CNN Prima News hormon

hormon

Výpis příspěvků ke štítku „hormon“

Proč je důležité nechat si vyšetřit štítnou žlázu ve chvíli, kdy plánujete rodinu?

Štítná žláza je životně důležitý orgán, který, pokud správně nefunguje, může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Zdravá štítná žláza vytváří tolik hormonů, kolik tělo pro své fungování potřebuje. Dojde-li k poruše funkce tohoto orgánu, je potřeba zahájit léčbu. Na pozoru by se měly mít zejména ženy. Jak poznat, kdy je nejvhodnější doba nechat si zkontrolovat štítnou žlázu, a jaké varovné příznaky bychom rozhodně neměli podceňovat? CNN Prima NEWS oslovila lékařku Andreu Kačenkovou z laboratoře SYNLAB.

Porotci vyloučili desítky velbloudů ze soutěže krásy. Majitelé je „vylepšovali“ botoxem

Více než 40 velbloudů bylo diskvalifikováno ze saúdské soutěže krásy poté, co jim majitelé podali hormony na posílení svalů a aplikovali botox. Podvodníci používají kosmetické procedury, aby oklamali rozhodčí, kteří udělují ceny na základě fyzické krásy zvířat. Výhra v soutěži, která se koná v rámci Abdulazizova festivalu velbloudů, činí 49 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun).

Zbavme odpadní vodu léčiv a hormonů. Z ryb se stávají hermafroditi

Rybáři se radují, po mnoha letech by se vodní revíry mohly zbavit léčiv a hormonů. Ty podle některých studií mění u ryb pohlaví, stávají se z nich hermafroditi a nemohou se pořádně rozmnožovat. Stát s tím teď hodlá něco udělat. Vůbec poprvé Státní fond životního prostředí vypsal dotaci na čištění vod od léčiv a hormonů. Takto vydezinfikovanou vodu by pak bylo možné využívat třeba k zavlažování parků nebo zalévání zeleniny a jiných zemědělských plodin.

Časté sledování porna je návykové, varují experti. Škodí vztahům i kariéře

Filmy pro dospělé působí jako snadno dostupná a celkem nevinná zábava. Odborníci však řeší, zda je tomu skutečně tak. Ačkoliv nejsou dostatečné studie, které by jasně prokázaly vznik závislosti na pornu, mnoho lidí přiznává, že s ní má problém. Nedokážou se sledováním přestat, což se později přenáší na jejich psychiku a do partnerských vztahů. Problémy mohou pramenit z nedostatečné sexuální výchovy na školách a také ze snadné dostupnosti videí.

Každé osmé dítě se rodí předčasně. Neonatologové zachraňují miminka už od 22. týdne

V dnešní den, 17. listopadu, si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii, ale také den předčasně narozených dětí. Letos už podesáté si můžeme alespoň symbolicky vzpomenout a podpořit rodiče, jimž se narodilo miminko do dlaně. Zachránit je v ČR umí špičková neonatologická péče a rodinám pomáhá také pacientská organizace Nedoklubko. Na Světový den předčasně narozených dětí se rozsvítí purpurovou barvou významné budovy po celém světě. Přečtěte si příběh maminky, která porodila kilové miminko. Své místo na světě si droboučký novorozenec doslova vybojoval.