Na mozek ti lezou hormony, řekla Meghan Kate. Následná reakce ji rozplakala, tvrdí Harry

Kate a Meghan Markleová se pohádaly poté, co se vévodkyně ze Sussexu posměšně vyjádřila o hormonech své švagrové. Údajně prohlásila, že má kvůli těhotenství ,miminkovský mozek“. Princ Harry to napsal ve své autobiografii Spare (Náhradník).

Během všech tří těhotenství Kate trpěla hyperemesis gravidarum, tedy nadměrnou nevolností a zvracením způsobenými hormonální nerovnováhou. Jen měsíc poté, co porodila prince Louise, jí Meghan v rozhovoru týkajícím se zkoušek na svatbu s Harrym řekla, že musí mít kvůli hormonům „miminkovský mozek“. Termín, který v angličtině zní „baby brain“, označuje problémy v těhotenství či těsně po porodu, které se týkají například výpadků paměti, nemožnosti se soustředit nebo celkového snížení mentální bystrosti.

Podle knihy, kterou cituje deník The Sun, to vyvolalo hádku. Meghan bylo sděleno, že si s Kate není tak blízká, aby komentovala její hormony a že se takto v královské rodině nemluví. Harry napsal, že Kate byla naštvaná, ale Meghan se omluvila a řekla, že takhle hovoří se svými přáteli. Zhruba v tu dobu začala média informovat, že Meghan Kate rozplakala.

O dva týdny později William a Kate přijeli k Harrymu domů. Kniha tvrdí, že Kate šla rovnou k věci a přiznala, že to naopak byla ona, kdo rozplakala Meghan. Sussexové ovšem byli naštvaní, že tiskový tým následníka trůnu a jeho ženy v tomto duchu neopravil média, píše se v knize.

Podle Harryho autobiografie William a Kate také přiznali, že zatímco Sussexové byli na cestě po Austrálii, oni šli na večeři s Camillou a Charlesem a nic jim o konfliktu mezi oběma páry neřekli.

Britský princ Harry ve své nové knize podle BBC rovněž uvádí, že svého staršího bratra, prince Williama, považuje za milovaného sourozence, ale zároveň za „úhlavního nepřítele“. „Vždycky jsme mezi sebou podivně soupeřili,“ uvedl Harry na dotaz amerického komentátora, proč svého bratra v knize označuje za úhlavního nepřítele. Podle prince to vyplývá ze skutečnosti, že William je následník trůnu, zatímco on je „jen“ jeho náhradníkem.

Tagy:
kniha hormon princ Harry Meghan Markle královská rodina Sussex The Sun Britská královská rodina William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Louis, princ z Cambridge