Hádka plná emocí ve studiu: Zemědělství jde do kopru, křičel Havlíček. Výborný reagoval ostře

Karel Havlíček z hnutí ANO a Marek Výborný za KDU-ČSL jako hosté Partie

Havlíček bránil organizátory zemědělských protestů

První místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček se v Partii pustil do ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) kvůli tomu, že nálepkuje organizátory zemědělských protestů, a to v době, kdy jde jeho resort údajně „do kopru“. Havlíček se domnívá, že zemědělskou krizi vyvolala svými kroky současná vláda.

Kvůli pondělním zemědělským protestům se v Partii pohádal šéf resortu Marek Výborný s prvním místopředsedou hnutí ANO Karlem Havlíčkem. Tomu se nelíbí, že vláda nálepkuje organizátory protestů a považuje je za součást proruské scény.

„Já se obávám, že zemědělci už dneska protestují hlavně, aby vůbec přežili. Vy musíte vědět, pane ministře, kde to opravdu jde do kopru,“ kritizoval Havlíček Výborného.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Blokádu Prahy ať lidem vysvětlí organizátoři. Zneužili farmáře, na poli nikdy nebyli, říká Výborný

Zastal se také jednoho z organizátorů protestu, podnikatele Zdeňka Jandejska. „Nepodceňujme ho, nedělejme z něj žádného protivládního živla, žádného proruského agenta. Pan Jandejsek je člověk, který zemědělství rozumí, má velkou firmu v oblasti zemědělství. Je to člověk, který byl léta šéfem Agrární komory,“ pokračoval člen hnutí ANO.

„Oni s vámi mají problém, protože s nimi buď nejednáte, nebo jednáte, ale arogantně. Hlavně je to o výsledcích a ty prostě nejsou,“ doplnil Havlíček.

Výborný se vůči kritice okamžitě ohradil. „Vy houby víte, o kom a s kým já jednám. Já trpělivě jednám se všemi zemědělci, od těch malých až po ty velké. Naposledy minulý čtvrtek a de facto dennodenně,“ bránil se ministr zemědělství.

Další rétorický útok odvracel ve chvíli, kdy mu Havlíček vyčetl, že současná vláda obětovala v rámci předsednictví Rady EU zemědělství a průmysl. Česko má podle Havlíčka „nejvyšší energetickou inflaci ze všech zemí OECD“.

„To už je na úrovni šíření poplašné zprávy, pane místopředsedo,“ ohradil se Výborný.

Tagy: