reklama

Hádka o Green Deal. Babiš dohodu odsouhlasil a teď se diví, tepal premiéra Fiala

Babiš se měl při vyjednávání Green Dealu (Zelené dohody pro Evropu) v Evropské unii ozvat, míní lídr Spolu Petr Fiala. Prohlásil to v pořadu Česko hledá premiéra, kde diskutoval se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, Ivanem Bartošem (Piráti) a Tomiem Okamurou (SPD).

reklama

„Pan premiér Babiš odsouhlasil Green Deal, tak ho tu máme. Neřekl tehdy ne, nevím, proč proti tomu teď vystupuje,“ volal Fiala v superdebatě televize CNN Prima NEWS snahu premiéra Babiše v Česku kritizovat ekologické plány Bruselu, i když je sám v Unii schválil.

„Vláda musí dělat všechno pro to, aby to na lidi nedopadlo. Například návrh na zákaz aut se spalovacími motory? To musí Česká republika odmítnout,“ pokračoval Fiala. Podle něj auto nesmí být luxus, který si může dovolit jen úzká skupina lidí. Tím narážel na ceny ekologických elektromobilů, které se zpravidla pohybují kolem jednoho milionu korun.

Lžete, vpálil Babiš Fialovi

Premiér ale v superdebatě CNN Prima NEWS označil slova šéfa ODS za lež. „Fiala o tom lhal, žádný Green Deal jsem neodsouhlasil. Naopak jsem vybojoval, že nemáme závazek snížit emise do roku 2030 na 55 procent,“ řekl Babiš s tím, že bojoval za jádro, za plyn a za lesy. „Máme problém s kůrovcem, za to může pan Jurečka,“ dodal šéf hnutí ANO.

K debatě o Green Dealu se připojil také lídr SPD. „Naše strana prosazuje rozumnou ochranu přírody, ale na základě našich občanů, ne Bruselu. Zelený úděl se prosazuje na základě toho, že třetina domácností nebude moci platit energie. Je to šílený neomarxistický plán. Když bude SPD ve vládě, odmítne zelený úděl EU,“ uzavřel třaskavou diskuzi.

V rámci klimatické dohody Green Deal se členské státy EU zavázaly, že budou snižovat uhlíkové emise, a to do té doby, dokud se nestanou uhlíkově neutrální. Nejlépe už v roce 2050.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování
Rusko

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

reklama