reklama

Hana Maciuchová si nestihla splnit vytoužené přání. Zhatil jí to koronavirus

Hana Maciuchová měla před smrtí jedno velké přání, a to zahrát si na podzim v divadelním představení Ještěrka na slunci. Avšak kvůli jejímu špatnému zdravotnímu stavu a pandemii koronaviru se natáčení nakonec neuskutečnilo.

reklama

„Hanička Maciuchová pro mě byla česká Sarah Bernhardtová, kterou u nás v Ještěrce na slunci hrála,“ řekla webu Aha! ředitelka Divadla v Řeznické Yvetta Srbová. Na podzim měla toto představení natáčet Česká televize, což si podle Srbové „Hanička velmi přála“. Kvůli pandemii a zdravotnímu stavu Maciuchové se však už tento projekt nerealizoval.

K tématu

„I když jsme věděli, že je nemocná, věřila jsem, že tady ještě pár let zůstane, i kdyby už nehrála. Odešel skvělý člověk a skvělá herečka. Diváci si jí velmi vážili. Vytvářela přirozenou autoritu. Byla velmi morální a poctivý člověk. Jakmile se otevřou divadla a my začneme hrát, první představení jí věnujeme,“ slíbila Srbová.

Na Maciuchovou v dobrém vzpomínají i kolegové z divadla na Vinohradech. „Potkávali jsme se na jevišti, byla to úžasná herečka, skvělý člověk, noblesní dáma a z toho nikdy neuhnula. Přitom hrozně milá a srdečná,“ řekl herec Václav Vydra.

Maciuchová má na kontě nespočet divadelních, televizních i filmových rolí. V Divadle na Vinohradech, kde působila od roku 1971, ztvárnila řadu zejména tragikomických rolí. Zahrála si například v inscenaci Obchodník s deštěm, ráda vzpomínala na Roxanu v Cyranovi z Bergeracu, ale i na Markétku v Mistrovi a Markétce. „Hanička byla mimořádně oblíbená a mimořádně vzácná kolegyně, byla laskavá a empatická,“ svěřil se redakci CNN Prima NEWS ředitel divadla Tomáš Töpfer.

Popularitu jí přinesly také seriály

Velkou popularitu jí kromě inscenací a pohádek přinesly také televizní seriály. V 70. a 80. letech minulého století ztvárnila třeba Olinku v Ženě za pultem, jako železničářská dcerka se objevila v Dynastii Nováků, hrála v Chalupářích, v seriálech Synové a dcery Jakuba skláře, Dnes v jednom domě či v Nemocnici na kraji města.

Maciuchová před lety překonala rakovinu prsu, se kterou bojovala i její matka. Po vyléčení řekla: „Jsem šťastná a děkuju osudu. Cítím se skvěle a těším se do práce. Určitě jí ale nebudu brát tolik jako dříve. Nemoc, kterou jsem si prošla, je závažná a je nutné být pod pravidelným dohledem lékařů.“ Zákeřná choroba bohužel po čase udeřila znovu, tentokrát se jednalo o rakovinu slinivky. Hana Maciuchová zemřela 26. ledna v rodném městě Olomouci.

K tématu

Tagy: nemoc film rakovina divadlo úmrtí Olomoucký kraj Olomouc Divadlo na Vinohradech herečka seriály Hana Maciuchová Divadlo v Řeznické

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování proti nemoci COVID-19 vakcínou od firmy AstraZeneca. V úterý o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Rozhodlo tak po informaci slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), že příčina nedávného úmrtí 47leté ženy pravděpodobně souvisela s očkováním zmíněnou vakcínou. Nadále jí však na Slovensku budou očkováni lidé, kteří již dostali první dávku této látky.

Místo k moři jeďte do Prahy. Pomůže to českým podnikům, říká šéf CzechTourism
ODS opouští jedna z bývalých tváří. Vedení strany nebrání svobodu v covidové době, říká
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: V příštích týdnech otevřou zahrádky, skončí rotační výuka a ožije kultura

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví neumí odůvodnit svá rozhodnutí. Soud zrušil další opatření
Jednou budu premiérem, věří si Novotný. Lidé už na něj sází, favoritem zůstává Bartoš
Další články
reklama
reklama