reklama

Hanzel Desítka. Co znamená přezdívka, kterou Volný křičel na místopředsedu Sněmovny?

„Pane Hanzle Desítko,“ křičel ve čtvrtek ve Sněmovně poslanec Lubomír Volný na místopředsedu dolní komory Tomáše Hanzela z ČSSD. Co přezdívka znamená a co na ni říká samotný Hanzel?

reklama

Lubomír Volný a Tomáš Hanzel se znají z Moravskoslezského kraje, kde oba dělali zastupitele. Volný pochází z Ostravy, Hanzel byl v letech 2006 až 2018 primátorem Karviné.

K tématu

„Takže, pane Hanzele Desítko, takhle mě určitě neumlčíte! Jasné?“ křičel Volný na Hanzela ve Sněmovně. „Hanzel, to je vaše jméno a Desítka,“ řekl Volný. Poté mu byl ale vypnutý mikrofon a nedořekl, co Desítka znamená.

„V Karviné koluje vtip, že pan Hanzel měl z každé státní zakázky deset procent. To je jeho přezdívka,“ vysvětlil Volný CNN Prima NEWS.

Podle Hanzela jde o pomluvy. „Samozřejmě proti pomluvě toho člověk moc nezmůže. Funkci primátora jsem vykonával svědomitě 12 let a nikdy jsem neměl žádný problém se zákonem,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Hanzel.

Je to žumpa, říká o Volném Hanzel

Dodal, že v Karviné ještě teď běží projekt Karviná všemi deseti. „Tak to je asi ještě nějaká vzpomínka na moje primátorování,“ dodal Hanzel. Karviná všemi deseti je deset projektů, které mají během deseti let pomoci městu na období po útlumu hornické činnosti.

Hanzel se ke svému napadení ze strany Volného nechce vyjadřovat. „Myslím, že si každý udělá obrázek sám. Jsem pro slušnost a korektnost v politice a ne pro tuto žumpu,“ napsal CNN Prima NEWS Hanzel.

Potyčku vyvolalo vystoupení poslance Volného, který si odmítal vzít roušku. Více si můžete přečíst v dalších článcích na CNN Prima NEWS.

K tématu

Tagy: roušky Moravskoslezský kraj Sněmovna ČSSD poslanci SPD Karviná Lubomír Volný Tomáš Hanzel Hanzel desítka desítka

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama