reklama
CNN Prima News Hana Aulická Jírovcová

Hana Aulická Jírovcová

Výpis příspěvků ke štítku „Hana Aulická Jírovcová“

Osmnáctiletí by neměli chodit do vysoké politiky, reaguje na Feriho poslanec ANO

Kauza kolem údajného sexuálního zneužívání ze strany exposlance TOP 09 Dominika Feriho otevírá mnohá témata. Jedním z nich je například angažmá mladých lidí v politice. Podle poslance ANO Julia Špičáka je Feri inteligentním člověkem, ale velmi mladým, a kvůli tomu považuje jeho angažmá ve vrcholové politice za problematické. Mladí lidé by podle něj do vysoké politiky mířit neměli.

Pospíšil: Vojtěch tu způsobil armagedon, je zodpovědný za podzimní rozvolnění

Europoslanec a pražský zastupitel TOP 09 Jiří Pospíšil se v Partii Terezie Tománkové ostře pustil do staronového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Vyčetl mu loňské podzimní rozvolnění, které podle něho souviselo s krajskými volbami. Následně v Česku kvůli tomu nastal „armagedon“. Vojtěcha oproti tomu hájil poslanec Julius Špičák (ANO), podle něhož má jeho návrat skvělou logiku.

Místopředsedkyně KSČM: Vládě už nevěříme, uzávěra okresů by měla skončit

Vláda chce nouzový stav, protože při pandemickém zákoně a jeho účinnosti by neměla takové možnosti, jako má při nouzovém stavu, uvedla poslankyně KSČM Hana Aulická Jírovcová v pořadu K věci CNN Prima NEWS. Vládě komunisté vytýkají přístup v informovanosti. „Někdy je v tom opravdu velký chaos a pro veřejnost to není dobře. Potřebují jasná čísla, jasné termíny a jasné vzkazy,“ zmínila poslankyně s tím, že společnost je velmi unavená a už to nezvládá.

Rebelie u komunistů. Část poslanců neposlechne vedení strany a nepodpoří nouzový stav

Někteří komunističtí poslanci se bouří kvůli nouzovému stavu. Podle zjištění CNN Prima NEWS řada zákonodárců KSČM nebude hlasovat pro prodloužení nouzového stavu, i když jim širší vedení strany doporučilo vládě pomoct. Kabinet Andreje Babiše (ANO) tak ještě nemá vyhráno. S nouzovým stavem, který platí do 28. března, by skončil zákaz přejíždění mezi okresy.

Raději nás necháte vymřít, hřímal komunista ve Sněmovně. Spor byl o vakcínu Sputnik

Ve Sněmovně se ve středu rozhořel spor kvůli ruské vakcíně Sputnik V. Komunisté vyčítali ministru zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO), že ji odmítá posoudit bez schválení Evropskou lékovou agenturou. Ministr zopakoval, že dočasnou výjimku neudělí. Jeho postoj podpořili poslanci části opozice, zejména ODS, Pirátů, lidovců a TOP 09. Sněmovna debatu o očkování přerušila, vrátí se k ní za dva týdny.

Výroky Schillerové o samoživitelkách? Ukázka arogance vlády, zní reakce ze Sněmovny

Aktualizováno

Některé matky jsou podle ministryně financí a místopředsedkyně vlády Aleny Schillerové (za ANO) schválně samoživitelkami, aby dosáhly na dávky. Uvedla to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, který vyvolal ostré reakce na sociálních sítích i mezi politiky. Ten výrok nás nadzvedl ze židle, přáli bychom paní Schillerové být tři měsíce samoživitelkou se třemi dětmi, zní v reakcích z opozice.

Šibeniční termín pro zaměstnavatele. Maláčová jim ulevit nechce, poslankyně KSČM ano

Už schválená změna, která by ztížila život všem zaměstnavatelům, možná přece jen nenastane. Od prvního září mají mít zaměstnavatelé pouze dva dny na nahlášení nového zaměstnance či odchodu stávajícího na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nyní je to osm dní a podle lidí z praxe jsou dva dny šibeniční termín. V parlamentu ale padne návrh na návrat k osmidenní lhůtě.

Pohroma pro zaměstnavatele. Klíčová změna prošla narychlo a bez diskuze

Zaměstnavatelé se musí připravit na zásadní změnu. Od září budou mít pouze dva dny na to, aby na Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ) nahlásili nového zaměstnance nebo odchod stávajícího. Doposud měli na odeslání této „ohlášky“ osm dní. Změna prošla parlamentem zcela bez povšimnutí a bez jakékoli debaty v době legislativní nouze, tedy zrychleně. Navíc v případě, že se zaměstnavatel zpozdí, mu hrozí pokuta ve výši 20 tisíc korun.

reklama