reklama

Zesnulá herečka Hana Maciuchová vyčítala lékařům smrt své životní lásky

Do konce života v sobě dusila velkou křivdu. Z toho, že zemřel její partner a největší životní láska, herec Jiří Adamíra, vinila lékaře. Od té doby jim na nějaký čas přestala důvěřovat. Asi málokdo si tak dokáže představit, co musela prožívat, když před lety sama onemocněla rakovinou prsu.

reklama

Jiří Adamíra zemřel v sedmašedesáti letech, trpěl rakovinou páteře. Jeho smrt byla podle herečky ale úplně zbytečná a mohl žít klidně dál. Lékaři totiž podle ní zanedbali potřebnou péči. „Můj muž zemřel na pooperační komplikace, ne kvůli té nemoci samotné. V jeho případu bylo tolik otazníků, tolik problematických rozhodnutí, tolik zdržení,“ svěřila se během svého života.

K tématu

S jeho odchodem se nikdy nedokázala smířit. Přestože je od sebe dělilo devatenáct let, byla to její jediná, opravdová a osudová láska. I proto už navždy zůstala sama a do svého života si žádného jiného muže nepustila. „I když už Jiří mezi námi není, pořád je moji velkou součástí a vždycky bude. Jeho místo nikdy nemůže nikdo nahradit. Mám jen spoustu kamarádů a kamarádek. Ale nikdy už nebudu mít někoho, jako byl Jiří,“ prohlašovala herečka.

Zvítězila nad rakovinou prsu

Poté, co ji před pěti lety byla diagnostikována zákeřná rakovina prsu, vyděsila se. Více než rakovina ji ale tehdy strašila představa, že se bude muset spolehnout na pomoc lékařů. Tedy těch, kteří její lásku nechali na holičkách. Vzpomínky byly stále velmi živé. Zároveň ale milovala život, lidi, svou práci, divadlo a uvědomovala si, že léčba je jediná šance, jak nemoc překonat. Kvůli nedůvěře a skepsi k bílým plášťům ale raději nechtěla dopředu vědět, co ji čeká a co s ní budou provádět. Poddala se osudu. „Když mi dávali podepisovat tu spoustu souhlasů s různými úkony, volala jsem ať mi to nedávají,“ přiznala.

Obavy byly zbytečné. Brzy se ukázalo, že je v dobrých rukou a bát se nemusí. Chorobu překonala a svůj postoj k lékařům nakonec přehodnotila. „Zjistila jsem, že medicína skutečně velmi pokročila. Třeba i ve snaze eliminovat nežádoucí vedlejší účinky léčby. Pokud vás dnes čeká ozařování, jdete nejdříve na simulátor, kde přesně lokalizují postižené místo, už vám neozařují půlku hrudníku. Ráda jsem se svěřila do rukou profesionálů,“ popsala své zkušenosti. Stejnou nemocí mimochodem trpěla i její maminka, která to ale měla o to těžší, že medicína ještě nebyla na takové úrovni jako dnes.

Nad prevítem, který zmařil už tolik lidských životů, ještě herečka dokázala zvítězit a vrátit se nejen před kameru, ale i na prkna, která znamenají svět. Když ale rakovina udeřila podruhé, na další boj už ji nezbyly síly.

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: láska medicína partner rakovina prsu lékaři úmrtí smrt Hana Maciuchová

Další hlavní zprávy

Auto

Na severní frontě klid, místy až moc velký. Křižovali jsme autem hranice okresů

Na severní frontě klid, místy až moc velký. Křižovali jsme autem hranice okresů

Neodkladná rodinná událost poslala redaktora Michala Borského v první den platnosti výrazných omezení volného pohybu osob z Prahy na sever Čech. Cestu na pohřeb a zpět nakonec absolvoval bez větších zdržení a mohl ji srovnat s předešlým výjezdem do zakázané zóny trutnovského okresu. Jaký byl jeho pohled zpoza volantu na stav kontrol v zemi sevřené koronavirem?

360°

Jak dvě žáby na prameni. Jedna sedí na Hradě, druhá ve Strakovce, říká Pekarová

Jak dvě žáby na prameni. Jedna sedí na Hradě, druhá ve Strakovce, říká Pekarová

Podle Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) by měla celá Sněmovna podpořit vládu expertů, kteří Česko provedou současnou krizí. „Měli bychom se řídit názory odborníků, kteří nebudou hledat politické výhody a jejichž jediným cílem bude vyvést zemi z krize. Ale to je ideální stav, který nikdy nedopustí dvě žáby na prameni. První sedí na Hradě, druhou je premiér ve Strakovce,“ řekla Pekarová Adamová v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.  

Doping v bývalé NDR: Byl jsem jako pokusný králík, říká zneužitý rekreační sportovec
Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal
Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar
Odešel z Ferrari a vyčistil garáž. Vettel prodal italské skvosty v hodnotě 120 milionů
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou
reklama
reklama
Od best in covid až po Bergamo. Jak politici komentovali uplynulý rok s koronavirem

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Další články
reklama
reklama