CNN Prima News hasič

hasič

Výpis příspěvků ke štítku „hasič“

OBRAZEM: Robotický pomocník i historické kousky. Hasiči ukázali, čím vším krotí plameny

Unikátní robotický bojovník s plameny, těžká hasicí technika i vrtulníky. Během Pyrocaru v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku se hasiči pochlubili svými pomocníky, kteří jim pomáhají zkrotit plameny. Ukázali zásahové obleky vybavené elektronikou nebo systémy ochrany proti povodním. Veletrh hasičské a záchranářské techniky je součástí setkání hasičů a jejich techniky z Česka, které se koná od pátku na tamním letišti. Pořadatelem je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, armádou a dalšími partnery.

Česko má druhého nejsilnějšího hasiče na světě. Pipišovi předával medaili Schwarzenegger

V americkém Columbusu se před 60 tisíci diváky stal druhým nejsilnějším hasičem na světě, osobně mu gratuloval i patron soutěže Arnold Schwarzenegger. Liberecký podpraporčík Jan Pipiš v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje nejen setkání se svalnatými legendami na prestižním a v USA ostře sledovaném Arnold Sports Festivalu, ale i zásahy proti požáru v Českém Švýcarsku a po tornádu na Moravě.

Většina vyproštěných jsou děti. Čeští záchranáři v Turecku popsali obrovský psychický tlak

Český USAR tým pomáhá v Turecku už pátým dnem. Na místo zemětřesení dorazil ještě v pondělí večer. Zatím zachránil dvě ženy a asistoval při záchraně další. Velkými pomocníky jsou i jejich čtyřnozí kolegové. Obrovský psychický tlak je ale znát, ze sutin vyprošťují většinou mrtvá těla. Němci navíc své působení v oblasti kvůli bezpečnosti ukončili. To samé chtěli udělat i Rakušané, nakonec ale dostali ochranku od tamní armády, a tak se do akce vrátili.

Dojemné loučení s hasičem Honzou, který zemřel při zásahu: Stovky lidí a slova o rytířích

Dvě stovky lidí přišly ve středu do českolipské smuteční síně, aby se naposledy rozloučily s dobrovolným hasičem Janem Dvořákem. Ten položil vlastní život, když při zásahu v hořící roubence pátral po majiteli domu. Podle informací deníku Blesk, který byl na místě, smuteční hosté vyjádřili nejen úctu k jeho činům, ale ocenili i jeho charakter.