Prodavačku si vrah našel přes inzerát, pak její tělo pohodil u D1. Vymlouval se na vydírání
hormon
Výpis příspěvků ke štítku „hormon“
Spánek? Jeho podceňování vede ke zdravotním problémům. Pomoci může speciální výzva
Spánek je nepostradatelnou součástí života, lidé jím tráví až třetinu svého času. Přestože má kvalita spánku zásadní vliv na fyzické a duševní zdraví, mnozí jej podceňují a nepřikládají mu přílišnou váhu. Nezisková organizace Loono, která se dlouhodobě zaměřuje na osvětu v oblasti prevence, proto přichází se speciální spánkovou výzvou zdarma, jejímž cílem je pomoci lidem zlepšit jejich spánkovou hygienu a dosáhnout kvalitnějšího nočního odpočinku.
Trápí vás chrapot ze zmrzliny? Může jít o příznak vzácné alergie, odhalí ji test s ledem
Jak už název napovídá, s alergií na chlad se citliví jedinci většinou potýkají v období, kdy se venkovní teploty pohybují kolem nuly. Projevit se ale může i v létě, a to například po konzumaci zmrzliny, příliš vychlazených nápojů, ale i při kontaktu s ledovou vodou. Kvůli svým typickým příznakům ji lidé často zaměňují za nachlazení. O jaké symptomy se jedná a jak alergii odhalit pomocí kostky ledu?
Průzkum: Nízká hladina testosteronu souvisí s obezitou. Jak se pokles u mužů projevuje?
Pokles hladiny testosteronu je přirozeným jevem stárnutí. K takzvanému mužskému „přechodu“, tedy syndromu nedostatku testosteronu, obvykle dochází mezi 45. a 60. rokem života. V posledních letech se však s deficitem hormonu, který je významně důležitý pro správné fungování organismu, potýkají i mladší muži. Jedná se o důsledek stresu, kontaktu s chemickými látkami, ale především nezdravého životního stylu. Podle interních dat společnosti SYNLAB se index tělesné hmotnosti (BMI) mužů s nízkou hladinou testosteronu zpravidla pohybuje na hranici nadváhy a obezity. Jak se pokles projevuje?
Procházela přeměnou z ženy na muže. I kvůli tomu ubodala vražedkyně ženu v pražském obchodě
Mimořádný případ, kde chybovala policie, ale čisté svědomí ve finále neměli ani lékaři. V dnešní době by se možná zdálo skoro zakázané o tom mluvit, ale mluvit se o tom musí — Michelle Sudků své vraždy spáchala nejspíš hlavně kvůli tomu, že procházela přeměnou z ženy na muže. Její příběh řeší další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.
Probuď své lepší já. Biohacking nakopne produktivitu a zvýší životní spokojenost
Biohacking si můžete představit jako biologii založenou na fungování DIY, aneb „udělej si sám“. Síla spočívá v postupných změnách životního stylu a lepšímu porozumění našich fyziologických potřeb. Sladit každodenní povinnosti spojené se studiem, prací a koníčky je náročné, a proto se značka Snickers dala dohromady s průkopníkem biohackingu v Čechách, Janem Vojtěchovským, a společně namysleli science-based life hacky k nakopnutí efektivnějšího přístupu k sobě samým.
Je skutečně ženou? Z turnaje fotbalistku vyloučili, na šampionát měla zákaz. Teď přišel obrat
Ženský světový šampionát ve fotbale se blíží a hráčky musí jasně prokázat, že jsou skutečně ženami. Velký otazník visel nad startem hvězdy zambijské kopané Barbry Bandaové, která měla opakovaně při testech nepovolenou hladinu mužského hormonu testosteron, kvůli tomu už přišla o start na Africkém poháru národů– teď ale přišel obrat.
Mateřství bez filtrů a příkras. Zato s péčí a radostí. To je pořad Mámy sobě
Velmi důkladná zkouška odolnosti. Tak by se ve stručnosti dalo charakterizovat mateřství. Pro každou z nás má jinou podobu. Nicméně i mámy, prověřené tak náročným procesem, jako je těhotenství zakončené porodem, jsou pořád jenom lidi. A tak ve vší radosti a odhodlání mají v přijímání nové role své pevné místo obvykle i nejistota a taky trochu strach. Je fajn si to přiznat. Ale ještě víc PRIMA je vědět, že je nás spousta a že si umíme vzájemně pomoct. I proto je tu nový pořad Mámy sobě.
Na mozek ti lezou hormony, řekla Meghan Kate. Následná reakce ji rozplakala, tvrdí Harry
Kate a Meghan Markleová se pohádaly poté, co se vévodkyně ze Sussexu posměšně vyjádřila o hormonech své švagrové. Údajně prohlásila, že má kvůli těhotenství ,miminkovský mozek“. Princ Harry to napsal ve své autobiografii Spare (Náhradník).
Proč je důležité nechat si vyšetřit štítnou žlázu ve chvíli, kdy plánujete rodinu?
Štítná žláza je životně důležitý orgán, který, pokud správně nefunguje, může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Zdravá štítná žláza vytváří tolik hormonů, kolik tělo pro své fungování potřebuje. Dojde-li k poruše funkce tohoto orgánu, je potřeba zahájit léčbu. Na pozoru by se měly mít zejména ženy. Jak poznat, kdy je nejvhodnější doba nechat si zkontrolovat štítnou žlázu, a jaké varovné příznaky bychom rozhodně neměli podceňovat? CNN Prima NEWS oslovila lékařku Andreu Kačenkovou z laboratoře SYNLAB.
Psí suchej únor aneb uložte házení míčků na měsíc k ledu
Maximální soustředění, pohled upírající se k vaší ruce a všechny svaly napjaté, jen vyrazit. Připomíná vám to něco? Házení míčků, hraček nebo klacků psy očividně baví. Také s sebou ale nese několik rizik, na které upozorňuje akce s názvem „Psí suchej únor“.
Porotci vyloučili desítky velbloudů ze soutěže krásy. Majitelé je „vylepšovali“ botoxem
Více než 40 velbloudů bylo diskvalifikováno ze saúdské soutěže krásy poté, co jim majitelé podali hormony na posílení svalů a aplikovali botox. Podvodníci používají kosmetické procedury, aby oklamali rozhodčí, kteří udělují ceny na základě fyzické krásy zvířat. Výhra v soutěži, která se koná v rámci Abdulazizova festivalu velbloudů, činí 49 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun).
Král Juan Carlos měl dostávat injekce ženských hormonů. Jeho libido bylo národní hrozbou
Bývalý španělský král Juan Carlos dostával injekce ženských hormonů, které měly snížit jeho sexuální apetit. Královo obrovské libido se totiž pro Španělsko údajně stalo národní bezpečnostní hrozbou. Tvrdí to bývalý šéf španělských policistů, podle kterého podávali injekce monarchovi příslušníci španělské tajné služby.