Gregu Abbottovi. Ten ho chce podepsat navzdory námitkám, že tímto krokem nedojde k ochraně, ale naopak k ohrožení veřejnosti a policie.

reklama